salutare tuturor pescarilor de pe acest forum

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Toni Comsa
Partener
Partener
Mesaje: 286
Membru din: 21 Feb 2009, 17:32
Localitate: Moreni

salutare tuturor pescarilor de pe acest forum

Mesaj de Toni Comsa » 27 Feb 2009, 23:04

Ma numesc Tony Comsa , sunt din Moreni jud. Dambovita am 22 de ani si pescuiesc de vre-o 10 ani la toate speciile pe rauri, pe lacuri , pe dunare in delta . In concluzie imi place sa pescuiesc oriunde si la orice specie , dar de vreo 3 ani m-am inbolnavit de pescuitul la crap .Nu sunt profesionist incerc sa fur si y de la altii , din pacate in orasul meu nu pre am de la cine sa fur , asa numitii pescari de crap , daca ar pute sa i-a la fiecare partida de pescuit peste cu sacu ar fi cei mai fericiti . Imi place si mie sa manac peste, dar mai mare placere imi face sa il tin in brate, sa il cantaresc, sa le fac o poza si sa le dau inapoi libertatea pe care o merita, dar daca fac asa ceva sunt cosiderat fraier "cum sa dau drumu la pesti.....da-mii mie mai bine" imi spunn unii . Mai bine prefer sa merg la pescuit singur cu un prieten bun sa ma ajute cu minciogul sau cu prietena si rareori cand am pofta imi i-au acasa maxim 2 ciortani . Sper sa cunosc pe acest forum pescari sportivi adevarai , poate facem niste partide de pescuit la crap memorabile, cu amintirile ramanem si cu voia buna nu cu gusu de peste in gura sau ramanem cu el in congelator , poate facem si niste concursuri . In privinta echipamentului le ca-m am pe tote "sper" ca niciodata nu sunt de ajuns ,mai vezi cate ceva ce te poate ajuta mai mult in prinderea mustaciosului ,dar dupa parerea mea as sune ca nada si momeala sunt asul din maneca ,la capitolu asta sunt mediocru am retede de boillies-uri la care am prins crapi frumosi ,dar intodeauna iti doresti mai mult :D . va doresc fir intins tuturor **==
http://www.green-paradise.ro
FairPlay Fishing Club

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: salutare tuturor pescarilor de pe acest forum

Mesaj de gor965 » 27 Feb 2009, 23:24

Bine ai venit printre noi ! Fir intins si tie ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: salutare tuturor pescarilor de pe acest forum

Mesaj de nagy victor » 28 Feb 2009, 00:59

sa nu-ti fie rusine mai suntem citiva fraieri care prindem pesti numa sa-i eliberam !
fir intins :-h
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: salutare tuturor pescarilor de pe acest forum

Mesaj de toader nicolae » 28 Feb 2009, 02:46

Bine ai venit printre noi.Nu este o problema daca mai si retii ceva peste ,cand respecti dimensiunea legala si nu umpli sacosele si mai ales daca respecti trofeele care iti aduc cea mai mare satisfactie si care asigura repopularea.In rest te rog sa ramai "fraier" si sa fie ei destepti.FIRE INTINSEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
tonyboss
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 06 Ian 2009, 23:56

Re: salutare tuturor pescarilor de pe acest forum

Mesaj de tonyboss » 01 Mar 2009, 23:42

te salut bine ai venit fire intinse de la tonyboss
BALTA HOTARESTE CAND CUI SI CAT

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”