intrebare pt moderatori

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de nagy victor » 01 Feb 2010, 22:48

Afost o rubrica cu filme si discutii despre braconaj , nu reusesc sa o gasesc , ma puteti ajuta va rog :-??
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de Qnyx » 01 Feb 2010, 22:57

Rubrica cu filmele a fost stearsa fiindca am introdus alte optiuni in cadrul siteului; implicit si rubrica "braconaj" a fost stearsa.

Totusi puteti re-fonda un alt topic cu numele "Braconaj" unde considerati ca este potrivit
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de nagy victor » 04 Feb 2010, 20:25

multumesc pt. raspuns !
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de sorin1362 » 08 Apr 2010, 02:48

Am tirmis doua raspunsuri pe privat care "zac" la expediate...Cand vor aparea la trimise?
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de Qnyx » 08 Apr 2010, 04:35

sorin1362 scrie:Am tirmis doua raspunsuri pe privat care "zac" la expediate...Cand vor aparea la trimise?
Cand destinatarul le va citi !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de sorin1362 » 08 Apr 2010, 18:16

Multumesc pentru informatie ! Banuiam ca e asa, dar imi place sa fiu sigur :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de gor965 » 10 Apr 2010, 23:07

sorin1362 scrie:Am tirmis doua raspunsuri pe privat care "zac" la expediate...Cand vor aparea la trimise?
Unul "zacea" la mine, iar eu am fost plecat 3 zile si n-am avut acces la net ! :"> :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
vlad196938
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 01 Aug 2010, 17:29

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de vlad196938 » 01 Aug 2010, 17:35

Buna ziua ! Sunt din Botosani am permis de la AJVPS Botosani si vroiam sa va intreb daca am voie sa pescuiesc in afara judetului Botosani , avind in vedere ca de exemplu acumularea de la Rogojesti este o parte in Bt. si o parte in Sv. Totusi stiu ca in plata permisului si a cotizatiei este un procent care merge la ANPA (Agentia Nationala pentru Pescuit si Acvacultura ). Va multumesc !

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de timer » 01 Aug 2010, 17:50

vlad196938 scrie:Buna ziua ! Sunt din Botosani am permis de la AJVPS Botosani si vroiam sa va intreb daca am voie sa pescuiesc in afara judetului Botosani , avind in vedere ca de exemplu acumularea de la Rogojesti este o parte in Bt. si o parte in Sv. Totusi stiu ca in plata permisului si a cotizatiei este un procent care merge la ANPA (Agentia Nationala pentru Pescuit si Acvacultura ). Va multumesc !
Daca ai permis ANPA ,da,este valabil,poti sa pescuiesti unde ti-ai propus!

Avatar utilizator
Siledoctorul
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 08 Aug 2010, 13:21
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de Siledoctorul » 19 Sep 2010, 12:20

Nu ne lamureste niciun admin ce se intampla cu forumul de functioneaza defectuos? La unii apare ca : "www.infopescar.tv a fost raportată ca fiind o pagină de atac și a fost blocată pe baza preferințelor dumneavoastră de securitate".
Altii nu se pot loga, sau mai rau nu se pot deloga....
Asteptam niste raspunsuri......
Mersi.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de gor965 » 19 Sep 2010, 12:52

Siledoctorul scrie:Nu ne lamureste niciun admin ce se intampla cu forumul de functioneaza defectuos? La unii apare ca : "www.infopescar.tv a fost raportată ca fiind o pagină de atac și a fost blocată pe baza preferințelor dumneavoastră de securitate".
Altii nu se pot loga, sau mai rau nu se pot deloga....
Asteptam niste raspunsuri......
Mersi.
Pana verifica Florentin sau Qnyx ,mai in detaliu ,daca sunt probleme , va spun mie imi merge forumul fara sa am probleme de genul celor pe care le enumerati mai sus ! Alaltaseara parca ,ptr. 10-20 de min ,n-am reusit sa intru pe forum ...dar nu se incarca pagina deloc !...asa ca nu stiu daca era o problema la server sau la reteaua mea de net !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Siledoctorul
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 08 Aug 2010, 13:21
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de Siledoctorul » 19 Sep 2010, 14:12

Tie ti-o merge bine dar nu te gandesti de ce sunt 4-5 posturi noi in 12 ore? Inseamna ca majoritatea utilizatorilor nu pot accesa forumul.
Eu il pot accesa dar nu ma pot deloga. La mine e un amic care nu il poate accesa de la el de acasa si nici de la mine deoarece nu ma pot deloga.
Faceti frate un anunt ca aveti probleme, nu stati ca mortu' in papusoi!
Am dat un mail si un p.m. la admini de 24 ore si nu am primiti nici macar un raspuns....

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de gor965 » 19 Sep 2010, 14:31

Siledoctorul scrie:Tie ti-o merge bine dar nu te gandesti de ce sunt 4-5 posturi noi in 12 ore?

Ma gandesc ca-i lumea la peste!...nu e singurul forum care are activitatea redusa !
Siledoctorul scrie: Faceti frate un anunt ca aveti probleme, nu stati ca mortu' in papusoi !
Sa facem un anunt ca CE ?...daca eu pana sa scrii dumneata n-am avut probleme majore ![/quote]
Siledoctorul scrie: Am dat un mail si un p.m. la admini de 24 ore si nu am primiti nici macar un raspuns....
Eu sunt unul dintre Admini...mie mi-ai dat vre-un mesaj ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de cristea radu » 19 Sep 2010, 19:24

George si eu am aceasta problema:"www.infopescar.tv a fost raportată ca fiind o pagină de atac și a fost blocată pe baza preferințelor dumneavoastră de securitate".
Numai bine

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: intrebare pt moderatori

Mesaj de Qnyx » 19 Sep 2010, 20:37

Problema este in curs de rezolvare si a fost data de un tert software care gestioneaza reclamele de pe site -> software-ul se numeste OpenX - http://www.openx.org ; in ciuda faptului ca software-ul respectiv este unul din cele mai bine vazute pe internet, Google Inc. a considerat ca programul respectiv reprezinta un pericol pentru utilizatori. I-am contactat pe "inteligentii" de acolo sa verifice si ei cu ochii lor si mai mult decat atat, daca intr-adevar software-ul este un real pericol, inseamna ca peste 5 milioane de site-uri au aceeasi problema (programul OpenX este folosit de peste 5 mil. de site-uri). Ca sa nu existe vreo problema ulterioara, am desfiintat total acel software (chiar daca cei de la Google vor spune ca intr-adevar nu e nici o problema) si vom cauta o solutie proprie.

Eroarea aceasta este valabila doar pentru Mozilla Firefox, celelalte browsere nefiind afectate.

Cu stima,
Cosmin.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”