userul sxl_gabi

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
draculetz
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 28 Noi 2008, 11:14

userul sxl_gabi

Mesaj de draculetz » 26 Dec 2013, 00:12

o mare teapa si mincinos

Avatar utilizator
draculetz
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 28 Noi 2008, 11:14

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de draculetz » 26 Dec 2013, 00:17

mi-a vandut un berkley skeletor care avea un defect (blank pocnit) si nu a zis nimik. la prima pescuiala a pocnit instant. ma mai costa 100 ron sa-l repar. RUSINE

Avatar utilizator
sir_ripper
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 11 Feb 2013, 16:04

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de sir_ripper » 26 Dec 2013, 11:47

Dap, aici de forumul asta se intareste regula, pescarului mincinos, aproape tot ce se vinde pe acest forum sunt cu defecte sau obosite si mai sunt si supra evaluate. Eu mi-am luat 3 produse si la toate 3 am luat teapa. Asa ca va dau un sfat la toti. Duceti-va la magazin !!!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de osc1or » 26 Dec 2013, 12:55

Eu am cumparat multe articole de pescuit de pe forum, si nu am luat teapa decat odata cand am comandat de la cineva din provincie si nu am putut vedea produsul.
Daca poti vedea produsul inainte de achitare nu stiu cum ai putea sa iei teapa. Daca nu poti vedea produsul, si userul care vinde nu pune nici poze reale, este exclus sa risti.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
sir_ripper
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 11 Feb 2013, 16:04

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de sir_ripper » 26 Dec 2013, 13:55

Daca poti sa le vezi.... Si oricum sunt scumpe mai uit cei care vand mulinete scad 15% din pret :))) ca vorba " am pescuit de 5 ori cu ele cate 5 ore/partida ... Dar fix 5 :)))) unii chiar le vand mai scump ca in magazin ... Pai frate cumperi o masina ai iesit cu ea pe poarta delarului ai cazut 40%din valoare si inseamana o punga de banii ... Fraieri sunt cei care cumpara nu cei care cer ... Cumperi un lucru fara garantie fara factura ... Trebuie sa fie cel putin la jumate de pret sa merite riscul ....

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de gor965 » 26 Dec 2013, 14:50

sir_ripper scrie:...... aproape tot ce se vinde pe acest forum sunt cu defecte sau obosite si mai sunt si supra evaluate.......
Sa-ntelegem ca pe alte forumuri totul e lapte si miere ?! :-?
Inainte de a da banii pe ceva luat de pe net, aveti posibilitatea sa verificati userul, sa verificati costul produselor de noi (in magazin) sau valoarea lor SH (pe alte sit-uri de vanzari on-line), sa cereti detalii suplimentare de la vanzator legat de starea produselor, poze, video, etc. . Sincer, sunt regretabile incidentele de genul asta, dar eu nu vad ce-ar mai putea face forumul in plus ca sa va ajute ... :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
sir_ripper
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 11 Feb 2013, 16:04

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de sir_ripper » 26 Dec 2013, 17:00

Dap, imi cer scuze a fost sa fie aici pe acest forum, vreau sa atrag atentia celor care cumpara. Ca un produs sh este sh indiferent cum este promovat. romanii sa nu uite de vorba noastra veche " cand vrei sa te carpesti mai rau te rupi " ...

Avatar utilizator
draculetz
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 28 Noi 2008, 11:14

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de draculetz » 26 Dec 2013, 19:59

sunt deacord cu produsele second ca nu sti ce primesti dar dupa ce ai luat un "produs" si i-l suni pe cel care l-a trimis si el sustine ca este totul OK asta este nesimtire curata, putea macar sa recunoasca, oricum bani i-i dadusem, si o trimiteam direct la reparat.

Avatar utilizator
sxl_gabi
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 23 Feb 2008, 21:56
Localitate: Galati

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de sxl_gabi » 28 Dec 2013, 19:39

Ma uit la topic si nu imi vine sa cred ce afirmi.
"Tepuitorul si mincinosul" de mine tia raspuns la telefon dupa ce ai primit coletul, si la afirmatia ta ca "e crapata" ti-am dat dreptul de a returna lanseta, dupa ce ai verficato mai bine ai spus "nu ramane" si a ramas sa ma suni dupa prima iesire sa vezi daca evoluiaza crapatura de care spuneai, lucru pe care nu l-ai facut si ai preferat sa deschizi un topic aici in care ai scris "o mare teapa si mincinos".
Pune o poza cu lanseta rupta aici, ca dupa ce ai afirmat nu stiu ce sa mai cred.
Fişiere ataşate
Zona indicata de tine unde ar fi crapatura "iese 2-3mm de sub rasina"
Zona indicata de tine unde ar fi crapatura "iese 2-3mm de sub rasina"

Avatar utilizator
draculetz
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 28 Noi 2008, 11:14

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de draculetz » 06 Ian 2014, 23:24

puteai sa fi sincer
la acel inel s-a pus rasina peste spartura si cand te-am intrebat ai zis ca nu s-a umblat la ea dar asta este poti sa zici ce vrei oricum tor un tzepar esti

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: userul sxl_gabi

Mesaj de Neamtul » 11 Ian 2014, 00:04

sir_ripper scrie:Daca poti sa le vezi.... Si oricum sunt scumpe mai uit cei care vand mulinete scad 15% din pret :))) ca vorba " am pescuit de 5 ori cu ele cate 5 ore/partida ... Dar fix 5 :)))) unii chiar le vand mai scump ca in magazin ... Pai frate cumperi o masina ai iesit cu ea pe poarta delarului ai cazut 40%din valoare si inseamana o punga de banii ... Fraieri sunt cei care cumpara nu cei care cer ... Cumperi un lucru fara garantie fara factura ... Trebuie sa fie cel putin la jumate de pret sa merite riscul ....
De ce ai impresia ca nu exista vanzatori aici pe forum care vand produse nefolosite sau aproape noi ?! Eu de multe ori vand astfel de produse si daca acolo scrie folosite 10 partide de 8 ore apai sa stii ca asa e ! Nu am avut niciodata plangeri, totul impecabil, folosit 2-3 partide asa cum am specificat !Nu mai generaliza atata ! Ai avut tu ghinion si ai luat teapa, asta e ! Asta nu inseamna ca toti care vand aici sunt mincinosi si tepari ! ;)
Saptamana asta am cumparat pe nevazute un set de lansete sh si crede-ma ca arata exact ca alea din magazin ! Azi am ridicat de la curier un set de mulinete si, din nou, totul in perfecta regula,..ca intodeauna !
Cat despre treaba aia cu "un produs sh trebuie sa coste 50% din pretul de magazin ca sa merite riscul"....
"Pai frate" de ce nu incepi tu cu activitati de astea de caritate, de binefacere, sa te putem lua ca exemplu ! <:-P
Ma lasi.... =;



PS:
Moca nu se poate ! L-)

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”