Off-topic...polemici...dispute...

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Ion Mironov » 22 Oct 2011, 14:23

Laurentiu scrie:
jonny_23 scrie:uitate pe forumuri si ai sa vezi cum multi si-au vandut bete shimano fmj century pentru a intra in posesia mtx_ului....
Ma umfla rasul vere.. :)) :))
Adica au vandut mercedesul sa-si ia Duster.. :D De unde le scoateti fratilor?
Cine are Fmj-uri nu le vinde sa-si ia mtx-uri, poate numai foamea sa-l impinga.
Cat despre mulinete..noroc cu Gore ca a lamurito... :)
Eu sunt constient ca ii aparati brandul lui Mitranescu care e si colegul vostru de club si mi se pare normal, dar intre a-l apara si a bate campii e ceva...
Nu am nimic cu Hakuyo, un echipament decent si atat, dar va rog eu nu exagerati..incercati sa fiti obiectivi. :)
inafara de ras.....citeste printre randuri si vei intelege ce vreau sa zic.unde vezi tu ca il apar pe mitranescu?crede-ma ca nu este nevoie....am spus parerea mea si atat.cred ca daca rupi un fmj te doare sufletul...ia rupe un mtx daca poti si vei vedea diferenta...aici e smenu.dar oricum tu esti intotdeauna gica contra si vorbesti pe langa subiect.puteai da baiatului o recomandare nu sa combati persoana.oricum nu vreau sa intru in polemica cu tine...nu imi face placere.

ps:una e sa lovesti un mercedes sa il repari si alta e un duster....jubileu a aruncat cu mtx si orix cat a dat si cu fmj si basia...asta nu la impiedicat sa isi ia si mtx....nu este neaparat sa le vinzi...poti completa...eu le-am vandut si mi-am luat mtx ca asa am vrut.sa fii sanatos.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Laurentiu » 22 Oct 2011, 15:15

Nu sunt gica contra, sunt obiectiv. Am zis ca aperi brandul lui Mitranescu nu pe el ca persoana, el se apara singur, nu are nevoie de avocatul jonny23. Se pare ca tu citesti printre randuri. Daca tu ai avut mercedes si l-ai vandut sa-ti iei logan ca e ma ieftin de reparat nu pot decat sa te compatimesc. Inseamna ca nu-ti permiti sa-l intretii, sau ai fost in pana financiara sau ai fost snob si pe parcurs te-ai dezmeticit (nu o lua ca pe o jignire sau atac la persoana, este o constatare). Dar asta nu inseamna ca mtx este mai bun decat fmj. Cat despre cat a aruncat unul si altul nu ma incalzeste cu nimic, daca esti vicecampion, ar trebui sa stii ca nu conteaza in pescuit numai aruncatul, care se pare ca este o moda la noi la romani sa spargi capul celui de pe malul opus, conteaza sa aduci pestele pe patul tau de nada, nu sa arunci cu un orix si mtx nu-s cati metri. Astea sunt jocuri pt cei care nu s-au jucat cand erau copii. Important este cat peste prinzi nu cat arunci cu ansamblul lanseta-mulineta.
Cat despre Jubileu ca a aruncat nu-s cati metri cu mtx si orix, cinste lui, aruncator profesionist, dar repet, nu asta face ca si capturile sa fie mai numeroase si mari.
Parerea mea vis-a-vis de intrebarea omului este aceeasi cu a Neamtului: okuma. Poate lansetele hakuyo mtx au confirmat fiabilitatea, dar mulinetele hakuyo inca nu. Cand or confirma rezistenta in timp precum okuma, mai vorbim.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Off-topic...polemici...dispute...

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Oct 2011, 16:14

Cat despre cat a aruncat unul si altul nu ma incalzeste cu nimic, daca esti vicecampion, ar trebui sa stii ca nu conteaza in pescuit numai aruncatul, care se pare ca este o moda la noi la romani sa spargi capul celui de pe malul opus, conteaza sa aduci pestele pe patul tau de nada, nu sa arunci cu un orix si mtx nu-s cati metri.
Ai participat la vre un concurs pana acum,sau iti dai doar cu presupusul :-?? ?
Acum inteleg de ce il indrumi pe om catre okuma :D ,spune-i ca ai tu 4 bucati de vanzare cu 700 lei :P !

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Laurentiu » 22 Oct 2011, 17:49

Madalin007 scrie:
Ai participat la vre un concurs pana acum,sau iti dai doar cu presupusul :-?? ?
Acum inteleg de ce il indrumi pe om catre okuma :D ,spune-i ca ai tu 4 bucati de vanzare cu 700 lei :P !
Nu am participat la niciun concurs ca nu sunt adeptul si nu are legatura nici cu ce vand eu.
Bine ca participi tu de vreo doi ani la concursuri ca pana atunci nu stiai sa legi un carlig si confundai ciortanul cu carasul. :))

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Ion Mironov » 22 Oct 2011, 20:09

