SPRO Incognito LCS 880

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 21 Aug 2011, 18:47

Sal. ce parere aveti merita bani sau nu se aseamana cu bbrlc :)) :)) :))

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 21 Aug 2011, 18:48


Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 22 Aug 2011, 14:32

intre spro si spector ce sa aleg ? :-? :-? :-? :-?

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 22 Aug 2011, 14:35


Avatar utilizator
Alex0711
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 17 Noi 2010, 13:13
Localitate: Bucuresti

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de Alex0711 » 22 Aug 2011, 14:46

Ia-ti http://www.totalfishing.ro/mulineta-oku ... -5214.html
Este perfecta!
Nu ai ce sa ii reprosezi, mai ales daca ii modifici frana originala in frana rapida.

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 22 Aug 2011, 16:11

multumesc pt raspuns. Mai astept pareri in continoare

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de Neamtul » 23 Aug 2011, 00:20

Ce aveti fratilor cu franele mulinetelor? #-o De ce toata lumea modifica franele?Vreti alt sistem,cumparati o mulineta care are sistemul pe care-l doriti.
Vrei QD,gasesti sie ieftin si scump!Vrei Baitrunner,gasesti si ieftin si scump!Vrei Baitspool?Se gaseste si din asta!Vrei frana frontala normala?Frana in coada mulinetei?Este de toate!
Dai o groaza de bani pe mulinete si te pui sa-ti bagi nasul sa le modifici.
Oricum n-am inteles niciodata ce e atat de tare la o frana care se strange la maxim la juma' de rotire.Hmm...,tare misto. #-o
Pun pariu ca la o eventuala revanzare aceasta "modificare" va trage pretul in jos...cu mult. <:-P


PS:
Sper sa nu deranjeze pe nimeni postarea mea,e o simpla parere.Chiar nu ma intereseaza ce fac altii cu echipamentul lor.
Ca sa fiu cat de cat on topic =>intre Spro si Spector as lua Spro.Prefer baitrunnerul clasic + ca mulinetele Spro stau bine la capitolul fiabilitate,lumea le cam lauda.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de gogu steriade » 23 Aug 2011, 16:00

Neamtul scrie:Ce aveti fratilor cu franele mulinetelor? #-o De ce toata lumea modifica franele?Vreti alt sistem,cumparati o mulineta care are sistemul pe care-l doriti.
Vrei QD,gasesti sie ieftin si scump!Vrei Baitrunner,gasesti si ieftin si scump!Vrei Baitspool?Se gaseste si din asta!Vrei frana frontala normala?Frana in coada mulinetei?Este de toate!
Dai o groaza de bani pe mulinete si te pui sa-ti bagi nasul sa le modifici.
Oricum n-am inteles niciodata ce e atat de tare la o frana care se strange la maxim la juma' de rotire.Hmm...,tare misto. #-o
Pun pariu ca la o eventuala revanzare aceasta "modificare" va trage pretul in jos...cu mult. <:-P


PS:
Sper sa nu deranjeze pe nimeni postarea mea,e o simpla parere.Chiar nu ma intereseaza ce fac altii cu echipamentul lor.
Ca sa fiu cat de cat on topic =>intre Spro si Spector as lua Spro.Prefer baitrunnerul clasic + ca mulinetele Spro stau bine la capitolul fiabilitate,lumea le cam lauda.
ce bre tu nu sti ca ce ie facut da mana omului sa cheama : Custom + Hand Made ! :-B si este mai tari dacat alea da serie ! >:D<
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de timer » 23 Aug 2011, 17:16

gogu steriade scrie:
Neamtul scrie:Ce aveti fratilor cu franele mulinetelor? #-o De ce toata lumea modifica franele?Vreti alt sistem,cumparati o mulineta care are sistemul pe care-l doriti.
Vrei QD,gasesti sie ieftin si scump!Vrei Baitrunner,gasesti si ieftin si scump!Vrei Baitspool?Se gaseste si din asta!Vrei frana frontala normala?Frana in coada mulinetei?Este de toate!
Dai o groaza de bani pe mulinete si te pui sa-ti bagi nasul sa le modifici.
Oricum n-am inteles niciodata ce e atat de tare la o frana care se strange la maxim la juma' de rotire.Hmm...,tare misto. #-o
Pun pariu ca la o eventuala revanzare aceasta "modificare" va trage pretul in jos...cu mult. <:-P


PS:
Sper sa nu deranjeze pe nimeni postarea mea,e o simpla parere.Chiar nu ma intereseaza ce fac altii cu echipamentul lor.
Ca sa fiu cat de cat on topic =>intre Spro si Spector as lua Spro.Prefer baitrunnerul clasic + ca mulinetele Spro stau bine la capitolul fiabilitate,lumea le cam lauda.
ce bre tu nu sti ca ce ie facut da mana omului sa cheama : Custom + Hand Made ! :-B si este mai tari dacat alea da serie ! >:D<
Tunate,cum s-ar spune... :-?

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 23 Aug 2011, 19:56

PAI ASTA ESTE SEMNUL DE INTREBARE CARE DIN ELE ESTE MAI FIABILA OKUMA SPECTOR SAU SPRO

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de gor965 » 23 Aug 2011, 20:45

CRAPULL scrie:PAI ASTA ESTE SEMNUL DE INTREBARE CARE DIN ELE ESTE MAI FIABILA OKUMA SPECTOR SAU SPRO
...de departe...Axeon AXS-65 ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 23 Aug 2011, 23:12

=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~

Avatar utilizator
CRAPULL
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 03 Aug 2010, 23:03
Localitate: BUCURESTI

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de CRAPULL » 23 Aug 2011, 23:14

este sau nu este :D :D :D :D

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de mirceasd » 26 Aug 2011, 21:20

Eu am avut si SPRO ,varianta cu tambur de 60 si cu baitrunner si fara,am avut si Axeon ,cea cu tambur de 80 sau 75 (Axeon 65) si facand abstractie de sistemul de franare consider ca mai mult mi-a placut SPRO pentru faptul ca bobina mult mai bine firul.
Nu pot vorbi de fiabilitate pentru ca le-am folosit numai 1 an si nu intensiv pentru ca intotdeauna am avut mai multe seturi de pescuit dar preferam SPRO ,aruncam si mai bine ,mergeau si mai usor ,aveau jocuri si mai mici.
Fire intinse





0
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: SPRO Incognito LCS 880

Mesaj de Marius Vintila » 01 Sep 2011, 20:15

mirceasd scrie:Eu am avut si SPRO ,varianta cu tambur de 60 si cu baitrunner si fara,am avut si Axeon ,cea cu tambur de 80 sau 75 (Axeon 65) si facand abstractie de sistemul de franare consider ca mai mult mi-a placut SPRO pentru faptul ca bobina mult mai bine firul.
Nu pot vorbi de fiabilitate pentru ca le-am folosit numai 1 an si nu intensiv pentru ca intotdeauna am avut mai multe seturi de pescuit dar preferam SPRO ,aruncam si mai bine ,mergeau si mai usor ,aveau jocuri si mai mici.
Fire intinse





0
Cum adica "bobina mai bine firul"? Nu au amandoua wormshaft? Daca au nu bobineaza la fel de bine amandoua?...nu inteleg ptr ca nu am mulinete cu wormshaft asa ca va rog sa explicati. Ms anticipat!
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”