Emisiunea de azi 07.03.09

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
tibi csikos
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Dec 2008, 10:42
Localitate: Timisoara

Re: Emisiunea de azi 07.03.09

Mesaj de tibi csikos » 13 Mar 2009, 17:53

ciao ciao!
tehnica de aruncare pe care a aratat-o vlad seamana cu tehnica offground, am vazut ca vlad a sugerat sa punem montura pe un capacul unei galeti sau asa ceva intrebarea mea este nu se agata totusi si ce alte solutii ar fi pentru a evita agatarea monturii in timpul lansarii ?

Avatar utilizator
zenhor
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 30 Sep 2008, 23:09

Re: Emisiunea de azi 07.03.09

Mesaj de zenhor » 14 Mar 2009, 00:25

Spunea cineva ca se poate inveli carligul in pasta de boilies pentru a minimaliza sansele de a o agata in aruncare.
Cu toate astea, am cunoscut pescari care aruncau cu montura pe pamant si nu li se agata.

Super emisiune!
Din pacate "socoteala din targ nu se potriveste cu cea de acasa". Sper totusi sa ma ajute la corectarea aruncarii. Deocamdata stau cam prost la capitolul asta :-S .

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: Emisiunea de azi 07.03.09

Mesaj de toader nicolae » 14 Mar 2009, 01:09

Pescarii care il arunca dupa pamant pu o tabla,un carton gros sau ceva fin pe pamant si pe acel ceva pun plumbulsi carligul.Daca se agata,cu siguranta vei rupe si cea mai performanta lanseta.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea de azi 07.03.09

Mesaj de florentiniuga » 17 Mar 2009, 22:58

toader nicolae scrie:Pescarii care il arunca dupa pamant pu o tabla,un carton gros sau ceva fin pe pamant si pe acel ceva pun plumbulsi carligul.Daca se agata,cu siguranta vei rupe si cea mai performanta lanseta.
Lanseta se poate rupe numai daca se infasoara firul dupa inelul de varf si forta de aruncare e foarte mare, altfel, sunt sanse de 99% sa se rupa inaintasul sau forfacul, care sunt mai putin rezistente decat blancul lansetei, daca vorbim despre o lanseta de calitate, nu o "chinezarie" din piata.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Emisiunea de azi 07.03.09

Mesaj de dragan claudiu » 17 Mar 2009, 23:55

dupa ce am vazut emisiunea nu mai aveam rabdare sa astept sa se faca timp frumos sa pot merge sa fac citeva lansari. si chiara doua zi eu si cu un prieten bun ne-am dus sa punem in aplicare ce am vazut in emisiune... fratiilor am ramas surprins cu cit aruncam mai mult. prima lansare am facut-o cum ma obisnuisem si am dat 118 metri cu plumb de 85gr. in a doua lansare am executa exact cum ne-a aratat domnul pavlovici si am dat 148m. dar nici n-am fortat ca mi-a fost frica sa nu stric ceva. a treia oara 156m. prietenul meu care are lansete shimano antares mult mai bune decit ale mele a dat cel mai mult 169,40 . deci concluzia e clara nici 40% dintre pescari nu lansau corect. ai multumesc domnului florentin pentru aceasta emisiune si domnului pavlovici. omul cit traieste invata si tot prost moare. o vorba din ardeal.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea de azi 07.03.09

Mesaj de florentiniuga » 18 Mar 2009, 05:45

dragan claudiu scrie:dupa ce am vazut emisiunea nu mai aveam rabdare sa astept sa se faca timp frumos sa pot merge sa fac citeva lansari. si chiara doua zi eu si cu un prieten bun ne-am dus sa punem in aplicare ce am vazut in emisiune... fratiilor am ramas surprins cu cit aruncam mai mult. prima lansare am facut-o cum ma obisnuisem si am dat 118 metri cu plumb de 85gr. in a doua lansare am executa exact cum ne-a aratat domnul pavlovici si am dat 148m. dar nici n-am fortat ca mi-a fost frica sa nu stric ceva. a treia oara 156m. prietenul meu care are lansete shimano antares mult mai bune decit ale mele a dat cel mai mult 169,40 . deci concluzia e clara nici 40% dintre pescari nu lansau corect. ai multumesc domnului florentin pentru aceasta emisiune si domnului pavlovici. omul cit traieste invata si tot prost moare. o vorba din ardeal.
Din emisiunea viitoare o sa inveti ca de fapt, probabil ca nu ati dat atat de mult. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
jila pitis
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 18 Oct 2008, 22:25
Localitate: baicoi/prahova
Contact:

Re: Emisiunea de azi 07.03.09

Mesaj de jila pitis » 18 Mar 2009, 23:06

[
quote="florentiniuga"]Aveti un pic de rabdare si sunt convins ca Vlad va va raspunde tuturor.[/quote]

inca asteptam raspunsurile dlui pavlovici

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”