Nash Bullet

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Nash Bullet

Mesaj de dani » 12 Feb 2009, 17:57

Ceva pareri despre acest fir...de la cei care il cunosc!!!

Multumesc!
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
robert nicolae
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 18 Ian 2009, 05:03
Localitate: AvP
Contact:

Re: Nash Bullet

Mesaj de robert nicolae » 24 Feb 2009, 18:49

DE LA PESCARI PENTRU PESCARI

Avatar utilizator
GabyM
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 04 Ian 2009, 23:13

Re: Nash Bullet

Mesaj de GabyM » 28 Feb 2009, 23:49

Salutare. Folosesc firul de acum 2 sezoane.Nu am decat cuvinte de lauda.Folosesc diametru 0.35mm.Rezistenta la nod excelenta, suficient de matasos.Ce -i pot reprosa?Culoarea verde pe timp de noapte e ...
In aceasta primavara trebuie sa-mi schimb firul.Am fost sa cumpar Bullet dar mi-a fost prezentata o gama noua de fire(momentan doar mostre) si doua modele mi s-au parut super. http://www.ultimauk.com/home.htm. Le astept sper sa fac cea mai buna alegere.
Si sa nu uiti cel mai important lucru la un fir e faptul ca trebuie sa fie INTINS :D

Avatar utilizator
remi
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Aug 2008, 11:21

Re: Nash Bullet

Mesaj de remi » 14 Mar 2009, 01:22

GabyM scrie:Salutare. Folosesc firul de acum 2 sezoane.Nu am decat cuvinte de lauda.Folosesc diametru 0.35mm.Rezistenta la nod excelenta, suficient de matasos.Ce -i pot reprosa?Culoarea verde pe timp de noapte e ...
In aceasta primavara trebuie sa-mi schimb firul.Am fost sa cumpar Bullet dar mi-a fost prezentata o gama noua de fire(momentan doar mostre) si doua modele mi s-au parut super. http://www.ultimauk.com/home.htm. Le astept sper sa fac cea mai buna alegere.
Si sa nu uiti cel mai important lucru la un fir e faptul ca trebuie sa fie INTINS :D
Colegul are f. mare dreptate cind se refera la bullet. Il folosesc si eu si nu am decit cuvinte de lauda. Cit despre cei de la Ultima m-i s-a explicat de catre cei care o sa-l comercializeze, ca este de departe cel mai bun fir existent pe piata ( cam cu 70 % mai rezistent decit oricare dintre cele asa zis bune ), dealtfel i-am si probat rezistenta la diferite tipuri de noduri; concluzia : impresionant! Ultima au productie proprie si nu importa firul de la alti producatori ca sa-si puna numele brand-ului lor pe role cum fac majoritatea comerciantilor de produse de pescuit, si nu in cele din urma ar trebui sa stii ca sint principalii furnizori de fire pt. concursurile de casting din Anglia, asa ca nu-ti mai ramine decit sa tragi singur si sigur o concluzie...

Avatar utilizator
nicusarpe
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 27 Ian 2009, 01:43

Re: Nash Bullet

Mesaj de nicusarpe » 17 Mar 2009, 20:15

Am achizitionat si eu firul Nash Bullet XT de 12 Lb (5.4 Kg) diamentru 0.35 mm rola de 1005 m de la http://www.profishing.ro/Fire/Monofilam ... m-433.html. Am realizat si eu ceva teste la nod. Am ramas impresionat de rezistenta si de moliciune. pot sa zic ca am legat de cantar si am tras sa oprit la 7.1 Kg indicatorul si sa rupt, si firul este cu rezistenta de 5.4 Kg pe eticheta. Nu stiu daca este un test bun dar asa testez eu firele. In mana abia am rupt firul cu nod dublu.Si pretul ma incantat 45 RON rola de 1005 M care este pe departe cel mai bun raport pret calitate. RECOMAND
Esox Club

Scrie răspuns

Înapoi la “Fire si carlige”