Info Pescar TV

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Închis
Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de sece4u20 » 19 Mar 2011, 19:13

parerea mea ca se puteau gasi si alte surse de finantare cum ar fi publicitatea, promovarea unor anumite segmente si etc. sunt tare curios cati abonati o sa aveti pentru ca in ziua de astazi sunt putini cei care isi mai permit sa dea un ban sa se uite la o emisiune. din partea mea multa bafta, dar eu nu cred ca veti reusi.

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Victor Hodorog » 19 Mar 2011, 19:49

Momentan inceputul este promitator, bineinteles fiind prima televiziune de acest gen din Romania nu avem certitudinea ca o sa mearga 100%, de aceea mai exista bannere publicitare etc.
Surse de finantare alternative nu sunt, cel putin nu in acest moment si in nici un caz din domeniul pescuitului. Peste jumatate din televiziunile pe cablu din Romania nu isi asigura cheltuielile din publicitate.
Oameni cu bani care sa sustina o cheltuiala lunara de 4-5.000 de euro nu exista, sau daca exista si ii cunoasteti dvs. va rog sa-i indrumati la noi..in ziua 2 renuntam la abonamente. Cheltuiala expusa mai sus am acoperit-o noi, eu, Florentin si Cosmin timp de un an. Acum lumea e suparata ca nu mai scoatem bani din buzunarele proprii ..pentru saltisfactia lor.. :-/ De aceea programul e optional, cei care s-au abonat pana acum, peste 250 de useri, ne-au trimis mesaje incurajatoate de multumiri.
Le multumim si noi si vom face tot posibilul sa aiba un canal calitativ, cu informatii utile, cu noutati, transmisiuni in direct si talk-show-uri de calitate.

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de sece4u20 » 19 Mar 2011, 20:00

bine. cum ziceti voi, insa o sa ajunga televiziunea celor putini.
spor la treaba

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Victor Hodorog » 19 Mar 2011, 20:08

3 euro inseamna un pachet de tigari sau 1 kg de groundbait, jumatate de vobler ...eu cred ca exagerati... daca oamenii sunt multumiti cu ce primesc si vad ca tindem spre mai bine de sa se imputineze?

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Victor Hodorog » 20 Mar 2011, 20:42

rubrica se numeste sugestii..propuneri etc..haideti sa revenim la subiect va rog
ps: gogule mai fa si tu o montura..lasa lumea in pace sa comenteze ..constructiv daca se poate..

Avatar utilizator
estroe
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 16 Noi 2010, 12:29

Re: Info Pescar TV

Mesaj de estroe » 22 Mar 2011, 13:44

Victor Hodorog scrie:3 euro inseamna un pachet de tigari sau 1 kg de groundbait, jumatate de vobler ...eu cred ca exagerati... daca oamenii sunt multumiti cu ce primesc si vad ca tindem spre mai bine de sa se imputineze?
Buna ziua. Am tot citit pe aici inainte sa imi dau cu parerea, dar totusi imi permit sa va contrazic.
- 3 euro inseamna mai mult decat abonamentul la alte televiziuni/posturi consacrate: ex HBO.
- spre deosebire de televiziunea clasica, dvs emiteti doar pe internet, ceea ce presupune un calculator decent, o conexiune la internet decenta si o serie de artificii: ex calculator conectat la televizor prin tv-out, etc.
- nu exista un program clar, exista doar niste dorinte ale dvs (interesante, dar totusi inca nu sunt realitate): vrem sa creem un talk-show, vrem sa dam emisiuni noi, etc. Cel mai rentabil mi se pare abonamentul de 1 an, dar oare voi avea ce vede in acest an?
- poate ar fi interesant sa oferiti si dvs periodic (lunar/trimestrial, cum doriti) free view, ceva in genul HBO, atragand astfel noi clienti.

Si in incheiere, o curiozitate personala. Probabil ca ati incercat foarte mult sa obtineti sponsorizari, contracte de publicitate, dar acum, dat fiind ca a scazut numarul de persoane care vizioneaza Infopescar TV, nu considerati ca s-au redus si mai mult sansele pt asa ceva? Cine ar plati pt un public tinta de 250 oameni?

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de pharaoh » 22 Mar 2011, 15:05

E totusi un produs de nisa, nu cred ca trebuie facute comparatii cu alte televiziuni gen HBO.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Victor Hodorog » 22 Mar 2011, 20:25

estroe scrie:
Victor Hodorog scrie:3 euro inseamna un pachet de tigari sau 1 kg de groundbait, jumatate de vobler ...eu cred ca exagerati... daca oamenii sunt multumiti cu ce primesc si vad ca tindem spre mai bine de sa se imputineze?
Buna ziua. Am tot citit pe aici inainte sa imi dau cu parerea, dar totusi imi permit sa va contrazic.
- 3 euro inseamna mai mult decat abonamentul la alte televiziuni/posturi consacrate: ex HBO.
- spre deosebire de televiziunea clasica, dvs emiteti doar pe internet, ceea ce presupune un calculator decent, o conexiune la internet decenta si o serie de artificii: ex calculator conectat la televizor prin tv-out, etc.
- nu exista un program clar, exista doar niste dorinte ale dvs (interesante, dar totusi inca nu sunt realitate): vrem sa creem un talk-show, vrem sa dam emisiuni noi, etc. Cel mai rentabil mi se pare abonamentul de 1 an, dar oare voi avea ce vede in acest an?
- poate ar fi interesant sa oferiti si dvs periodic (lunar/trimestrial, cum doriti) free view, ceva in genul HBO, atragand astfel noi clienti.

