Pentru domnul Florentin Iuga.

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
Rica pescaru
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2009, 12:02

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Rica pescaru » 16 Ian 2009, 18:54

am si eu o antrebare vizavi de pescuitu prinde si elibereaza nu visepare ca este o hotie pe fata este ca si cum am merge la vanatoare de ursi dar tragem cu tranchilizante sa il eliberam

Avatar utilizator
Rica pescaru
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2009, 12:02

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Rica pescaru » 16 Ian 2009, 19:01

nu misepare corect sa mergi la pescuit si sa iei zeci de kilograme dar trofeu normal ar fi sa il reti sau domnul administrator de balta sa imi dea peste de kti bani imi cere pentru o partida de pescuit

Avatar utilizator
Rica pescaru
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2009, 12:02

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Rica pescaru » 16 Ian 2009, 19:17

urmaresc majoritatea concursurilor care se tin si nu sunt deacord deloc cu cele pe suprafete mici nu acolo se vad adevarati pescari unde vantu si coditile meteo stabilesc erarhi .Daca anumite echipe se cred asa de bune de ce nu organizeaza concursuri si pe balti semi salbatice unde crapu nu este invatat cu boilesuri ,acolo sar vedea adevarata lor valoare ,ca sint asemenea balti si cu potential sau sunt alte interese

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de vali003 » 16 Ian 2009, 19:31

Rica pescaru scrie:nu misepare corect sa mergi la pescuit si sa iei zeci de kilograme dar trofeu normal ar fi sa il reti sau domnul administrator de balta sa imi dea peste de kti bani imi cere pentru o partida de pescuit
Este alegerea ta , sa te duci ori nu, pe acest fel de balti , eu cind vreau sa ma relaxez , merg la pescuit , daca vreau sa maninc peste ma duc si il cumpar .

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Lucian Nagy » 16 Ian 2009, 19:34

well spoken, vali =D>

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de LARY » 16 Ian 2009, 20:38

vali003 scrie:
Rica pescaru scrie:nu misepare corect sa mergi la pescuit si sa iei zeci de kilograme dar trofeu normal ar fi sa il reti sau domnul administrator de balta sa imi dea peste de kti bani imi cere pentru o partida de pescuit
Este alegerea ta , sa te duci ori nu, pe acest fel de balti , eu cind vreau sa ma relaxez , merg la pescuit , daca vreau sa maninc peste ma duc si il cumpar .
bravoooooooo tu gndesti altfel traiesti o altfel de viata fata de cei din romania. eu unu nu maninc peste dar daca vreau ceva peste pentru familie ma duc pe dridu sau pe cornetu si iau acasa frate 2-3 kilogramr asta e viata ce sa fac mai pescuim si de foame, dar cu toate astea sunt crapar si respect hobiul meu nu am intenti criminale cu partenrul de distractie.
nu cred ca sunt multi pescari care investesc 2.000-3.000 mii de euro pe echipamemt (100 lei balta +100 nada +50 lei benzina +......etc. ) cu pretentia de a prinde pestele sa il ia acasa dar din pacate mai sunt si oameni rai la suflet care isi bat joc de munca unora (pentru toate specimenele acestea cu un creier mai mic ca al unui crap FIRE MOI SI MULTA BAFTA)
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de florentiniuga » 17 Ian 2009, 02:21

Rica pescaru scrie:nu misepare corect sa mergi la pescuit si sa iei zeci de kilograme dar trofeu normal ar fi sa il reti sau domnul administrator de balta sa imi dea peste de kti bani imi cere pentru o partida de pescuit
Nu esti singurul care gandeste asa. Aceeasi problema o am si cu soacra-mea. :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
STAN MIHAI
membru activ
membru activ
Mesaje: 105
Membru din: 08 Ian 2008, 21:06
Localitate: SATU MARE

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de STAN MIHAI » 17 Ian 2009, 14:31

florentiniuga scrie:[Nu esti singurul care gandeste asa. Aceeasi problema o am si cu soacra-mea. :D
:)) :))
Imagine

