donatiile pescarilor...un nou inceput...

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 11 Dec 2007, 14:56

1.Pentru o actiune de ecologizare nu-ti solicita nimeni nicio dovada ca ai dreptul sa o faci intr-o zona sau alta, pe domeniul statului. Este o actiune caritabila in folosul comunitatii, pe banii asociatiei sau din sponsorizari, donatii, etc.
2.Oricine poate fi membru al oricarei asociatii din tara sau de peste hotare, indiferent de localitatea de domiciliu. Referitor la pescuit, desigur, membrii asociatiei vor putea activa numai pe apele publice din jud. Arad, daca asociatia se infiinteaza ca orice asociatie de pescuit. Daca insa vrem sa facem actiuni in folosul mediului, nu ne intereseaza prea mult partea cu drepturi de pescuit. Astea le putem obtine in continuare de la asociatiile unde suntem membrii deja.

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 11 Dec 2007, 15:27

la asta ma gandeam si eu...ca nu ai nevoie sa ai asociatie in delta ca sa faci actiuni de ecologizare... :wink: deci o problema ar fi rezolvata ramane cea cu unde facem daca e asociatia??? :?: :?: :?: ???ma gandesc ca bine ar fi sa fie undeva accesibil mai tuturor...mai exact pe la centru tari...acum nu stiu ce sa spun...eu as fi de acord sa fie si la arad...k fiind lanaga kamasan , ma gand k poate el daca vrea sa se ocupe si de conducerea ei...acum sa vedem fiecare cum vrea...
;)Arin

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 11 Dec 2007, 15:32

arinlupascu scrie:la asta ma gandeam si eu...ca nu ai nevoie sa ai asociatie in delta ca sa faci actiuni de ecologizare... :wink: deci o problema ar fi rezolvata ramane cea cu unde facem daca e asociatia??? :?: :?: :?: ???ma gandesc ca bine ar fi sa fie undeva accesibil mai tuturor...mai exact pe la centru tari...acum nu stiu ce sa spun...eu as fi de acord sa fie si la arad...k fiind lanaga kamasan , ma gand k poate el daca vrea sa se ocupe si de conducerea ei...acum sa vedem fiecare cum vrea...
...asta nu, va rog, si asa am probleme destule. Sint dispus sa ajut cit de mult pot, dar sa ma ocup integral de o asemenea responsabilitate, mi-e peste puterile mele.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 11 Dec 2007, 19:42

ok..eu ziceam asa k poate vrei si poti...dar nu-i nimic...atunci propuneti voi ceva...jack , costel , kamasan ...propuneti unde sa o infiintam...ea trebuie infiintata undeva unde sa fie si cineva care sa se ocupe de ea...deci....vreo sugestie?propuneti... :!:
;)Arin

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de gabi neamtu » 11 Dec 2007, 20:21

sant alaturi de voi

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 11 Dec 2007, 20:29

arinlupascu scrie:ok..eu ziceam asa k poate vrei si poti...dar nu-i nimic...atunci propuneti voi ceva...jack , costel , kamasan ...propuneti unde sa o infiintam...ea trebuie infiintata undeva unde sa fie si cineva care sa se ocupe de ea...deci....vreo sugestie?propuneti... :!:
eu zic asa, sa ne intalnim in 1 martie in delta la crisan de exemplu cu toate cele necesare sa strangem mizeria si sa punem afise si poze cu actiunea intreprinsa in locurile de campare pe banii propri de data asta fara asociatie ca nu e timp de asociatii, tre sa se vada ceva, eu zic ca Dl. Iuga poate veni sa ne filmeze sa vada lumea cu ce ne ocupam si sa declansam marea curatenie..... ce ziceti, apropo in 1 martie este deja prohibitie? si la ce......??

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 11 Dec 2007, 22:36

Prohibitie la baracude si baramunde :D Lasati-va acasa linguritele. Voi fi prezent la orice actiune hotarati.

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 11 Dec 2007, 22:38

...deci fara pescuit...? :cry: :cry: :cry:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 11 Dec 2007, 22:40

din cate stiu eu decat stiuca e in prohibitie atunci ! anu asta parca pe la inceputul lui aprilie a inceput prohibitia. Si stiuca s-ar putea sa termine pana atunci......si ai voie sa o prinzi la artificiale

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 11 Dec 2007, 22:43

Cum adica? Ce crezi, ca mergem pana acolo si nu-i vedem coada crapului? Totusi, nu stiu daca inceputul lui martie e destul de prietenos ca temperatura si nu ma refer la pescuit.

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 11 Dec 2007, 22:45

Pai vedem cum va fi vremea afara, si in functie de asta ne si deplasam ...
Chiar...am uitat sa va intreb...au folosit viermusii? Au vrut crapii?

P.S: eu oricum nu sint cu pescuitul la rapitor.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 11 Dec 2007, 23:09

Tocmai de aia te intreb, ai patit vreodata sa arunci 0,5kg de viermusi in timp de 3 ore si sa nu ai nicio trasatura? La undita! In 2 locuri m-am asezat, sa prind macar un baboi. Parca le-am dat cu naftalina. :oops: Si ce canale frumoase, adancimea de 1-2m, stuf, apa necurgatoare si destul de limpede... Mi-e ciuda cand revad pozele tale ca nu sunt acolo, pe Taut.

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 11 Dec 2007, 23:14

Tocmai vorbeam cu vali. Si aici s-a cam taiat. Am fost vineri dar am prins foarte slab. Asteptam sa se retraga apele. Pina atunci...mergem la cumparaturi! :wink:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
costel pisoiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 23 Noi 2007, 23:10
Localitate: ploiesti

Mesaj de costel pisoiu » 12 Dec 2007, 00:05

1 martie ? Cred ca asta ar pune capac casniciei mele! Mi-am innebunit nevasta tot anul cu pescuitul si vreti sa plec sa plec si de 1 martie? Pe domnul Iuga il inteleg ca vrea sa vina cu sculele, trebuie sa faca si emisiunea, dar noi credeti ca mai curatam vreun metru din delta? Mai bine venim cu scule de gradinarit!

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 12 Dec 2007, 00:11

sint sigur ca, pentru prima data in viata, vom pune pe primul loc scopul pentru care mergem in delta, si pe locul doi pescuitul!
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”