CONCURS CARITABIL

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

CONCURS CARITABIL

Mesaj de APSHD » 17 Noi 2008, 22:39

Firma ADY SEB PESCOM impreuna cu APS-HD organizeaza in data de 23-11-2008 pe balta BEN din Hunedoara un concurs caritabil pentru ajutorarea familiilor celor accidentati in tragicul accident de la mina din Petrila
Taxa de participare 50 de lei suma ce se va varsa in contul deschis pentru ajutorarea familiilor din Petrila.
Din partea organizatorilor se vor acorda primilor 3 clasati cite o cupa.



LISTA INSCRISI LA CONCURS



1 -ADY ROS
2 -BENKO IOSIF
3 -SEBESTEN ADRIAN
4 -SEBESTEN ROBERT
5 -STANCA NICU
6 -ENACHESCU GIGI
7 -GULIE VIOREL
8 -DOSA MIHAI
9 -ZBENGHEA CRISTIAN
10 -PARINICA CONSTANTIN
11-BOGDAN LEU
12-COSTACHE LUCESCU
13-HOCA PAUL

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de APSHD » 23 Noi 2008, 18:18

Pe o vreme de iarna autentica ne-am adunat 20 de pescari de la 3 asociatii din Hunedoara si anume : APS-HD , SALMO CARPATICA -LUPENI si LOSTRITA-PETROSANI ,pentru a face un concurs de pescuit. Suma care sa strins este in total de 1025 de lei , suma care va fi donata in cursul zilei de miercuri celei mai nevoiase familii din Petrila
Multumesc pe aceasta cale celor 2 Asociatii din Valea Jiului care au participat la acest concurs Caritabil.
De asemenea multumim firmei ADY SEB PESCOM pentru cele 3 cupe acordate cistigatorilor
In momentul predarii banilor vom faca poze pe care la vom pune
In urma concursului clasamentul este urmatorul:


LOCUL I-PARINICA MIHAI -4.80 kg

LOCUL II-PARINICA CONSTANTIN -3.95 kg

LOCUL III-DOSA MIHAI -3.60 kg

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de florentiniuga » 23 Noi 2008, 20:30

Felicitari ! Sunteti oameni adevarati, cu suflet mare.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de APSHD » 25 Noi 2008, 20:59

ImagineImagine


ImagineImagine


ImagineImagine


ImagineImagine


ImagineImagine

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de APSHD » 25 Noi 2008, 21:35

Dupa cum am promis astazi la ora 10 impreuna cu secretarul APS-Lostrita din Petrosani , m-am dus la Primarul orasului Petrila caruia i-am spus ca dorim sa inminam o suma de bani din partea pescarilor Hunedoreni celei mai nevoiase familii care a avut de suferit in urma accidentului din mina Petrila.
Primarul foarte amabil a chemat pe Directoarea de la resurse umane din cadrul Primariei care nea prezentat dosarul familiilor celor decedati in mina de la Petrila. Dosarul continea fiecare familie cu numar de persoane , veniturile familiilor si datoriile pe care le au . Dupa ce am studiat starea materiala a fiecarei familii am ales familia ALEXA ALIN MARCEL de 32 de ani, casatorit cu 3 copii minori din care unul de 2 ani . Sotia lui ne avind servici si nici o alta sursa de venit. De asemenea are datorii la banca de 32.000 de lei. Am prezentat hotarirea mea Primarului care nea felicitat spunind ca intradevar este cea mai lovita de soarta familie dintre cele decedate in Petrila.
De la Primarie am plecat la sediul Sindicatului minei Petrila unde am fost primiti de liderul de Sindicat al minei Petrila caruia iam relatat ca dorim sa donam o suma de bani urmasilor minerului ALEXA ALIN MARCEL din partea pescarilor Hunedoreni . Liderul de Sindicat a trimis urgent o masina si a aduso pe vaduva minerului decedat la sediul Sindicatului minei Petrila.
La venirea doamnei trebuie sa recunosc ca abia am reusit sa-i spun scopul pentru care o cautam si i-am inminat plicul in care erau banii strinsi in urma concursului de pescuit de fata cu liderul de Sindicat al minei Petrila si a secretarului APS-lostrita din Petrosani.Cind am observat cita durere este in sufletul acelei femei trebuie sa recunosc ca mi-au dat lacrimile.
Doresc sa transmit pe aceasta cale sincere felicitari celor care au participat la Concursul Caritabil si celor care au contribuit cu sume de bani din partea Primarului orasului Petrila , a liderului Sindicatului minei Petrila si nu in ultimul rind a mea personal APS-HD .
DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA.

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de Qnyx » 25 Noi 2008, 22:35

Extraordinar !

Cuvintele mele sunt de prisos pentru a imi arata respectul fata de ceea ce a-ti facut domnilor.

=D> =D> =D>
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
mirceaognean
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 18 Apr 2008, 21:30
Localitate: Chicago , USA

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de mirceaognean » 26 Noi 2008, 21:48

Respecte !

Avatar utilizator
ionescu iulian
senior
senior
Mesaje: 221
Membru din: 22 Iun 2008, 14:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de ionescu iulian » 13 Dec 2008, 22:40

Numai stima si respect ! ! ! ! !
„Lumina Faptelor Bune”

Avatar utilizator
AlexandruSM
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 03 Ian 2009, 23:46
Localitate: Satu Mare

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de AlexandruSM » 26 Ian 2009, 21:10

Am si eu o intrebare: se va organiza concursuri CARITABILE in Satu Mare

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de florentiniuga » 26 Ian 2009, 23:23

AlexandruSM scrie:Am si eu o intrebare: se va organiza concursuri CARITABILE in Satu Mare
:O Doamne fereste sa fie nevoie. Concursurile caritabile sunt pentru a-i ajuta pe cei loviti de tragedii, nu pentru distractia catorva pescari pe bani putini. Sper din tot sufletul ca nu ai o problema grava.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
AlexandruSM
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 03 Ian 2009, 23:46
Localitate: Satu Mare

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de AlexandruSM » 27 Ian 2009, 14:25

Nu nu am nici o problema. Am inteles eu gresit. Dar concursuri de copii nu veti organiza in Satu Mare????

Avatar utilizator
ratiu_iosif
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 15 Apr 2009, 11:00
Localitate: Petrosani
Contact:

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de ratiu_iosif » 22 Apr 2009, 11:27

sunt din petrila si am un vecin care a murit in accident ...
regret ca nu am putut participa la acel concurs desi sunt membri al asociatiei pescarilor sportivi lostrita petrosani... Din pacate nu am stiut nimik despre acest concurs .
Felicitari tuturor celor care au participat.

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: CONCURS CARITABIL

Mesaj de toader nicolae » 22 Apr 2009, 14:13

Scot palaria si ma inclin in fata domniilor voastre.Este,greu mult prea greu sa scoti un zambet ,fie el si scurt de pe chipul unei mame urmarita de greutatile vietii.Voi ati reusit si pentru asta nu pot decat sa va =D> =D> =D> .
Sper ca vom reusi si noi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri improvizate”