Si in incheiere, o curiozitate personala. Probabil ca ati incercat foarte mult sa obtineti sponsorizari, contracte de publicitate, dar acum, dat fiind ca a scazut numarul de persoane care vizioneaza Infopescar TV, nu considerati ca s-au redus si mai mult sansele pt asa ceva? Cine ar plati pt un public tinta de 250 oameni?
buna ziua,
multumim pentru sugestii, incerc sa va "combat" cu cateva argumente:
-3 euro inseamna intra-devar mai mult decat Hbo, dar noi suntem o televiziune foarte nisata care nu dispune de milioanele de abonati Hbo. Nu vreau sa va calculez cat anume din cei 3 euro mai raman la noi, doar va spun ca ne-ar trebui cam 100 de abonati pentru a acoperi costurile unei singure emisiuni.
-exista un program clar care va fi definitivat in cursul saptamanii viitoare, ce pot sa va spun este ca in maxim 3 saptamani vor incepe talk-showrile ( 1 sau 2 /saptamana)
- vom face un "free view" lunar de circa 24 de ore, incepand cu luna Aprilie.
-Publicitatea contractata pana acum a fost bazata pe intreg site-ul , sunt unele pagini ( ex forum, index-articole) care au mai multe accesari decat playerul. Site-ul infopescar a crescut ca numar de utilizatori incepand cu luna Ianuarie cu aproximativ 600-700 de unici/zi. In ultima saptamana s-au inregistrat aprox 300 de useri noi, in total 11000si ceva..

Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: Info Pescar TV

Mesaj de soare33 » 24 Mar 2011, 12:09

Victor Hodorog scrie:
estroe scrie:
Victor Hodorog scrie:3 euro inseamna un pachet de tigari sau 1 kg de groundbait, jumatate de vobler ...eu cred ca exagerati... daca oamenii sunt multumiti cu ce primesc si vad ca tindem spre mai bine de sa se imputineze?
Buna ziua. Am tot citit pe aici inainte sa imi dau cu parerea, dar totusi imi permit sa va contrazic.
- 3 euro inseamna mai mult decat abonamentul la alte televiziuni/posturi consacrate: ex HBO.
- spre deosebire de televiziunea clasica, dvs emiteti doar pe internet, ceea ce presupune un calculator decent, o conexiune la internet decenta si o serie de artificii: ex calculator conectat la televizor prin tv-out, etc.
- nu exista un program clar, exista doar niste dorinte ale dvs (interesante, dar totusi inca nu sunt realitate): vrem sa creem un talk-show, vrem sa dam emisiuni noi, etc. Cel mai rentabil mi se pare abonamentul de 1 an, dar oare voi avea ce vede in acest an?
- poate ar fi interesant sa oferiti si dvs periodic (lunar/trimestrial, cum doriti) free view, ceva in genul HBO, atragand astfel noi clienti.

Si in incheiere, o curiozitate personala. Probabil ca ati incercat foarte mult sa obtineti sponsorizari, contracte de publicitate, dar acum, dat fiind ca a scazut numarul de persoane care vizioneaza Infopescar TV, nu considerati ca s-au redus si mai mult sansele pt asa ceva? Cine ar plati pt un public tinta de 250 oameni?
buna ziua,
multumim pentru sugestii, incerc sa va "combat" cu cateva argumente:
-3 euro inseamna intra-devar mai mult decat Hbo, dar noi suntem o televiziune foarte nisata care nu dispune de milioanele de abonati Hbo. Nu vreau sa va calculez cat anume din cei 3 euro mai raman la noi, doar va spun ca ne-ar trebui cam 100 de abonati pentru a acoperi costurile unei singure emisiuni.
-exista un program clar care va fi definitivat in cursul saptamanii viitoare, ce pot sa va spun este ca in maxim 3 saptamani vor incepe talk-showrile ( 1 sau 2 /saptamana)
- vom face un "free view" lunar de circa 24 de ore, incepand cu luna Aprilie.
-Publicitatea contractata pana acum a fost bazata pe intreg site-ul , sunt unele pagini ( ex forum, index-articole) care au mai multe accesari decat playerul. Site-ul infopescar a crescut ca numar de utilizatori incepand cu luna Ianuarie cu aproximativ 600-700 de unici/zi. In ultima saptamana s-au inregistrat aprox 300 de useri noi, in total 11000si ceva..
:-@ :-q
LogiCarp Team

