TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
sorinb
Partener
Partener
Mesaje: 2318
Membru din: 02 Sep 2008, 21:39
Localitate: sibiu

TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de sorinb » 13 Feb 2009, 18:25

"Ce bine-mi pare ca ai luat tzeapa...", asta a fost primul gand cand mi-am dat seama ca am luat tzeapa.
Pe scurt, am vazut un anunt cu 12 oscilante epinnger red eye si tipul era dispus si la un schimb cu accesorii de pescuit. Ne-am schimbat adresele, eu i-am trimis un colet( cateva voblere, niste carlige, strune, tot cam 150lei) si asteptam oscilantele, dar "vezi de treaba...".
Tipul foloseste username-ul MIMOZAPESCARU si e unul si acelasi cu djwyd.
mimozapescaru@yahoo.com si djwyd@yahoo.comastea le foloseste.
Mi-am dat seama de asta cand am vazut pe un site ambele adrese, si mai mult de asta mi-am amintit de "djwyd", erau si cateva posturi pe alte forumuri, cel care a trimis cuiva un colet care continea bolovani.
Mi-a dat si o adresa nu stiu daca e cea adevarata, dar sa stiti si voi:

COSEU ALEX
STR. PACII NR. 2, BL.E11,SC.A, AP.7, PIATRA NEAMT
TEL. 0747646151

Mi-am facut un cont (fals) pe un forum de pescuit (avea si aici anuntul cu oscilantele) si l-am intrebat daca mai e valabil. Mi-a raspuns ca DA, mai e valabil.
Apoi i-am trimis un mp si i-am zis ca parca trebuia sa le trimita la unu Sorin din Sibiu, etc. etc. Automat a iesit de pe forumul respectiv.
Asa ca aveti mare grija, mai are multe produse de vanzare, de fapt nici nu stiu daca are ceva de vanzare, stiu doar ca are multe anunturi pe multe forumuri. Sigur o sa-si faca alt username, dar macar cu astea doua nu mai poate pacali lumea.
Io sper sa fiu ultimul pacalit, dar teama mi-e ca nu va fi asa...
Doar de la persoane de incredere sa luati, si de la magazinele online.
Tineti minte numele astea.
Numa' bine si fire intinse! ;)

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de LARY » 13 Feb 2009, 20:06

Daca tu ai dreptate atunci e nasol. Pacat pacat.
UNDE ESTI TU VLADE DOAMNE, UNDE ESTI CA AI TREABA MULTA IN TARA TA.
X-( X-( X-( X-( X-( X-( X-( X-( X-( X-( X-(
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
vlad eugen
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 17 Dec 2008, 11:40
Localitate: Brasov

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de vlad eugen » 13 Feb 2009, 20:26

La Brasov, dar din pacate cu criza asta am ramas fara ¨tzepe¨

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de freeman2008 » 13 Feb 2009, 20:58

sorinb scrie:"Ce bine-mi pare ca ai luat tzeapa...", asta a fost primul gand cand mi-am dat seama ca am luat tzeapa.
Pe scurt, am vazut un anunt cu 12 oscilante epinnger red eye si tipul era dispus si la un schimb cu accesorii de pescuit. Ne-am schimbat adresele, eu i-am trimis un colet( cateva voblere, niste carlige, strune, tot cam 150lei) si asteptam oscilantele, dar "vezi de treaba...".
Tipul foloseste username-ul MIMOZAPESCARU si e unul si acelasi cu djwyd.
mimozapescaru@yahoo.com si djwyd@yahoo.comastea le foloseste.
Mi-am dat seama de asta cand am vazut pe un site ambele adrese, si mai mult de asta mi-am amintit de "djwyd", erau si cateva posturi pe alte forumuri, cel care a trimis cuiva un colet care continea bolovani.
Mi-a dat si o adresa nu stiu daca e cea adevarata, dar sa stiti si voi:

COSEU ALEX
STR. PACII NR. 2, BL.E11,SC.A, AP.7, PIATRA NEAMT
TEL. 0747646151

Mi-am facut un cont (fals) pe un forum de pescuit (avea si aici anuntul cu oscilantele) si l-am intrebat daca mai e valabil. Mi-a raspuns ca DA, mai e valabil.
Apoi i-am trimis un mp si i-am zis ca parca trebuia sa le trimita la unu Sorin din Sibiu, etc. etc. Automat a iesit de pe forumul respectiv.
Asa ca aveti mare grija, mai are multe produse de vanzare, de fapt nici nu stiu daca are ceva de vanzare, stiu doar ca are multe anunturi pe multe forumuri. Sigur o sa-si faca alt username, dar macar cu astea doua nu mai poate pacali lumea.
Io sper sa fiu ultimul pacalit, dar teama mi-e ca nu va fi asa...
Doar de la persoane de incredere sa luati, si de la magazinele online.
Tineti minte numele astea.
Numa' bine si fire intinse! ;)

salut...am auzit si eu de biatu' asta care a dat mai multe tepe de bani multi gen bolovani in loc de bbrlc uri in colet la alti useri de pe mai multe forumuri...dar sincer iti zic ca daca erai vreun strain te intelegeam....totusi sunt , esti si suntem romani...sper sa ti fie invatatura de minte si sa nu mai fi naiv ...incearca de acum incolo schimburile de genul asta sa le faci fata in fata sau daca e sa primesti colet fa in asa fel sa fie in sistem ramburs cu OPTIUNEA de a desface coletul inainte sa l achiti.... ori cauta useri de incredere.....e cel mai bine asa....altfel risti intamplari de genul asta ...
fa si tu un "pustiu" de bine si suna l cand te trezesti noaptea sa ti faci nevoile biologice...si fa asta in mod periodic...ba chiar si in timpul zilei poti incerca , asta doar asa sa te satisfaci tu cat de cat ....nu uita sa folosesti nr ascuns :)) ...mai mult decat atat nu stiu cum poti reactiona...

