feromoni

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

feromoni

Mesaj de Sebastian » 22 Noi 2008, 13:30

as dori sa aflu cat mai multe pareri despre acest tip de atractant.eu cel putin iam folosit pe toti dar in afara de cei pt somn restul mi sau parut a fi baliverne desi iam folosit in multe conditii ,in toate anotimpurile,atat pe amenajarii cat si pe ape curgatoare.am inteles ca nu se mai fabrica din cauza mirosului lor pestilential reclamat de catre comercianti si ca se va inlocui reteta. :-/

Avatar utilizator
laeucigasul
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 19 Aug 2008, 19:01
Localitate: Medgidia

Re: feromoni

Mesaj de laeucigasul » 18 Dec 2008, 22:40

eu am folosit asa ceva la somn acum vreo 2 ani, pe momeala ... nu s-a bagat nimic. am inteles ca nu tebuie exagerat cu el pt ca daca folosesti mai mult decat trebuie are efectul invers. acum sa fii avut eu ghinion sau sa nu fii fost folositor, nu am de unde sa stiu... :-??
Visele smulg gratii!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: feromoni

Mesaj de dragan claudiu » 26 Feb 2009, 22:12

sebastian scrie:as dori sa aflu cat mai multe pareri despre acest tip de atractant.eu cel putin iam folosit pe toti dar in afara de cei pt somn restul mi sau parut a fi baliverne desi iam folosit in multe conditii ,in toate anotimpurile,atat pe amenajarii cat si pe ape curgatoare.am inteles ca nu se mai fabrica din cauza mirosului lor pestilential reclamat de catre comercianti si ca se va inlocui reteta. :-/
reau sa-ti spun ca eu am folosit in fiecare an in timpul cind crapul depune icrele si am avut rezultate foarte bune,dar numai masculi.sa-ti dau un ex. linga mine mai erau vreo patru baieti si pescuiau toti,eu si prietenul meu prindeam unul dupa altul si cei de linga noi nimic nici o trasatura.cel mai important este ca momeala sa sau acul sa nu atinga momitorul cu nada cu care dai si pe care pui doua picaturi de feromoni,inca ceva trebuie sa ai manusi sau o punga sa nu-ti atinga pielea ca nu mai scapi de miros.fir intins.

Avatar utilizator
bufu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 09 Sep 2008, 00:58

Re: feromoni

Mesaj de bufu » 09 Mar 2009, 17:27

de unde cumparati acesti feromoni, ca eu nu am vazut pe nici un magazin online... :-??

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: feromoni

Mesaj de Butaru Gabriel » 09 Mar 2009, 21:05

bufu scrie:de unde cumparati acesti feromoni, ca eu nu am vazut pe nici un magazin online... :-??
Se gasesc in majoritatea magazinelor de pescuit 10-12 lei fiola,in niro 32 lei 4 bucati,se comercializeaza la set de 4

Avatar utilizator
mardare
membru activ
membru activ
Mesaje: 75
Membru din: 10 Noi 2008, 21:54

Re: feromoni

Mesaj de mardare » 10 Mar 2009, 00:05

Am solutie pentru crap....schimba p.h. apei , sar crapii pe mal !Atentie nu tot ce se gaseste la magazin este ...prinzator, ele sint prinzatoare de PESCARI !

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: feromoni

Mesaj de Butaru Gabriel » 10 Mar 2009, 17:40

mardare scrie:Am solutie pentru crap....schimba p.h. apei , sar crapii pe mal !Atentie nu tot ce se gaseste la magazin este ...prinzator, ele sint prinzatoare de PESCARI !
Cornele tata adu-mi si mie o sticluta minune sa vedem daca sar crapi pe mal sau tu in apa :))

Avatar utilizator
hodoronctronc
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 08 Mar 2009, 13:58

Re: feromoni

Mesaj de hodoronctronc » 10 Mar 2009, 19:19

mardare (domnule vraci) iti faci reclama? de ce denigrezi alte produse ?

Avatar utilizator
hodoronctronc
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 08 Mar 2009, 13:58

Re: feromoni

Mesaj de hodoronctronc » 10 Mar 2009, 19:25

domnule vraci cu cit dati sticluta de doftorie? >:) >:) >:) >:) >:)

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: feromoni

Mesaj de Butaru Gabriel » 11 Mar 2009, 23:17

hodoronctronc scrie:domnule vraci cu cit dati sticluta de doftorie? >:) >:) >:) >:) >:)
infopescar.tv/forum/diverse/impaierea-t1626.html

Avatar utilizator
nicusarpe
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 27 Ian 2009, 01:43

Re: feromoni

Mesaj de nicusarpe » 18 Mar 2009, 22:32

Eu am cumparat fiole cu feromoni din Focsani cu 3,5 RON fiola adica 35.000 lei vechi. Acum nu stiu cat sunt de buni ca tot asa am luat si eu din ce am auzit. O sa le testez acum primavara asta si va voi da un rspuns aici.

Uitati cum arata fiolele
Esox Club

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: feromoni

Mesaj de cristea radu » 21 Mar 2009, 19:45

Sa ai grija sa nu ti se verse prin geanta sau trusa ca.............pa, adica o sa le arunci(geanta sau trusa).
Si inca un sfat,cand desfaci o fiola folosesteo toata,de preferat sa o desfaci pe mal.
NUMAI BINE

Avatar utilizator
nicusarpe
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 27 Ian 2009, 01:43

Re: feromoni

Mesaj de nicusarpe » 21 Mar 2009, 21:56

Multam de sfat asa o sa fac o sa desfac pe mal ..stiu ca miroase ingrozitor de asta nu tin in casa .... tin undeva afara intr-o cutie.
Esox Club

Avatar utilizator
valy_brb
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 20 Mai 2009, 09:43

Re: feromoni

Mesaj de valy_brb » 09 Oct 2009, 20:56

eu am facut greseala sa desfac o fiola in casa si sa fac o reteta si vreau sa zic ca a mirosit 1 saptamana in bucatarie

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte momeli”