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Info Pescar TV

Mesaj de mircea pescar » 02 Apr 2011, 21:24

Cred sincer ca nu ve-ti avea prea multi abonati cu aceste TARIFE . Propun sa facem un sondaj in legatura cu aceste tarife sa vedem cati sustinatori aveti . ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Sebastian » 02 Apr 2011, 22:03

mircea pescar scrie:Cred sincer ca nu ve-ti avea prea multi abonati cu aceste TARIFE . Propun sa facem un sondaj in legatura cu aceste tarife sa vedem cati sustinatori aveti . ---<>< ---<><
magnifica propunerea ta.incepe tu, la tine pe scara,si pune simplu,intrebarea-,,vreti moca sau pa loz?''sunt tare curios de rezultate L-) .acum lasand gluma la o parte :D (:| ,haideti sa va zic marele secret cu tarifele astea-victor si florentin au castigat la 6 din 49 ,si fac asta la caterinca ,postand de pe plajele din Bali.....in fine, ideea asta este demna de pus in practica ,chiar ma gandeam si eu sa ma duc la -taxe,curent,gaz,canal,net ,impozite,nevasta,etc ,,sai mai bag sin spanac ''ca prea ....nu mai este gratis nimic.chiar asa am ajuns domle?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de florentiniuga » 02 Apr 2011, 22:47

mircea pescar scrie:Cred sincer ca nu ve-ti avea prea multi abonati cu aceste TARIFE . Propun sa facem un sondaj in legatura cu aceste tarife sa vedem cati sustinatori aveti . ---<>< ---<><
Cred ca atat tu cat si altii cu aceeasi mentalitate, nu realizati ca noi va punem la dispozitie un produs, subliniez PRODUS, pentru ca este rezultatul prestarii unei activitati permanente, o munca la fel ca oricare alta. Te invit deci sa incerci sa intri la film gratis, sa-ti iei painea de pe raft si sa zici doar buna ziua iar la sfarsitul lunii sa uiti sa treci pe la casierie dupa salariu, pentru ca nu-i asa, poti sa-ti gasesti si alte surse de finantare, nu neaparat din munca pe care o faci zi de zi. ...Cum? Nu poti??? Imposibil, mai incearca!
Pe toti ""generosii" astia, va invit sa veniti fiecare cate o zi pe saptamana la infopescar sa prestati gratis pentru a ne diminua efortul financiar. Fiecare cu ce se pricepe. Ma multumesc si cu gatit, batut covoarele sau spalat masina. Promit sa desfiintez abonamentele.
Lista e deschisa.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de Amos » 03 Apr 2011, 14:55

http://www.online........
http://www.watch..........
http://www.efis...............

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Info Pescar TV

Mesaj de florentiniuga » 03 Apr 2011, 22:09

Amos scrie:http://www.online........
http://www.watch..........
http://www.efis...............
Nu vad legatura, cum nu vad legatura intre situatia materiala a Romaniei si a Suediei. Primul si ultimul exemplu sunt din tari cu traditie enorma in pescuit, in care productia este strans imbinata cu investitia in publicitate, e vorba de Anglia si America. Oricum si englezii percep taxa dupa 2 ore de moca. Al doilea exemplu nu e tv, e doar o arhiva cu emisiuni difuzate de o televiziune pe satelit, din care iti alegi ce vrei sa vezi.
Nu stiu de ce nu intelegeti ca intr-o tara dezvoltata, situata pe malul oceanului, unde pescuitul e un sport cu vechi traditii, televizat in direct in showri grandioase (vezi competitiile de baas), pentru o firma gen Cabellas sau un lant de magazine tip Baas Pro Shop, sa faca si sa sustina financiar o televiziune de specialitate, e floare la ureche. Isi scot investitia din cresterea vanzarilor. Dar are vreo legatura cu situatia din Romania?
Intrebari pentru toti cei care presupun ca se poate doar cu publicitatea:
1. Cate firme de pescuit din Romania si-au facut publicitate la vreo televiziune, indiferent ce televiziune, de specialitate sau nu?
2. Televiziunile de specialitate F&H si PVTV (ambele maghiare) care difuzeaza programe pe teritoriul Romaniei, ce reclame ale firmelor din Romania difuzeaza? Credeti ca pot supravietui din aceasta reclama?
3. Din ce credeti ca au profit, din ce castiga aceste doua televiziuni?
4. De ce credeti ca nu exista si nici nu a facut nimeni pana acum in Romania nicio televiziune de acest gen, pe satelit?
Evident, intrebarile sunt retorice. E suficient sa incercati sa va dati voua insiva raspunsul.

Intrucat subiectul a denaturat, topicul se inchide. Aceeasi soarta o vor avea si alte tentative de redeschidere a acestui subiect.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Închis

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”