O NOUA PARERE

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 11 Ian 2009, 15:21

Salutare, mai am o rugaminte, daca ma puteti ajuta, despre Lanseta Pelzer Mission 13' 3.5 lb (2 tronsoane) ce parere aveti, o cunoasteti careva, nu stiti e cu actiune progresiva cumva, ati pescuit careva cu ea, cum se prezinta in lanseuri si in dril.....FIRE INTINSE..!!!

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 13 Ian 2009, 03:37

dar de acestea ce stiti: BFF T-Rex 3.90m 4lb

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de Driscu Radu » 13 Ian 2009, 17:35

Parerea mea indiferent de actiunea pe care o are batul (parabolica,progresiva,varf), la 4 lbs e prea rigida pentru un pescuit permanent la 4lbs e un mini spod, se poate pescui doar de ''urgenta", cateva partide, ore.Numai bine fir intins.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de gor965 » 14 Ian 2009, 01:55

Am apucat sa vad modelu T-Rex Cat Fish si mi-a placut cum era lucrat . Asta de crap ,de 4 lbs n-are cum sa fie rau ,dar eu de cand am rupt un bat cu mufare pe spigot ,nu prea mai agreez lansetele cu tipul asta de imbinare ...mai ales in cazul celor peste 3 lbs !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 15 Ian 2009, 03:18

dar de cele de la pelzer mision nu stie nimeni nimic? multumesc pentru celelalte.....fire intinse

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 17 Ian 2009, 01:42

nu vrea sa imi zica nimeni nimic........... :((

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de gor965 » 17 Ian 2009, 03:19

Zi-mi ce vrei sa auzi (sa citesti) si-ti spun eu ,ca nu ma doare gura (tastatura ) !!! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
danigrosu
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 03 Noi 2008, 13:29
Localitate: galati
Contact:

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de danigrosu » 17 Ian 2009, 18:39

Salut ma dau eu cu parerea ca am comandat si primit de pe site-ul sipcarp.ro (mentionez site-ul nu pt al promova ci pt a-i face reclama negativa doarece lanseta prezenta zgarieturi la baza manerului si la baza tronsonului de varf{banuiesc ca de la manevrare in magazin unde au fost expuse} )o lanseta pelzer mission de 3.60 . Mi se pare moale si nu pot sa zic ca-mi inspira multa incredere. E greseala mea pentru ca e normal ca atunci cand cumperi produse de la firme renumite gen Pelzer, Shimano etc care au lansete de 10, 15 milioane ,ca la 1 8 sute cat e pelzerul asta sa primesti cel mai prost produs din gama .Asa ca pentru aceiasi suma de bani decat cel mai ieftin de la shimano mai bine cel mai scump de la baracuda de exemplu ... (parere de incepator) :)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de gor965 » 18 Ian 2009, 01:40

danigrosu scrie:Salut ma dau eu cu parerea ca am comandat si primit de pe site-ul sipcarp.ro (mentionez site-ul nu pt al promova ci pt a-i face reclama negativa doarece lanseta prezenta zgarieturi la baza manerului si la baza tronsonului de varf{banuiesc ca de la manevrare in magazin unde au fost expuse} )o lanseta pelzer mission de 3.60 . Mi se pare moale si nu pot sa zic ca-mi inspira multa incredere. E greseala mea pentru ca e normal ca atunci cand cumperi produse de la firme renumite gen Pelzer, Shimano etc care au lansete de 10, 15 milioane ,ca la 1 8 sute cat e pelzerul asta sa primesti cel mai prost produs din gama .Asa ca pentru aceiasi suma de bani decat cel mai ieftin de la shimano mai bine cel mai scump de la baracuda de exemplu ... (parere de incepator) :)
In locul tau luam legatura cu ei si le ceream sa-mi schimbe lanseta !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 18 Ian 2009, 02:16

danigrosu scrie:Salut ma dau eu cu parerea ca am comandat si primit de pe site-ul sipcarp.ro (mentionez site-ul nu pt al promova ci pt a-i face reclama negativa doarece lanseta prezenta zgarieturi la baza manerului si la baza tronsonului de varf{banuiesc ca de la manevrare in magazin unde au fost expuse} )o lanseta pelzer mission de 3.60 . Mi se pare moale si nu pot sa zic ca-mi inspira multa incredere. E greseala mea pentru ca e normal ca atunci cand cumperi produse de la firme renumite gen Pelzer, Shimano etc care au lansete de 10, 15 milioane ,ca la 1 8 sute cat e pelzerul asta sa primesti cel mai prost produs din gama .Asa ca pentru aceiasi suma de bani decat cel mai ieftin de la shimano mai bine cel mai scump de la baracuda de exemplu ... (parere de incepator) :)

poi tot de acolo am vrut si eu sa comand numai k de 3,90.....dar nu stiam nimic d aceste lansete....ms pt argumente
despre asta e vorba... http://www.sipcarp.ro/magazin/product_i ... ts_id=3800

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 18 Ian 2009, 02:21

apropo daca de cele e la pelzer nu prea stie nimeni nimic de astea spro strategy experience ( super slim) 3,9m 3,25lb - am primit o oferta de1200 ron pachetul de 4 buc!!!!!1....nu stiu ce sa aleg........fire intinse

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 27 Ian 2009, 02:48

bujor marius scrie:apropo daca de cele e la pelzer nu prea stie nimeni nimic de astea spro strategy experience ( super slim) 3,9m 3,25lb - am primit o oferta de1200 ron pachetul de 4 buc!!!!!1....nu stiu ce sa aleg........fire intinse
nu sti chiar nimeni nimic???????? :(( :(( :(( :(( :(( :-S

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de gor965 » 27 Ian 2009, 11:57

Din miscarea batului Spro in lansare ,din filmuletul de pe Youtube , vad ca are o revenire buna dupa lanseu . Sunt bete Ultra Slim ,progresive ,cu blank de tip fagure iar domnul care le vinde e de incredere !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
bujor marius
senior
senior
Mesaje: 200
Membru din: 04 Noi 2008, 03:12

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de bujor marius » 28 Ian 2009, 04:49

multumesc pentru tot, aici chiar e o adevarata echipa de INFOPESCARI =D> ; m-am hotarat intr-un sfarsit :"> NUMAI BINE SI FIRE CAT MAI INTINSE IN NOUL AN !!! :-h

Avatar utilizator
mariusangler
senior
senior
Mesaje: 188
Membru din: 02 Dec 2008, 12:31

Re: O NOUA PARERE

Mesaj de mariusangler » 28 Ian 2009, 08:32

bujor marius scrie:dar de cele de la pelzer mision nu stie nimeni nimic? multumesc pentru celelalte.....fire intinse
Salut

Esti foarte nehotarit tizule!!! #:-S #:-S #:-S Pelzerurile sint de doua ori mai groase si mai grele ca modelul de Spro de care zici,asa ca judeca singur.Cit despre design si materiale nu mai spun.
Team Select Baits Romania

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”