Pentru domnul Florentin Iuga.

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
gaby_stefan
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 13 Mar 2009, 09:42

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de gaby_stefan » 31 Mar 2009, 23:09

bun raspuns ia-ti dat bravo

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de dianu marin catalin » 07 Apr 2009, 16:18

Se poate ajunge si cu masina in Delta Dunari,zona Crisana?astept un raspuns

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de florentiniuga » 07 Apr 2009, 23:15

dianu marin catalin scrie:Se poate ajunge si cu masina in Delta Dunari,zona Crisana?astept un raspuns
Nu.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de dianu marin catalin » 09 Apr 2009, 18:33

atunci cum se poate ajunge,suntem mai multe persoane si vrem sa stam vreo 4-5 zile cu cortul.se poate campa cu ,cortul sau numai la pensiune

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de florentiniuga » 10 Apr 2009, 01:15

In zona Crisan sunt destul de multe locuri bune de campare. Drumul il puteti face din Tulcea cu o salupa inchiriata, mai mica sau mai mare, in functie de nr. de persoane, care va poate duce direct la locurile de campare. Nu va faceti probleme de salupa, oferta e mare in port, doar sa intrebati. Capitanii va pot recomanda si locurile unde sa va asezati.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de dianu marin catalin » 10 Apr 2009, 15:39

cand mai faceti emisiuni si pe alte balti,in afara de MV,Tancabesti etc.Ma refer la baltile astea mai putin renumite si care sa fie si pe buzunarul la mai toata lumea.Nu toti dispunem de sume mari de bani,dar si noi avem microbul asta in sange.Chear daca nu dispunem de bani si nu avem scule performante

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de florentiniuga » 11 Apr 2009, 11:57

Cred ca daca urmariti cu atentie toate artificiile pe care le facem pentru a prinde peste cat mai mult si cat mai mare in competitii, va va fi mult mai usor sa prindeti si pe baltile pe care umblati in mod curent, acelea mai ieftine. Va rog sa tineti cont totusi ca timpul nu-mi permite sa ma duc pe o balta pe care nu stiu daca prind sau nu si sa risc sa stau 48 de ore fara sa am ce filma. Cred ca v-ar deranja daca in emisiune ati vedea numai peisaje frumoase si niciun pic de "actiune".
Apropo de asta, saptamana viitoare vedeti un surprinzator pescuit pe balta Chiroiu4. Mai ieftina, nepescuita de cativa ani, salbatica, virgina.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
valabil 1
membru activ
membru activ
Mesaje: 124
Membru din: 06 Iul 2009, 17:17
Localitate: cenad tm

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de valabil 1 » 17 Noi 2009, 12:09

am vazut ieri 16-11-09 un interviu intre dvs si o anumita persoana,nu inteles numele acestuia datorita proastei conexiuni a internerului.am dedus din ce am putut viziona,ca era vorba despre un lac din ungaria.am vazut ca se prinde aici crap frumos,mentionind persoana careia iati luat interviu ca au avut capturi si peste 10kg.dl iuga sper sa stiti despre ce lac e vorba .am mai inteles caci la prima partida efectuata pe acest lac sia uitat sonarul acasa,si drumul pina aici lau facut in 11-12 ore.imaginile oferite de acest domn erau extraordinare,pontoane de pescuit,obstacolele din apa(pomi cazuti)pentru mine locul ideal.ca sa va mai dau o idee pescuiau la plantat si zicea ca au gasit crapii pe un platou la adincime de cca 7m iar balta ar fi locol ideal pentru excursii in scopul initierii pescarilor de crap.in final vas rega daca se poate sami dati si mie citeva repere pentru a ajunge la aceasta balta(numele orasului e suficient)sitarifele ce se practica aici.mentionez ca sint din cenad jud timis si merg in ungaria de cite ori am ocazia.va multumesc anticipat. :-?? :-h

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de cristian505ro » 17 Noi 2009, 23:12