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Madalin013 » 17 Ian 2009, 16:37

Rica pescaru scrie:nu misepare corect sa mergi la pescuit si sa iei zeci de kilograme dar trofeu normal ar fi sa il reti sau domnul administrator de balta sa imi dea peste de kti bani imi cere pentru o partida de pescuit
Rica pescutul sportiv nu e pt orcine , in primul rand trebuie sa ai un buget destul de mare ca as pescuiesti pe o balta in sistem c&r care au taxe destul de mari si pe langa asta iti mai trebuie si un echipament adecvat care este destul de costisitor asa ca dak nu ai fonduri te duci pe rauri sau pe balti unde stai cu betele ca intr-un lighean cu apa murdara , ca mine si ca multi alti ,din pacate asta e viatza . O sa se ajunga la un momentdat ca toate baltile private sa practice sistemul C&R si sa perceapa taxe foarte mari . Atunci noi vom pescui doar in raurile AJVPSului in apele carora se varsa toate mizeriile oraselor si mai mult ca sigur o sa adoptam fortat stilul C&R cand vom prinde pesti care miros a KaKa . SIngura balta pe care merg si pescuiesc in sistem C&R este Stolnici pe care taxa este de 30 ron si 50 dak retii 4kg de peste ,dar problerma este ca prinzi numai pui de crap de pana in 800 g
dar la pluta sunt buni si aia pt ati satisface pofta de adrenalina .

Avatar utilizator
Rica pescaru
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2009, 12:02

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Rica pescaru » 17 Ian 2009, 19:02

salut, crezi ca este corect ca anumite grupuri sa nu zic organizati,sa puna monopol pe pescuitul sportiv,unde se merge pe merge pe princepiul daca nu esti cu noi esti inpotriva noastra care vin si spun ca sint ecologisti ,populeaza balti cu citeva exemplare mari gen Chiroiu4 nu stim ce peste este in balta dar percepem si impunem taxe si conditi care sfideaza regula si se inbogatesc pe spinarea altora fara nici un efort ,doar venind cu sloganu ,,conservam mediu,,.la noi se merge pe principiu,populezi odata si pe urma doar profit .Pentru adevarati crapisti Fir intins

Avatar utilizator
Rica pescaru
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 04 Ian 2009, 12:02

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Rica pescaru » 17 Ian 2009, 19:29

pentru Veli003 ,daca vreau sa ma relexez merg in parc ,la pescuit merg merg de placere am o balta unde merg ,,secret,, prind exemplare ca pe sarulesti dintre care opresc doar una ,,pescuitul este ca vinatoarea ,,mai luom si acasa dar pe aceasta balta patronul populeaza balta pentru pescari pentru ca acesti sa se simta bine,este foare bucuros cind un pescar prinde un exemplar si nu iti impune pe care sal eliberezi si pe care sa il reti, ma repetbalta este populata pentru pescari,dar daca ai gresit odata a doua oara nu mai exista.Daca am deranjat pe cineva mi de scuze

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de costelino » 17 Ian 2009, 19:35

Rica tata, tu esti suparat rau.Unii te inteleg altii ba.Nu te obliga nimeni sa dai drumul la tot pestele pe baltile "normale".Acceseaza-le si te vei linisti.Cat despre "secret" locul de pescuit cred ca ai nimerit gresit pe acest site.Apropo stii ca se numeste "INFOPESCAR".Deriva ceva din numele asta?

