donatiile pescarilor...un nou inceput...

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 12 Dec 2007, 14:54

noramal!!!!eu nici nu vroiamsa aduca vorba de pescuit chiar daca mergeam in delta...pentru ca asa o sa apara zvonuri si altele despre noi k inloc sa facem treaba dam la peste sau k nu am venit in delta ca sa facem curat ci dimpotriva sa dam la peste....nu stiu ce sa zic...oricum anul acesta pana dupa bac si admitere eu nu va pot insotii in delta... si vorba dnului iuga pe 1 martie vremea nu va fi prietenoasa , ba chiar dimpotriva mai rece mai ales ca suntem in delta unde umiditatea e mare si vanturile de acolo sunt ceva de capul lor..ganditiva ca pe canalul care duce la sulina vantul bate cu putere ca are culor si nu este oprit de nimic.... poate prin canalele mai indepartate bine ascunse printre pomi sa nu fie asa puternic...deci frig va fi sa fiti sigur de asta....iar daca chiar doriti sa dati si la peste va sfatuiesc ca cel mai bine ar fi seara dupa program si dimineata devreme , dar asta ar insemna sa fiti si obositi ca sa rezistati si frigului si lipsei de somn si si curateniei...
;)Arin

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 12 Dec 2007, 14:58

si inca ceva asa ca sa aveti idee cei care vor pleca in delta acum pt 1 oara treb sa aveti si o anume organizare...adica...ajungeti va stabiliti tabara ordinea din jur strangeti lemne pt foc si incepeti sa va orientati...sa zicem ca 1-2 oameni raman la tabara si se ocupa cu gatitul cu aducerea lemnelor... restu in barca( i ) si la treaba...la pranz / seara cand cei care termina cu curatitu si vin la tabara gasesc masa gata mananca si se odihnesc sau daca mai doresc 1h sa dea si la un peste ceva..a 2 zi altii 1-2 stau la tabara sa se ocupe cu mancarea si lemnele si tot asa...pe tot timpul camparii in delta...eu consider ca asa ar fi ideal acum voi ce credeti/? :?: :?: :?:
;)Arin

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 12 Dec 2007, 21:52

bai fratilor. merem pt 2-3 zile, pt asta putem sta la nea.....imi scapa numele, din crisan pt faptul ca nu e sezon de pescuit banuiesc ca are si locuri suficiente iar de frig si alte intemperii nu tre sa ne ferim ca doar merem la munca nu la pazit betele de crap, e singura perioada cand putem face ceva sa se vada pe cand vin pescari de duminica.....sa ii intampine curatenia, nu credeti? de cazare poate vorbi Dl. Iuga ii face reclama in emisiune si gaseste locuri sa ne culce si sa ne faca o ciorba calda ......bine-nteles contra cost dar sa fie o siguranta....hah ce ziceti?

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 12 Dec 2007, 21:57

de nea iulica si tanti vergi era vorba, mi-am amintit

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 12 Dec 2007, 21:58

nu e nevoie sa stam neaparat la o pensiune sau ceva de genu putem sa meergem si cu corturile...
;)Arin

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 12 Dec 2007, 22:00

pt corturi e chiar prea frig...zau si pt bani pe care ii dam pe drum gasim si pt nea iulica ceva....chiar avem nevoie de o soba dupa hoinarit toata ziua dupa bulendrele altora care nu si le-au luat cand trebuia....

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 12 Dec 2007, 22:38

si cam cat crezi k ne ia nenea ala?asa doar ca sa stim la ce ne asteptam... :roll:
;)Arin

Avatar utilizator
costel pisoiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 54
Membru din: 23 Noi 2007, 23:10
Localitate: ploiesti

Mesaj de costel pisoiu » 12 Dec 2007, 23:40

Poate aflati cat costa o zi de cazare, hotaram cat stam, si poate mai ajutam si pe altii sa ajunga acolo !

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 13 Dec 2007, 02:37

Eu tot nu cred ca aveti ce face in martie acolo. Apa, zapada, ploaia si vantul o sa curete si o sa astupe pana atunci gunoaiele. Veti gasi cu surprindere o Delta curata. Vara si toamna in special e tragedie. Chiar daca nu o sa dam buzna peste oameni sa le strangem resturile cand sunt ei acolo, putem sa plantam niste tablite cu sloganuri de genul "Delta este locul in care vrei sa revii. Pastreaz-o curata!" sau "Noi ti-am lasat locul curat. Faceti si voi la fel! Dureaza 5 minute."

