putem sa facem ceva?

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
medved
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Oct 2008, 19:50
Localitate: cluj

putem sa facem ceva?

Mesaj de medved » 20 Noi 2008, 12:49

Sint din cluj si cu mare dezamagire va spun ca este una dintre cele mai slabe judete in ceea ce priveste luciul de apa si numarul pestilor. Cit despre asociatia pescarilor sportivi din cluj pot sa spun ca este o mare problema si motivul dezamagirii mele. La nivel de tara nu stiu sigur dar este cea mai ridicata taxa care se apropie undeva la 2500 ron ses si munte. Cit despre populari din partea asociatiei nu poate fi vorba doar povesti, este cea mai slaba asociatie. Eu vreau daca se poate sa schimbam cumva mizeria care se intimpla acum la cluj, din pacate pescarii de aici sunt nevoiti sa mearga sute de kilometri pentru a pescui. Daca exista cineva care poate face ceva...........

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: putem sa facem ceva?

Mesaj de cristea radu » 20 Noi 2008, 22:27

Salutare.Sunt de acord cu tine.Si eu sper ca se mai poate face ceva(ma refer la baltile asociatiilor)ca la cele private nu cred.Insa si noi pescarii trebuie sa luam atitudine(ma refer la participarea de sedinte, luarea unor decizii si nu in ultimul rand in aface presiuni pe conducerile asociatiilor).NUMAI BINE!!!

Avatar utilizator
Alberto
membru activ
membru activ
Mesaje: 74
Membru din: 12 Noi 2008, 16:55
Localitate: Gherla jud. Cluj

Re: putem sa facem ceva?

Mesaj de Alberto » 21 Noi 2008, 20:06

:D Eu sunt din Gherla si mi se pare ca majoritate pescarilor Clujeni prefera:
Taga unde se da mult cu plasa
Tau popii
Sacalaia
Gheaca
Etc.

Avatar utilizator
danny
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 06 Mar 2008, 19:10
Localitate: Turda,jud.Cluj

Re: putem sa facem ceva?

Mesaj de danny » 21 Noi 2008, 21:14

cristea radu scrie:Salutare.Sunt de acord cu tine.Si eu sper ca se mai poate face ceva(ma refer la baltile asociatiilor)ca la cele private nu cred.Insa si noi pescarii trebuie sa luam atitudine(ma refer la participarea de sedinte, luarea unor decizii si nu in ultimul rand in aface presiuni pe conducerile asociatiilor).NUMAI BINE!!!
Cata vreme persoana de la conducerea asociatiei, spune despre lacul de la Tureni "la mine pe lac" si nu "la noi pe lac" si sedintele se tin in secret......nu stiu ce putem sa facem.

Avatar utilizator
medved
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Oct 2008, 19:50
Localitate: cluj

Re: putem sa facem ceva?

Mesaj de medved » 22 Noi 2008, 12:24

Sint cu totul de acord cu voi. Dar cit despre lacul de la Tureni unde cunosc situatia, daca nu scapau pestii din lacul de linga cel al asociatiei in al asociatiei pesti nu aveau de unde sa fie. Cit despre lac scuzati-ma, dar mai degraba este o crescatorie de tufe de salcim. Este adevarat si despre sedintele tinute in secret, aceasta conducere de cind este nu a facut nimic bun pentru simplii cotizanti, (poate am cotizat la bunastarea lor). Este foarte grav ca o asociatie care are foarte multi cotizanti sa nu faca populare, sa nu aiba un lac propriu. Nu stiu citi cunoasteti dar lacul de la tureni nu este al asociatiei, acesta este concesionat, cit despre lacul de la braniste prin mijlocul lacului va trece autostrada. Astept idei si sugestii daca aveti si daca eventual am putea sa facem cu adevarat ceva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”