Laurentiu scrie:
Madalin007 scrie:
Ai participat la vre un concurs pana acum,sau iti dai doar cu presupusul :-?? ?
Acum inteleg de ce il indrumi pe om catre okuma :D ,spune-i ca ai tu 4 bucati de vanzare cu 700 lei :P !
Nu am participat la niciun concurs ca nu sunt adeptul si nu are legatura nici cu ce vand eu.
Bine ca participi tu de vreo doi ani la concursuri ca pana atunci nu stiai sa legi un carlig si confundai ciortanul cu carasul. :))
nu am zis niciodata ca sunt mai bune decat okuma sau mtx mai bun decat centuri fmj etc....ideea este ca,calitate pret sunt perfecte.in legatura cu concursurile mai bine taceai...niciodata nu vei putea sa iti aduci pestele pe un pat de nada atunci cand vecinii de stand pescuiesc in fata ta....deci referitor concursuri mai bine taci.

ps:noroc ca esti tu destept si stii de mult diferenta dintre caras si ciortan.asta si explica gandirea ta.spor la vanzare.
ps2:inainte de a avea bbrlc am avut okuma oryx si am fost foarte multumit de ele....
ps3:noroc ca aveti tastaturi ca pe balta.....din an in paste si degeaba....bun si forumul asta la ceva mai inveti sa legi un ac sa faci o nada....multi stiu de pe timpu lu" ceasca acest lucru nu?

nu-mi mai raspunde...am stricat si topicul asta...poti deschide altu...daca nu ai ce face binenteles.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Oct 2011, 21:23

Laurentiu scrie:
Madalin007 scrie:
Ai participat la vre un concurs pana acum,sau iti dai doar cu presupusul :-?? ?
Acum inteleg de ce il indrumi pe om catre okuma :D ,spune-i ca ai tu 4 bucati de vanzare cu 700 lei :P !
Nu am participat la niciun concurs ca nu sunt adeptul si nu are legatura nici cu ce vand eu.
Bine ca participi tu de vreo doi ani la concursuri ca pana atunci nu stiai sa legi un carlig si confundai ciortanul cu carasul. :))

Nu mai te da mare in apa mica daca habar n-ai de pescuit,vorbeste de pat de nada,de adus pestele pe el si cand colo tu esti departe de adevar...............asa vorbesti si de mulinete,n-ai tinut in viata ta o mulineta hakuyo in mana dar le compari cu cu altele si-ti dai cu presupusul.
Ca particip sau nu particip la concursuri mai putin conteaza, in schimb AM MAI MULTE ZILE PE MALUL APEI LA PESCUIT DECAT AI TU PE ASFALT ;) .
PA!!!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Laurentiu » 22 Oct 2011, 23:19

Madalin007, vai de capul tau, nu esti decat un simplu cotizant la carp zone. Precis nu ai fost decat la 3-4 partide anul asta ca nu a timp sau bani, dar esti mare pescar de competitie. Cred ca anul asta am prins mai mult peste decat tine si nu pe carpodroame unde numai acolo stii sa pescuiesti ci pe balti obisnuite unde nu esti in stare nici putza ciobanului sa o capturezi. =))

jonny_23, e valabil si pt tine, sa nu ramai stingher. ;)
Nu va mai obositi sa-mi raspundeti, am vazut cine si ce stie in carp zone. In afara de 5-6 oameni care tin clubul sus, restul sunt simplii cotizanti care s-au apucat de pescuit ieri, sunteti la concursuri pe post de runneri, copii cu minciocul si cu framantatul nadei, dar pe forum va dati profesori. >:)
Adevaratii profesori nu se iau in gura pe forumuri si nu se lauda , dovedesc ce stiu pe orice balta cu orice lanseta si mulineta. :P

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de gor965 » 22 Oct 2011, 23:36

Baieti , e cazul sa va potoliti ! De la o discutie despre mulinete si lansete ati ajuns la caracterizari personale si de grup !Nu-i nici frumoasa si nici utila polemica de genul asta...parol :!:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Ion Mironov » 23 Oct 2011, 00:37

Laurentiu scrie:Madalin007, vai de capul tau, nu esti decat un simplu cotizant la carp zone. Precis nu ai fost decat la 3-4 partide anul asta ca nu a timp sau bani, dar esti mare pescar de competitie. Cred ca anul asta am prins mai mult peste decat tine si nu pe carpodroame unde numai acolo stii sa pescuiesti ci pe balti obisnuite unde nu esti in stare nici putza ciobanului sa o capturezi. =))

jonny_23, e valabil si pt tine, sa nu ramai stingher. ;)
Nu va mai obositi sa-mi raspundeti, am vazut cine si ce stie in carp zone. In afara de 5-6 oameni care tin clubul sus, restul sunt simplii cotizanti care s-au apucat de pescuit ieri, sunteti la concursuri pe post de runneri, copii cu minciocul si cu framantatul nadei, dar pe forum va dati profesori. >:)
Adevaratii profesori nu se iau in gura pe forumuri si nu se lauda , dovedesc ce stiu pe orice balta cu orice lanseta si mulineta. :P
miezule zi si mie cine sunt oamenii aia care tin clubul sus... =)) =)) =)) =)) =)) =))
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Laurentiu » 23 Oct 2011, 10:43