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 13 Dec 2007, 08:04

are dreptate dnul Iuga...daca e sa fie zapada ce mai curatam noi atunci???ca nu vezi si ca sa stai sa umblii cu mainile prin zapada mai bine te lipsesti si asteptam putin mai mult si mergem daca e pe la sf lui aprilie , inceput de mai...si atunci lucrurile stau altcumva...nu mai e nevoie sa fim kir asa de grosi imbracati sau mai stiu eu cum...nu vi se pare corect?... :?: iar ca sa putem sa ne strangem materialele haideti sa deschidem un cont la o banca( propuneti voi ) in care sa doneze fiecare cat vrea...dar cine se va ocupa de acest cont?ca cel care il deschide tebuie sa se si ocupe de el sa scoata banii ori de cate ori e neovie de materiale sau pentru plecari , etc...se ofera cineva? sau propuneti pe cineva? :?: :?: bine era daca ne putea ajuta dnul Iuga dar dansul zicea k nu poate sa se bage in astfel de lucruri...acum ramane la alegerea noastra... ---<><
;)Arin

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 13 Dec 2007, 19:36

fratilor, cati suntem inscrisi pe forumul asta, ca vad ca de 3 zile doar 5-6 ne omoram sa punem la punct ceva, daca nu e nici un beneficiu vedeti bine ca nu se inghesuie lumea, trebuie sa ridicam cumva situl si forumul asta si pe urma sa incercam mai mult, eu unul timd sa dau inapoi.....din mai multe motive, am propus sa ne vedem de 1 martie, primul obstacol ca e frig ca e urat ca e zapada ca e...ca e...fratilor suntem la cota 0 fata de mare deci in martie e ca la timisoara foarte putina zapada chiar deloc la cat de frig e acum nu cred ca in martie va fi boboteaza, mizeria pe care nu am curatato anu asta tot acolo va fi daca nu vine puhoiul iarasi sa spele ,si chiar daca ar fii asa tot ar trebiu sa ne intalnim sa ne vedem sa ne cunoastem si sa punem rahatu asta de delta la cale, daca asteptam sa ne vedem in mai o sa facem curatenie atunci si dupa ce plecam se alege prafu, tre sa punem pancarde acum sa amenajam locuri de colectare eventual sa vorbim cu cunoscuti de pe acolo sa ducem mizeria la o groapa de gunoi ca nu o aduc la timisoara, avem treaba daca vreti sa facem ceva, nu merem in vacanta sa pescuim eventual si sa dam exemple de un weekend....asta e parerea mea....altfel nu reushim....l.

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 13 Dec 2007, 19:41

apropos, sorry pt scrisul asta infect dar cand ma grabesc ca sa nu-mi pierd ideea nu mai tin cont de gramatica........sorry :)

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 13 Dec 2007, 19:48

a, si mai ceva, chestia cu contu uitati-o, nu avem nevoie de conturi si batai de cap, suntem oameni maturi putem veni fiecare cu 5-600 de roni si sa ne organizam la fata locului, e aiurea sa vin cu geanta de bani de la timisoara sau de la slatina sau arad sau unde se va face contul din banii tuturor .....sau daca nu iau destul de unde scoatem in mijlocul deltei , un ciocan si un pumn de cuie aduc eu pt pancarde mai ramane sa luam cartoane sau tabla si un kil de vopsea din tulcea sau constanta sau unde ne intalnimsi saci si ce mai ne tre......hac parerea mea :D

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Mesaj de arinlupascu » 13 Dec 2007, 21:12

jack pt mn baniii nu cresc in pom...de unde sa am eu 5-600 mil??eu ziceam k dak reusesc sa trimit in contul creat 5olei era bn pt mn...nu sunt in bani si nu cred k voi fi prea curand...si dc am zis faza cu contu??pt k de exemplu vali din canada zicea k ne sustine financiar...de exemplu eu nu pot venii acum cu voi k sunt in bac....si satfel pesoanele care nu ar avea cum sa vina din nush ce motive ar putea pur si simplu sa trimita acolo ceva banuti care l-ar ajuta pe altul care ar vrea dar care nu ar avea posibilitati...sau care ar ajuta grupul care pleaca sa nu suporte atatea cheltuieli...crede-ma ca e mult mai convenabil asa...crede-ma...daca nu va fi nevoie de el acum va fi spre viitor si degeaba zici u ca ai vazut doar 5-6 vb aici pe site...kamasan a zis k aduce 3 oameni eu am tot asa 3 oameni care vin dar sa le permita timpul...si tot asa fiecare ar avea oameni...ia gand mai bine...fratilor..kamasan, costel, jack , si ceilalti se ofera cineva sa deschida un cont? ca daca nu ma ofer eu...numai sa aveti incredere in mine si sa fiti de acord cu mine si sa am si sustineti..adica cei care vor sa doneze sa doneze sa nu aiba nimic de retinut pt k eu in niciun caz nu am sa folosesc banii astia in lat scop decat cel inafara de ecologizarea deltei...deci va rog toti sa raspundeti... :!: :!: :!: :!: :!:
;)Arin

Avatar utilizator
jackpot
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 22 Noi 2007, 22:12
Localitate: Timisoara

Mesaj de jackpot » 13 Dec 2007, 22:08

mai, eu am un cont deschis la piraeus va pot da si nr de cont dar ca si dl. iuga nu vreau alta sarcina pe langa ce am zi de zi, si nici nu vreau sa fac ceva obligat de banii trimisi in contul deschis de mine. Ce fac e benevol si fara pretentii, nici macar sa ajung vedeta pt o zi la otv prin demersul pe care il facem nu vreau. Am trecut de faza in care incercam sa impresionez fetele sau apropiatii......nush ce sa zic mai discutam pana la anu mai este...

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”