Emisiunile Infopescar din 17 si 24.01.09

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
marian_oprea
partener
Mesaje: 23
Membru din: 17 Dec 2008, 03:47

Re: Emisiunile Infopescar din 17 si 24.01.09

Mesaj de marian_oprea » 29 Ian 2009, 03:11

zarguzon adi scrie:Foarte constructiva dezbaterea despre CSL activ comercializat de o anumita firma ,dar sunt curios care sunt firmele care comercializeaza CSL inactiv. :?: :?: :?:
Acolo unde nu este specificat tipul CSL-ului pe sticla, ai doua variante: ori este stabilizat, ori firma respectiva a facut o gluma proasta si a livrat "bombe cu ceas" magazinelor, implicit clientilor. :D :D :D

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunile Infopescar din 17 si 24.01.09

Mesaj de cristian505ro » 29 Ian 2009, 12:49

[quote="marian_oprea"]Va multumesc pentru aprecieri si speram ca si restul emisiunilor sa fie la fel de interesante.

Cristi, gasesti aici catalogul complet Essential Baits tradus in limba romana: http://www.bigfish.ro/producatori/essential-baits/

Nu am apucat sa folosesc produsele lor, dar gasesti pe site toate informatiile de care ai nevoie.

Multumesc frumos. Am studiat cu placere si site-ul lor si m-am bucurat ca Romania, este una din cele 2 tari europene (alaturi de Serbia) unde vor fii distribuite produsele lor.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
boje
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 10 Dec 2007, 17:22

Re: Emisiunile Infopescar din 17 si 24.01.09

Mesaj de boje » 31 Ian 2009, 09:57

Daca ratam emisiunile la TV, le mai putem vedea undeva? si cand?
Multumesc.
Traiasca mama crapilor!

Avatar utilizator
boje
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 10 Dec 2007, 17:22

Re: Emisiunile Infopescar din 17 si 24.01.09

Mesaj de boje » 31 Ian 2009, 10:08

Am vazut, o mai putem vedea doar saptamana care urmeaza .
Nu se mai arhiveaza.
Traiasca mama crapilor!

Avatar utilizator
zenhor
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 30 Sep 2008, 23:09

Re: Emisiunile Infopescar din 17 si 24.01.09

Mesaj de zenhor » 31 Ian 2009, 13:04

@marian_oprea:

Curiozitatea mea era(pe scurt) doar daca CSL-ul inactiv capata aceasta proprietate(inactivitatea) prin adaugarea de conservanti sau prin fierbere...detaliile chimice sunt de prisos :) , mai ales ca mi-ai explicat care e procesul.

Oricum, facand putin off-topic, partea cu fierberea chiar duce pe de-o parte la descompunerea in parti mult mai digerabile a lanturilor proteice si chiar a carbohidratilor(un fel de predigerare), dar pe de alta parte, cum am spus si mai sus, aproape jumatate din substantele active se pierd.
Sunt curios daca dl. Ken Townley chiar avea dreptate cand spunea ca mancarea traverseaza sistemul digestiv al crapului in 30 de minute. Daca acesta este cazul, nu trebuie sa ne facem griji ca o partea din substante se pierd, intrucat si-asa n-ar avea timp sa se absoarba.
Majoritatea proceselor din industria medicamentelor, suplimentelor si cea alimentara a inlocuit procesul de fierbere cu cel de procesare la rece. Apa se evapora si la - 10 grade C, si ajutata cu pompe de vid, etc(nu stiu procesul in detaliu), obtine aceeasi procesare dar conservand substantele active, aromele, etc.
Din pacate nu stiu daca niste "bile" cu ou inghetate au aceeasi rezistenta pe carlig ca si unele cu ou, fierte, intrucat albumina nu se mai coaguleaza.

Avatar utilizator
CARPediem
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 21 Feb 2009, 13:12
Localitate: Bucuresti

Re: Emisiunile Infopescar din 17 si 24.01.09

Mesaj de CARPediem » 04 Mar 2009, 12:24

Cum am putea sa vedem/revedem emisiunile din 17 , 24 si 31.01 09?

M-am inscris pe forum in februarie pt ca de atunci am avut net si nu le-am gasit nici in arhiva din motivele enuntate de dumneavoastra(ratiuni comerciale).
Pe de alta parte inteleg din discutiile de aici ca acele emisiuni abunda in informatii interesante si utile tuturor infopescarilor si sunt in acelasi timp o baza de discutii constructive deasemenea utile infopescarilor.
Am observat ca sunt multi infopescari care solicita acest lucru.

Asadar revin : Cum am putea sa vedem/revedem emisiunile din 17 , 24 si 31.01 09?

Multumiri moderatorilor acestui forum care dau dovada de bunavointa si de inventivitate in gasirea solutiilor optime de fiecare data !

Cu stima,
CARPediem.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”