Boilies pentry concurs

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 08 Apr 2012, 22:26

Salut,in primul rand vreau sa va spun ca sunt un incepator in concursuri de pescuit si pe data de 26 mai voi participa la primul concurs.Datorita faptului ca inca nu imi fac singur boiliesurile as vrea sa ma ajutati cu un numar de telefon(sau mai multe)de la cineva care produce boilesuri superioare decat ceea ce gasim momentan in magazinele de pescuit.
Din ceea ce am discutat cu unii prieteni pescarii ,am inteles ca Bogdan Dragan produce niste boiliesuri cu solubilitate mare de o foarte buna calitate dar din pacate nu pot face rost de numarul lui de telefon.
Stiu ca sunt multi pescarii buni care au multe concursuri la activ si care ma pot ajuta in aceasta problema asa ca daca ati vrea sa ma ajutati m-as bucura.........nu prea as vrea sa ma fac de ras chiar la primul concurs la care particip.Multumesc!
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
Siledoctorul
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 08 Aug 2010, 13:21
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de Siledoctorul » 08 Apr 2012, 22:30


Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 08 Apr 2012, 22:31

multumesc frumos cu o secunda in urma gasisem si eu magazinului de pe net
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 09 Apr 2012, 21:55

Chiar nu cunoasteti pe nimeni care sa produca boiliesuri cu care sa poti participa la un concurs......?
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de vioril » 09 Apr 2012, 23:00

Florine , mai toate bilele sunt bune ,dar depinde de pescar cum le foloseste . nu cred ca poti gasi un anume tip de bile care sa-ti garanteze succesul .
din punctul meu de vedere : carping ,magic bait, craptor , vlad pavlovici , bogdan dragan .

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florian serban » 10 Apr 2012, 16:51

florin.irimia84 scrie:Salut,in primul rand vreau sa va spun ca sunt un incepator in concursuri de pescuit si pe data de 26 mai voi participa la primul concurs.Datorita faptului ca inca nu imi fac singur boiliesurile as vrea sa ma ajutati cu un numar de telefon(sau mai multe)de la cineva care produce boilesuri superioare decat ceea ce gasim momentan in magazinele de pescuit.
Din ceea ce am discutat cu unii prieteni pescarii ,am inteles ca Bogdan Dragan produce niste boiliesuri cu solubilitate mare de o foarte buna calitate dar din pacate nu pot face rost de numarul lui de telefon.
Stiu ca sunt multi pescarii buni care au multe concursuri la activ si care ma pot ajuta in aceasta problema asa ca daca ati vrea sa ma ajutati m-as bucura.........nu prea as vrea sa ma fac de ras chiar la primul concurs la care particip.Multumesc!
sa stii ca nu nada face totul.
in magazin gasesti multe tipuri de boiliesuri bune.cred ca cel mai bine ar fi sa mergi pe balta sa faci un antrenament,discuta cu pescarii de pe balta la ce se prinde,aduna mai multe informatii si dupa asta alegeti nada cu care pescuiesti.

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 10 Apr 2012, 23:12

Deja am fost pe balta la trei antrenamente dar.. pestele majoritar este oglinda ungureasca cu un apetit foarte mare,..in fine mananca bine la Senzor 1016 ,jet si mai putin la Carping(asta ca sa ii raspund lui Florin)........iar pentru Vioril....avand in vedere ca vin cam cei mai tari pescari ai Olteniei care majoritatea isi fac boiliesurile nu cred ca boiliesurile"de duzina" care se gasesc in magazin gen Carping sau Senzor o sa fie la inaltimea boiliesurilor lor.
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florian serban » 10 Apr 2012, 23:28

florin.irimia84 scrie:Deja am fost pe balta la trei antrenamente dar.. pestele majoritar este oglinda ungureasca cu un apetit foarte mare,..in fine mananca bine la Senzor 1016 ,jet si mai putin la Carping(asta ca sa ii raspund lui Florin)........iar pentru Vioril....avand in vedere ca vin cam cei mai tari pescari ai Olteniei care majoritatea isi fac boiliesurile nu cred ca boiliesurile"de duzina" care se gasesc in magazin gen Carping sau Senzor o sa fie la inaltimea boiliesurilor lor.
de ce crezi ca boiliesurile gen carping sau senzor sunt de duzina.sunt niste bile foarte bune.nu cred ca bilele facute de cineva anume or sa fie cele mai bune.daca pleci cu ideea asta din star ai un handicap major.cand abordezi un concurs tre sa iti faci o stategie foarte buna si nu sa te gandesti ca nada x sau y este proasta in comparatie cu alte nade.eu pot sa iti spun ca iti fac eu bile de cea mai buna calitate, poti sa ma crezi sau nu daca tu nu ai incredere in nada pe care ipotetic vorbind eu ti-o furnizez esti pierzator din start.daca nu ai incredere in bilele care sunt pe piata ,ia un mix bun si fa-ti pasta solubila in care se invelesti boiliesurile.