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Madalin013 » 17 Ian 2009, 20:32

Rica pescaru scrie:salut, crezi ca este corect ca anumite grupuri sa nu zic organizati,sa puna monopol pe pescuitul sportiv,unde se merge pe merge pe princepiul daca nu esti cu noi esti inpotriva noastra care vin si spun ca sint ecologisti ,populeaza balti cu citeva exemplare mari gen Chiroiu4 nu stim ce peste este in balta dar percepem si impunem taxe si conditi care sfideaza regula si se inbogatesc pe spinarea altora fara nici un efort ,doar venind cu sloganu ,,conservam mediu,,.la noi se merge pe principiu,populezi odata si pe urma doar profit .Pentru adevarati crapisti Fir intins
ai dreptate sunt uni patroni de populeaza cu cateva exemplare mari si 15 tone de fitofag care sare de iti ia ochii nu stiu dak e gen chiroiu 4 pt ca nu am fost ca sa pot sa-mi dau cu parerea . Dar dak ma pun in locul patronului ii cam dau dreptate , nici mie nu cred ca miar comveni sa bag o gramada de bani in amenajarea unei balti asa cum este chiroiu4 si sa vina toti derbedei sa o vandalizeze si sa isi bata joc de munca mea si de bani si timpul investit in acea balta , totusi sa fim realisti sunt multi asa zisi pescari care vor sa prinda peste indiferent de mijloace ( japca,setca,sir, electrocutand pesti etc.) si de asta isi iau si patroni niste masuri de precautie , in privinta asta ii inteleg perfect . dar cei cu taxele alea enorme asta nu inteleg eu , cica nu e o afacere e un hoby :lol: dak era hoby facea o balta doar pt el si prieteni lui asa cum au facut si alti patroni ai unor firme cu renume in romania eu unul cunosc o singura persoana care a facut chestia asta si are balta de ani buni da nu sa pescuit acolo dekt cu pile si interventii altfel nu ai cum si fara nici o taxa asta balta exclusivista si pot spune ca este dekt un hoby pt propietar . nu chiroiu4 sau peris la carui patron e ingineru ala amabil cu toata lumea amabil normal doar ca sa-si vinda marfa si stiu eu ce vb nu sunt vb aiurea.

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Madalin013 » 17 Ian 2009, 20:36

Rica pescaru scrie:pentru Veli003 ,daca vreau sa ma relexez merg in parc ,la pescuit merg merg de placere am o balta unde merg ,,secret,, prind exemplare ca pe sarulesti dintre care opresc doar una ,,pescuitul este ca vinatoarea ,,mai luom si acasa dar pe aceasta balta patronul populeaza balta pentru pescari pentru ca acesti sa se simta bine,este foare bucuros cind un pescar prinde un exemplar si nu iti impune pe care sal eliberezi si pe care sa il reti, ma repetbalta este populata pentru pescari,dar daca ai gresit odata a doua oara nu mai exista.Daca am deranjat pe cineva mi de scuze
rica aici ne adunam sa impartasim informatii nu sa le tinem secret ~x( X-( daca tace ai filozof ramaneai

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de gor965 » 18 Ian 2009, 00:06

Rica pescaru scrie:salut, crezi ca este corect ca anumite grupuri sa nu zic organizati,sa puna monopol pe pescuitul sportiv,unde se merge pe merge pe princepiul daca nu esti cu noi esti inpotriva noastra care vin si spun ca sint ecologisti ,populeaza balti cu citeva exemplare mari gen Chiroiu4 nu stim ce peste este in balta dar percepem si impunem taxe si conditi care sfideaza regula si se inbogatesc pe spinarea altora fara nici un efort ,doar venind cu sloganu ,,conservam mediu,,.la noi se merge pe principiu,populezi odata si pe urma doar profit .Pentru adevarati crapisti Fir intins
Domnu' Rica ,am impresia ca va simtiti "violat" de conceptul C&R si sincer nu vad de ce ? Traim intr-o tara libera si puteti alege ...sa va "fure" patronul XYZ ori sa va fure Statul ...ce atata suparare ? >:)
P.S
Ce momnopol s-a pus pe pescuitul sportiv ?
Ce regula ziceti ca sfideaza taxa si conditiile de la Chiroiu ?
Cunosteti taxa de la Chiroiu ,de spuneti ca este sfidatoare ?
Cine ,in pescuit ,s-a imbogatit fara nici un efort ?
Pentru "crapisti NEadevarati" ce urare aveti ? :-w :))
Sa ne "vedem" sanatosi cu totii !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”