Emisiunea din 17.01.2009

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
Alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 131
Membru din: 15 Dec 2007, 13:58

Re: Emisiunea din 17.01.2009

Mesaj de Alexandru » 26 Ian 2009, 17:36

"In curand veti gasi toate aceste emisiuni care va intereseaza si chiar mai mult de atat dar nu acum" unde le vom gasi si cat de curand?

Avatar utilizator
mihai78
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 28 Iul 2008, 23:03

Re: Emisiunea din 17.01.2009

Mesaj de mihai78 » 26 Ian 2009, 23:11

Probabil o sa apara vreun DVD cu cele mai importante dintre ele :-? ?!!

Avatar utilizator
marian_oprea
partener
Mesaje: 23
Membru din: 17 Dec 2008, 03:47

Re: Emisiunea din 17.01.2009

Mesaj de marian_oprea » 28 Ian 2009, 12:00

mihai78 scrie:Rugamintea mea este sa-mi spuneti si mie daca se pot combina 2 arome diferite, una pe baza de ETIL ALCOOL si una pe baza de ULEI petru un pescuit pe ape reci! Exemplu: Strawbery (ULEI)cu Squid&Octopus(EA)
VA MULTUMESC!
Da, se pot combina. Exista si arome deja combinate (multisolventi), tocmai pentru a obtine o perioada de atractie mai lunga.

Avatar utilizator
marian_oprea
partener
Mesaje: 23
Membru din: 17 Dec 2008, 03:47

Re: Emisiunea din 17.01.2009

Mesaj de marian_oprea » 28 Ian 2009, 12:12

cosmake scrie:Daca folosesc arome la "fabricarea" mamaligii . Care afecteaza calitatea mamaligii pentru patratel si care nu o influenteaza?
Ma refer la cea pe baza de ulei, alcool, glicol, esteri
In momentul fierberii nu isi pierde calitatile? Ce arome sint cele mai potrivite( capsuna, peste, etc.)?
Aromele sunt influentate de temperatura, mai ales cele care au baze volatile (esteri sau alcooli). Daca vrei sa fierbe o perioada mai indelungata o aroma, incearca una pe ulei sau glicerol. Nu iti pot spune care sunt mai potrivite pentru ca as fi subiectiv. Tu cunosti cel mai bine balta pe care pescuiesti si esti cel mai in masura sa alegi o aroma.

Avatar utilizator
Pesco_tim
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 05 Ian 2008, 23:04
Localitate: Timisoara

Re: Emisiunea din 17.01.2009

Mesaj de Pesco_tim » 28 Ian 2009, 20:54

Dle Iuga,
va multumesc frumos pentru lamurire. Referirea la "ratiuni lucrative" are la baza faptul ca exista perioade cand sunt plecat cu serviciul departe de domiciliu si nu am posibilitatea sa accesez netul. Sincer sa fiu mi-a parut nespus de rau ca nu voi mai putea sa vizionez emisiunile pe care le pierd si culmea pe care le care le asteptam demult. A nu fi inteles gresit, toate emisiunile sunt deosebite, pe intelesul tuturor, dar cele care se refera in exclusivitate le folosirea corecta, rationala a substantelor fie ele lichide sau solide cu care multi deabia ne straduim sa lucram sunt si mai interesante.Sunt convins ca in urma acestor emisiuni pe forum, discutiile dintre avansati si incepatori vor avea o conotatie constructiva. Toate cele bune.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”