Rica pescaru scrie:salut, crezi ca este corect ca anumite grupuri sa nu zic organizati,sa puna monopol pe pescuitul sportiv,unde se merge pe merge pe princepiul daca nu esti cu noi esti inpotriva noastra care vin si spun ca sint ecologisti ,populeaza balti cu citeva exemplare mari gen Chiroiu4 nu stim ce peste este in balta dar percepem si impunem taxe si conditi care sfideaza regula si se inbogatesc pe spinarea altora fara nici un efort ,doar venind cu sloganu ,,conservam mediu,,.la noi se merge pe principiu,populezi odata si pe urma doar profit .Pentru adevarati crapisti Fir intins
Esti departe de pescuitul adevarat de crap. Daca nu ar fii baltile de concurs, cu regulament si paza stricta, s-ar termina pestele in 2 timpi si 3 miscari. Cu toate acestea sunt balti exceptionale de crap unde poti sa iei peste si acasa in limita cantitatii. Ref. Chiroiu 4, ai incercat sa pescuiesti acolo? Are o taxa foarte mica fata de alte balti si peste enorm de mult,mare si salbatic. Si ce peisaje! Dar e adevarat acestea nu se pot baga la portbagaj. Vezi in forum ce si cat peste se prinde pe Chiroiu 4.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cezar100
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 14 Noi 2009, 23:06

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de cezar100 » 18 Noi 2009, 00:15

Cum se pot si unde trebuie intrat pt. a viziona din emisiunile mai vechi-ARHIVA?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de florentiniuga » 18 Noi 2009, 10:50

cezar100 scrie:Cum se pot si unde trebuie intrat pt. a viziona din emisiunile mai vechi-ARHIVA?
Nu se poate.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de baboieru » 26 Feb 2010, 13:48

Am si eu o intrebare .eu nu pot sa-mi fac reclama gratuit ,am inteles ,dar restul au voie sa posteze site-urile unor magazine?http://www.expert-fishing.ro/kit_crap_3 ... r/1657.htm postat de ROC. Intrebare ,CAT MA COSTA RECLAMA?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de gor965 » 26 Feb 2010, 17:05

baboieru scrie:Am si eu o intrebare .eu nu pot sa-mi fac reclama gratuit ,am inteles ,dar restul au voie sa posteze site-urile unor magazine?http://www.expert-fishing.ro/kit_crap_3 ... r/1657.htm postat de ROC. Intrebare ,CAT MA COSTA RECLAMA?
In subiectele tehnice ,cand sunt luate in discutie caracteristicile ,pretul ,aspectul ,etc . , a unor scule de pescuit se pot posta link-uri care prezinta un anumit produs ...dar nu se pot posta link-uri directe catre un magazin (respectiv ,spre pagina de home a magazinului in cauza )!
P.S
Doar in zona de bazar ,link-urile catre magazinele on-line sunt in totalitate interzise !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de baboieru » 26 Feb 2010, 19:05

n subiectele tehnice ,cand sunt luate in discutie caracteristicile ,pretul ,aspectul ,etc . , a unor scule de pescuit se pot posta link-uri care prezinta un anumit produs ...dar nu se pot posta link-uri directe catre un magazin (respectiv ,spre pagina de home a magazinului in cauza )!
P.S
Doar in zona de bazar ,link-urile catre magazinele on-line sunt in totalitate interzise !

MERCI GEORGE

Avatar utilizator
cezar_suf
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 28 Dec 2009, 19:49

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de cezar_suf » 27 Feb 2010, 14:35

Nu mi se pare corect sa dai 100 de lei pe bon si sa nu vezi nici trasatura! De acord cu ce ziceti dvs ca pescuitul trebuie sa fie un sport....nici la mine in familie nu se mananca peste,decat foarte rar, dar pe mine ma costa o iesire la pescuit 200-250 de lei,si e destul de nasol sa nu ii vezi culoarea doar pt ca proprietarul baltii s-a gandit sa dea drumul la apa sa il zapaceasca de tot.....nu mi se pare corect!

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”