FORUMUL Info Pescar - Un nou inceput

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Re: Un nou inceput

Mesaj de MadaPescar » 12 Sep 2009, 20:05

Enache Claudiu scrie:Ca sa nu va mai certati, eu unu va zic ca nu va dau nimic!
Asta ca sa nu existe neclaritati!
=)) =)) =)) =)) =)) Mai omule dar ti-a cerut cineva ceva sau te-a intrebat cineva ceva?

Avatar utilizator
romelian
senior
senior
Mesaje: 183
Membru din: 01 Feb 2009, 00:30
Localitate: Arad
Contact:

Re: Un nou inceput

Mesaj de romelian » 12 Sep 2009, 20:53

@Enache Claudiu, prietene, probabil ca ai postat gresit .Daca totusi ai intentionat sa faci o gluma aici, nu e nici locul si nici momentul, pentru ca era o discutie cat se poate de serioasa, si nu e cazul s-o aducem in derizoriu. Chiar se discutau treburi importante, asa ca nu vad necesar sa se glumeasca.pe aceasta tema.No offence, dar chiar nu e aplicabila regula romaneasca "sa radem de orice si de oricine" [-x
Ca ichtiolog, ma intreb, oare cum se inmultesc sirenele? Au si ele sirenul lor?

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Un nou inceput

Mesaj de nagy victor » 12 Sep 2009, 21:20

despre asta vorbeam (scriam) !
exemplu mai bun nici eu nu puteam da ! :(

dar macar el e cinstit si ne spune in fata ce gindeste , si asta e de apreciat (se vede ca are coloana vertebrala)

ps.

totusi , cum putem ajuta , noi cei care vrem sa ajutam cumva ? :-?? :-?? :-??
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Un nou inceput

Mesaj de gor965 » 12 Sep 2009, 21:50

Enache Claudiu scrie:Ca sa nu va mai certati, eu unu va zic ca nu va dau nimic!
Asta ca sa nu existe neclaritati!
...si ca sa fim chit ,ar trebuii nici sa nu mai primesti ceva de la noi...asa ca autopropune-te ptr. banare ! :)) :)) :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Un nou inceput

Mesaj de Enache Claudiu » 12 Sep 2009, 22:28

Ce ti se pare ca primesc de la voi?
De ce ai impresia ca imi oferi ceva? Sa o luam altfel : pe forumul asta s-a facut reclama la un produs netestat si implicit fara o valoare recunoscuta! Datorita acestei reclame , a fost vandut acest produs deci implicit acest forum a adus bani celui care il detine!(Ma refer la mix-ul de boiles conceput de catre administratorul acestui forum).
Si este doar un exemplu !!! Mai sunt cateva dar imi e lene sa le scriu iar si iar!
Deci : de ce sa ii plang eu de mila cand se fac bani cu forumul, de ce sa dau eu bani ca sa mearga forumul si sa isi faca iar reclama pe el si implicit bani ???

De asta am postat mai devreme ca nu dau nimic , ca sa nu fie discutii!
Acum raspunde-mi, ca un moderator impartial ce te vrei, de ce ai adus in discutie banarea? Ai zis-o la intimidare sau care au fost motivele? Am jignit sau am incalcat vreo regula a acestui forum?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Un nou inceput

Mesaj de gor965 » 12 Sep 2009, 23:15

Enache Claudiu scrie:Ce ti se pare ca primesc de la voi?
De ce ai impresia ca imi oferi ceva? Sa o luam altfel : pe forumul asta s-a facut reclama la un produs netestat si implicit fara o valoare recunoscuta! Datorita acestei reclame , a fost vandut acest produs deci implicit acest forum a adus bani celui care il detine!(Ma refer la mix-ul de boiles conceput de catre administratorul acestui forum).
Si este doar un exemplu !!! Mai sunt cateva dar imi e lene sa le scriu iar si iar!
Deci : de ce sa ii plang eu de mila cand se fac bani cu forumul, de ce sa dau eu bani ca sa mearga forumul si sa isi faca iar reclama pe el si implicit bani ???

De asta am postat mai devreme ca nu dau nimic , ca sa nu fie discutii!
Acum raspunde-mi, ca un moderator impartial ce te vrei, de ce ai adus in discutie banarea? Ai zis-o la intimidare sau care au fost motivele? Am jignit sau am incalcat vreo regula a acestui forum?
Apai ,domnule draga ,daca ma iei cu : "acum raspunde-mi " si mai folosesti si cateva semne de intrebare ,inseamna ca totusi astepti ceva de la mine ...de la noi ...de la forum !...si-atunci stau si ma intreb cat de inteligent trebuie sa fii sa intelegi sensul ,sau rolul , celor 3 zambareti pe care i-am folosit in postarea de mai sus ! Am glumit doar pe seama afirmatiei tale ...foarte neaosa de felul ei...iti lipsea o poza cu biciu ,eventual si o pancarda de genul : Ba' ! Munciti ca va ia Mama Draq !!! >:)
Legat de banare , de ce crezi ca am folosit termenul "autopropune-te" ,daca tot ai dubii ca nu ma vreau a fii impartial ? De cand esti pe forumul asta cati utilizatori ai vazut ca am banat noi si pe ce motiv ?
Repet si eu ce s-a mai spus de nenumarate ori : a intra pe acest forum Nu e Dreptul dumitale...e Privilegiul acordat de catre Administratie ! ..asa ca la intrebarea pe care mi-ai adresat-o : "Ce ti-i se pare ca primesc de la voi ?" ar trebuii sa-ti dai singur raspunsul de vreme ce te-ai inregistrat pe acest forum ,accesezi sit-ul si beneficiezi de toate facilitatile lui !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Un nou inceput