fier intins

Avatar utilizator
sorinb
Partener
Partener
Mesaje: 2318
Membru din: 02 Sep 2008, 21:39
Localitate: sibiu

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de sorinb » 14 Feb 2009, 00:22

Pai stii cum o sa reactionez? Am vorbit cu el azi prin mail si mi-a spus ca luni o sa trimita coletul si am cazut de acord( eu) ca o sa-mi cer scuze public peste tot pe unde l-am incriminat, si daca se poate sa sterg si postarile.
Acum astept pana luni si mai vedem.
Numa' bine.

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de Lucian Nagy » 14 Feb 2009, 00:41

vlad eugen scrie:La Brasov, dar din pacate cu criza asta am ramas fara ¨tzepe¨
salut.daca te intereseaza,,este o "teapa" pe O'Connell street in Dublin,doar de 120 metri.Crezi ca te ajuta asta???(vezi poza) :)) :))
Millenium Spire.....alias "TEAPA"
Millenium Spire.....alias "TEAPA"

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de stefanflorin » 14 Feb 2009, 01:15

asta merita sa te duci peste el si sa-i spargi monitoru de la pc in cap, o pateste el in curand, numai ca nu a intalnit persoana potrivita. Pacat ca nu se face si la noi un sistem de plata online de pe card prin paypal. Eu am cumparat o data o lanseta de pe ebay si am luat teapa si am facut plangere la paypal si am primit banii inapoi. Stii cum e..."la omul sarac nici boii nu trag" :-w
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de freeman2008 » 14 Feb 2009, 10:11

sorinb scrie:Pai stii cum o sa reactionez? Am vorbit cu el azi prin mail si mi-a spus ca luni o sa trimita coletul si am cazut de acord( eu) ca o sa-mi cer scuze public peste tot pe unde l-am incriminat, si daca se poate sa sterg si postarile.
Acum astept pana luni si mai vedem.
Numa' bine.
salut...nu stiu exact cu mimozapescaru care e treaba dar de celalalt user pe care l ai postat am tot auzit ca e tepar...in fine sper pana la urma sa ti primesti produsele e care le astepti

fir intins
bogdan

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de Qnyx » 14 Feb 2009, 13:04

Am discutat problema cu persoana in cauza (mimozapescaru) si asteptam raspunsul dansului pana luni pe acest forum. Momentan pana la stabilirea rezultatului final, va recomand sa nu va mai lansati in polemici inutile si in acuzatii care nu isi au rostul.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de Madalin Dirla » 14 Feb 2009, 13:10

In curand o sa postez un nume care ''are aceiasi meserie ca a lui MIMOZAPESCARU" X-( X-( X-(

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de Qnyx » 17 Feb 2009, 08:12

In ziua cand initiatorul acestui topic a descris aici problema dansului, l-am contactat telefonic pe utilizatorul "mimozapescaru" si i-am comunicat acuzele aduse de catre "sorinb". Mimozapescaru, alias COSEU ALEX a fost de acord ca pana luni sa rezolve aceasta problema. Acum doresc sa ii amintesc pe aceasta cale, ca daca pana diseara nu posteaza un raspuns la cele de mai sus, voi lua de bune cele spuse de catre SorinB si contul utilizatorului "mimozapescaru" va fi ban-at definitiv si i se va interzice accesul de azi inainte pe acest forum. Totodata ii voi contacta pe administratorii celorlalte forumuri de profil cu mentiunea de a-i interzice acestui utilizator dreptul si pe acele forumuri.

Astept pana diseara !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
sorinb
Partener
Partener
Mesaje: 2318
Membru din: 02 Sep 2008, 21:39
Localitate: sibiu

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de sorinb » 18 Feb 2009, 20:28

Va salut.
Asa cum am promis, imi cer scuze fata de Mimozapescaru ptr. toate acuzatiile care i le-am adus.
Astazi am primit coletul de la el, e totul ok, am pus si o poza aici http://www.rapitori.ro/forum/album_pers ... er_id=4587
Pana la urma s-a dovedit ca m-am inselat in privinta lui, ceea ce ma bucura
O sa postez scuzele si pe celelalte forumuri, asa cum am promis.
Din partea mea puteti avea incredere deplina in Mimozapescaru, nu e TZEPAR asa cum am zis eu.
Numa' bine.

Avatar utilizator
mimozapescaru
membru activ
membru activ
Mesaje: 125
Membru din: 02 Noi 2008, 21:06

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de mimozapescaru » 18 Feb 2009, 20:30


Avatar utilizator
sorinb
Partener
Partener
Mesaje: 2318
Membru din: 02 Sep 2008, 21:39
Localitate: sibiu

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de sorinb » 18 Feb 2009, 20:59

Intrucat s-a rezolvat problema, rog un moderator sa stearga topicul.
Va multumesc, numa' bine. :lol:

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

Mesaj de LARY » 18 Feb 2009, 21:18

:-h ;) <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P ;) :-h
felicitari baieti, ma bucur pentru voi ca ati rezolvat problema.
Tel0762.865.274

Închis

Înapoi la “Diverse”