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 10 Apr 2012, 23:44

de ce cred ca boliesurile gen Carping sau Senzor sunt de "duzina"sau mai slabute?....1 pentru ca le folosesc(sa nu ma intelegi gresit,nu zic ca nu sunt bune , chiar sunt dar pentru o partida obisnuita nu si pentru un concurs tare)
2 pentru ca majoritatea producatorilor ii intereseaza sa produca boiliesurile cat mai ieftin si astfel incet incet de-a lungul timpului boiliesurile lor devin mai "slabute".
Cred ca esti de acord cu mine.
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de vioril » 11 Apr 2012, 00:00

e greu sa te decizi cu ce sa mergi la acest concurs , nu ?

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 11 Apr 2012, 08:16

cred ca o sa merg pe boiliesurile de la Bogdan Dragan
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florian serban » 11 Apr 2012, 09:51

florin.irimia84 scrie:de ce cred ca boliesurile gen Carping sau Senzor sunt de "duzina"sau mai slabute?....1 pentru ca le folosesc(sa nu ma intelegi gresit,nu zic ca nu sunt bune , chiar sunt dar pentru o partida obisnuita nu si pentru un concurs tare)
2 pentru ca majoritatea producatorilor ii intereseaza sa produca boiliesurile cat mai ieftin si astfel incet incet de-a lungul timpului boiliesurile lor devin mai "slabute".
Cred ca esti de acord cu mine.
daca crezi ca boiliesurile pe care le gasesti in magazin nu iti satisfac nevoile si sunt slabute fata de ce produc cei care isi fac boiliesurile singuri,cumparati un mix de la firma consacrata si fa-ti singur boiliesurile.cei care produc boiliesuri nu isi permit sa vanda nade care nu sunt verificate si testate,dar totul depinde ce asteptari ai tu de la un boilies.

Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 11 Apr 2012, 16:20

Pot sa iti spun ca boilies-urile de la Carping(care dina acest an le si produc si distribui),in momentul de fata au cele mai bune rezultate in concursuri....acest lucru denota faptul ca este o nada de calitate...dar cum au spus si baietii de mai devreme...trebuie sa sti sa o si folosesti...ai un mesaj privat din partea mea.Multumesc.
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 11 Apr 2012, 23:31

RAZVAN GHEORGHE scrie:Pot sa iti spun ca boilies-urile de la Carping(care dina acest an le si produc si distribui),in momentul de fata au cele mai bune rezultate in concursuri....acest lucru denota faptul ca este o nada de calitate...dar cum au spus si baietii de mai devreme...trebuie sa sti sa o si folosesti...ai un mesaj privat din partea mea.Multumesc.



nu cred ca am zis eu ca boilies-urile de la Carping nu sunt de calitate,pot sa spun ca in momentul de fata chiar am 4 pungi de Sweetcorn acasa dar................. am auzit multe laude despre boilies-urile facute de Bogdan Dragan de la pescari care le-au folosit...in concursuri si ei au zis ca sunt peste tot ce este pe piata in momentul de fata.
Multumesc pentru mesajul privat.
Daca o sa le folosesc....inca nu m-am hotarat o sa va scriu toate detaliile..........aa apropo Craptor Total de la domnul Florentin stiu ca erau de foarte buna calitate ,mergeau bine pe la baltile prin Cluj dar stiu ca momentan nu se mai produc.
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florian serban » 12 Apr 2012, 10:37

florin.irimia84 scrie:
RAZVAN GHEORGHE scrie:Pot sa iti spun ca boilies-urile de la Carping(care dina acest an le si produc si distribui),in momentul de fata au cele mai bune rezultate in concursuri....acest lucru denota faptul ca este o nada de calitate...dar cum au spus si baietii de mai devreme...trebuie sa sti sa o si folosesti...ai un mesaj privat din partea mea.Multumesc.



nu cred ca am zis eu ca boilies-urile de la Carping nu sunt de calitate,pot sa spun ca in momentul de fata chiar am 4 pungi de Sweetcorn acasa dar................. am auzit multe laude despre boilies-urile facute de Bogdan Dragan de la pescari care le-au folosit...in concursuri si ei au zis ca sunt peste tot ce este pe piata in momentul de fata.
Multumesc pentru mesajul privat.
Daca o sa le folosesc....inca nu m-am hotarat o sa va scriu toate detaliile..........aa apropo Craptor Total de la domnul Florentin stiu ca erau de foarte buna calitate ,mergeau bine pe la baltile prin Cluj dar stiu ca momentan nu se mai produc.
eu zic sa te concentrezi mai mult pe strategie si pe pescuitul in sine.daca te gandesti ca cei care isi fac boiliesurile singuri au o nada superioara tie esti pierzator din start.eu zic sa folosesti nada care o stii si ai mai pescuit cu ea nu ca aia auzit ca nu stiu ce nada de la nu stiu ce producator este mai buna...nada nu pescuieste singura,degeaba ai nada buna daca nu stii sa pescuiesti cu ea.oricine in ziua de azi stie sa faca boiliesuri asta nu inseamna ca sunt neaparat superioare celor care le gasesti in magazin.eu daca as fi in locul tau as alege nada care am mai folosit-o pe balta respectiva si cu care am avut rezultate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”