Mesaj de Enache Claudiu » 12 Sep 2009, 23:28

gor965 scrie:
Repet si eu ce s-a mai spus de nenumarate ori : a intra pe acest forum Nu e Dreptul dumitale...e Privilegiul acordat de catre Administratie ! ..asa ca la intrebarea pe care mi-ai adresat-o : "Ce ti-i se pare ca primesc de la voi ?" ar trebuii sa-ti dai singur raspunsul de vreme ce te-ai inregistrat pe acest forum ,accesezi sit-ul si beneficiezi de toate facilitatile lui !
Asta cu "PRIVILEGIU" am mai citit-o de cateva ori...si e cea mai tare !!! =))
Cine a inventat expresia asta si modul asta de gandire....mare om si mare caracter!
Una peste alta eu nu o sa il consider niciodata asa, si o sa intru pe aici cand vreau si daca vreau!
Asta numai daca gasesc un forum pe aici...ca daca mai pica iar "pentium 3-ul" raman fara PRIVILEGIU ! :)) :)) :))
(Scuze dar ma amuza prea tare faza asta!!!)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Un nou inceput

Mesaj de gor965 » 12 Sep 2009, 23:41

Enache Claudiu scrie: ...si o sa intru pe aici cand vreau si daca vreau!
Ei vezi ,asta e cusurul tau ...ai impresia ca daca vrei ,automat se si poate ! :D ...punem pariu ca nenea - "o sa vrei si n-o sa poti " o bate pe tanti - "cand vreau si daca vreau " ? >:)
p.s
acum noi fabulam ...sa nu creada lumea altceva ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Un nou inceput

Mesaj de Enache Claudiu » 12 Sep 2009, 23:51

Deh, mai am si eu cusururi, nu sunt perfect!
Iar tu ai dreptate, nenea o bate pe tanti...dar in cu totul alte conditii decat cele expuse de tine! Crede-ma voi intra pe acest site CAND si DACA VREAU!

P.S. Bani tot nu va dau !

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Un nou inceput

Mesaj de gor965 » 13 Sep 2009, 00:18

Enache Claudiu scrie:
P.S. Bani tot nu va dau !
...nu-mi amintesc sa fii cerut cineva bani ! :-? ...totusi ,poate ai pe-acasa un Pentium 4 care sta degeaba ... :D ...ARDE-L , ca e puturos ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
reddre
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 28 Noi 2007, 04:26

Re: Un nou inceput

Mesaj de reddre » 13 Sep 2009, 02:49

@ gor
a intra pe acest forum Nu e Dreptul dumitale...e Privilegiul acordat de catre Administratie !

Privilegiu ar fi accesul la un forum privat nu la unul public...
Fiind public am drept garantat de constitutie sa il accesez sau nu, Iar daca o chestie publica se considera ca fiind intrare in "casa" asta e optiunea celui care facut casa publica.
Ca acest forum nu produce beneficii sa fim seriosi, are cel putin o reclama (curs, mix, retete)
Ca emisiunea nu produce bani ci dimpotriva produce numai prejudicii de minim 400 euro pe saptamana, asta ca si taxa puls restul ca sa poata exista emisiune, iarasi mi se pare deplasat.
Sa dovedit in trecut ca si organizatiile spirituale (bivolaru) au conotatii comerciale.
Daca se urmareste ca acest forum sa nu mai fie unul public ma propun pentru banare, iar daca aceasta o sa se faca poate voi avea privilegiul de a participa la forum ca si vizitator....
Razvan D.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou inceput

Mesaj de florentiniuga » 13 Sep 2009, 07:45

Deja toata aceasta discutie a cazut in derizoriu. Asemanarea cu Bivolaru... :"> i-a pus capac. Simti domnule vreun gust ciudat la cafeaua pe care o savurezi cand postezi aici ?
Mai am un singur lucru de clarificat. Reclama la mix. Sunt convins ca cei care critica asazisa reclama, nu stiu ce vorbesc sau sunt extrem de suparati pe viata, pentru ca:
1. Nu am deschis eu topicul acela sa-mi fac reclama;
2. Au existat numeroase critici in acel topic;
3. Eu doar am raspuns unor intrebari sau acelor critici si nu am postat in sens laudativ ca pentru o reclama adevarata;
4. Cautati reclama pe forum si o sa gasiti gramada. Cautati si critici la adresa acelor produse. Credeti ca exista vreo similitudine intre reclama pe care am permis-o altora, in topicuri deschise de ei insisi, cu topicul despre mix?
5. Am vandut atat de mult, ca de-abia mi-am scos investitia. Unde in alta parte mai vedeti reclama la acel mix? In afara de cei cativa care l-au cumparat, stie cineva cum se numeste sau a aflat de la mine?
6. Cine in lumea asta ati mai vazut ca-si face reclama unui produs si permite critici sau comentarii negative pe acelasi canal de comunicare?

In ultima instanta, singura oferta pe care o accept este cea a lui Claudiu Enache!
Cu asta inchid acest topic penibil si rusinos de care mai bine ma scuteati si nu voi mai permite niciun fel de comentariu pe aceasta tema a ajutorului, de care nu am nevoie. Daca nu era Qnyx la mine, nu as fi acceptat ajutorul nimanui, cu riscul de a nu mai avea forum. Pentru website nu am nevoie de servere, sunt cateva pagini pe care le pot pune pe orice server care ofera spatiu GRATUIT din lume. Reclama o sa fac atunci cand o sa vreau si asa cum se face.
In rest, va asigur de acelasi devotament si in continuare.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Închis

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”