Nici nu mai meriti sa-ti raspund deoarece nu esti in stare sa porti o conversatie...si nici madalin.
Tot ce ati postat aici denota un comportament de mahala din partea voastra ce nu face bine clubului pe care il reprezentati, nu e prima oara cand sariti calul gratuit cand cineva nu este de acord cu afirmatiile voastre, pana la urma e un forum unde fiecare isi spun parerea. Eu mi-am spuso pe a mea cum ca nu poti compara fjm cu mtx. Nu am afirmat ca mtx e jaf sau mai stiu eu ce, am spus ca e un echipamnet decent. ATAT. Dar de aici pana a face atac si misto-uri la persoana mea si a nu putea combate cu dovezi o simpla parere avuta decat doar cu argouri de genul miez, zile pe balta cate nu ai tu pe asfalt, etc.. denota o lipsa de vocabular, cultura, educatie si imi intareste convingerea ca pur si simplu sunt altii care tin clubul sus, care nu se bat cu pumnii in piept ce tari si mari pescari de concursuri sunt si jignesc userii cand nu sunt unanim cu parerea lor de "maestrii".

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Ion Mironov » 23 Oct 2011, 11:31

Laurentiu scrie:Nici nu mai meriti sa-ti raspund deoarece nu esti in stare sa porti o conversatie...si nici madalin.
Tot ce ati postat aici denota un comportament de mahala din partea voastra ce nu face bine clubului pe care il reprezentati, nu e prima oara cand sariti calul gratuit cand cineva nu este de acord cu afirmatiile voastre, pana la urma e un forum unde fiecare isi spun parerea. Eu mi-am spuso pe a mea cum ca nu poti compara fjm cu mtx. Nu am afirmat ca mtx e jaf sau mai stiu eu ce, am spus ca e un echipamnet decent. ATAT. Dar de aici pana a face atac si misto-uri la persoana mea si a nu putea combate cu dovezi o simpla parere avuta decat doar cu argouri de genul miez, zile pe balta cate nu ai tu pe asfalt, etc.. denota o lipsa de vocabular, cultura, educatie si imi intareste convingerea ca pur si simplu sunt altii care tin clubul sus, care nu se bat cu pumnii in piept ce tari si mari pescari de concursuri sunt si jignesc userii cand nu sunt unanim cu parerea lor de "maestrii".
esti intelect rau de tot....ai sarit ca ii aparam brandu lu mitranescu...si ti-am raspuns...vezi si tu cine a combatut persoana...dar esti asa de destept si de la oras si mare pescar si convins ca noi am invatat acum cateva zile sa legam ace...sa iti fie rusine.tu ai inceput cu jignirile nu noi...domnule laurentiu....dar nu cred ca meriti sa iti spun asa ci sa iti vorbesc de sus pentru ca nu ai bunul simt sa respecti pe cineva din jurul tau chiar si virtual.esti mare si tare in spatele tastaturii....ramai asa.fir intins.
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Oct 2011, 11:32

Laurentiu scrie:Madalin007, vai de capul tau, nu esti decat un simplu cotizant la carp zone. Precis nu ai fost decat la 3-4 partide anul asta ca nu a timp sau bani, dar esti mare pescar de competitie. Cred ca anul asta am prins mai mult peste decat tine si nu pe carpodroame unde numai acolo stii sa pescuiesti ci pe balti obisnuite unde nu esti in stare nici putza ciobanului sa o capturezi. =))

Nu poti emite pretenti de la un frustrat si un agramat :D !
Adevarul doare dar este mai usor de acceptat :-h !

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: sfat ptr alegerea mulinetelor ptr hakuyo mtx 8

Mesaj de Laurentiu » 23 Oct 2011, 12:10

Adevarul e ca nu se poate purta o conversatie normala cu niste copii de mincioc care se cred mari campioni si se impauneaza cu meritele altora si pe forum parerea lor e litera de lege... :)

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Off-topic...polemici...dispute...

Mesaj de Ion Mironov » 23 Oct 2011, 14:31

esti dus rau....tine-o tot asa.fir intins pescarule care esti =)) =)) =)) =)) =))
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Off-topic...polemici...dispute...

Mesaj de sorin1362 » 23 Oct 2011, 14:34

Nu am inteles, si poate nu voi intelege niciodata de ce trebuie de aruncat pana la dracu-n praznic. :-? Oare aruncatul la o suta si... de metri se puncteaza undeva? De ce, daca stau pe malul asta trebuie sa arunc pana pe celalalt mal, iar daca stau pe celalalt sa arunc pana pe asta ? De ce se nadeste asa de departe ? Oare pestii inoata numai pe la mijlocul apei, ori numai pe langa malul celalalt ? Relieful subacvatic poate fi variat. La fel, si preferintele pestilor. Eu zic ca valoarea unui bat rezida, in primul rand, in relatia pescar - peste.
PS: Zicea Jonny ca "...am stricat si topicul asta...", ...pai zic si eu ca din start a fost un topic "stricat", adica o curva de topic :)) ... auzi tu ... si off topic, ... si polemici, ... si dispute ... =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”