Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Mesaj de meo_mdc » 15 Mar 2009, 12:15

Salut as vrea sa merga la o partida de caras in curand (pentru o saramura adevarata :D ). Imi poate da cineva un sfat despre o balata buna cu caras mai marisor?
MLDD

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Mesaj de freeman2008 » 15 Mar 2009, 13:01

meo_mdc scrie:Salut as vrea sa merga la o partida de caras in curand (pentru o saramura adevarata :D ). Imi poate da cineva un sfat despre o balata buna cu caras mai marisor?

salut...sfat nu stiu daca pot sa-ti dau ....tot ce pot sa-ti spun este ca o cunostinta mi-a zis ca s-a dus la Oinacu si ca a prins caras...s-a laudat ca a prins vreo 10 kg ...parca din ce-mi aduc aminte a zis ca balta e undeva la 20 de roni ...nu stiu daca era mare sau mic carasul....nu stiu la ce a dat, ce momeala a folosit...daca mai ma intalnesc cu el am sa-l intreb caci si eu as vrea sa plec la un caras ;) ;)...asta daca nu fac o Milotina inainte ;)

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Mesaj de carapavel florin » 15 Mar 2009, 18:16

salut incearca la CERNICA ca are caras mai mare taxa ceva mai scumpa 60 ron.salut poate ne tii si pe noi la curent daca te duci pe MILOTINA ca vreau sa merg si eu acolo cat de curand.
freeman2008 scrie:
meo_mdc scrie:Salut as vrea sa merga la o partida de caras in curand (pentru o saramura adevarata :D ). Imi poate da cineva un sfat despre o balata buna cu caras mai marisor?

salut...sfat nu stiu daca pot sa-ti dau ....tot ce pot sa-ti spun este ca o cunostinta mi-a zis ca s-a dus la Oinacu si ca a prins caras...s-a laudat ca a prins vreo 10 kg ...parca din ce-mi aduc aminte a zis ca balta e undeva la 20 de roni ...nu stiu daca era mare sau mic carasul....nu stiu la ce a dat, ce momeala a folosit...daca mai ma intalnesc cu el am sa-l intreb caci si eu as vrea sa plec la un caras ;) ;)...asta daca nu fac o Milotina inainte ;)

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Mesaj de freeman2008 » 15 Mar 2009, 22:16

carapavel florin scrie:salut incearca la CERNICA ca are caras mai mare taxa ceva mai scumpa 60 ron.salut poate ne tii si pe noi la curent daca te duci pe MILOTINA ca vreau sa merg si eu acolo cat de curand.
freeman2008 scrie:
meo_mdc scrie:Salut as vrea sa merga la o partida de caras in curand (pentru o saramura adevarata :D ). Imi poate da cineva un sfat despre o balata buna cu caras mai marisor?

salut...sfat nu stiu daca pot sa-ti dau ....tot ce pot sa-ti spun este ca o cunostinta mi-a zis ca s-a dus la Oinacu si ca a prins caras...s-a laudat ca a prins vreo 10 kg ...parca din ce-mi aduc aminte a zis ca balta e undeva la 20 de roni ...nu stiu daca era mare sau mic carasul....nu stiu la ce a dat, ce momeala a folosit...daca mai ma intalnesc cu el am sa-l intreb caci si eu as vrea sa plec la un caras ;) ;)...asta daca nu fac o Milotina inainte ;)
Salut
O sa va tin la curent cu cea mai mare placere ...tot ce stiu este ca momentan Milotina este inchisa , insa prietenul cu care ma duc face parte din categoria celor mai privilegiati care pot pescui pe Milotina chiar si daca este inchisa. ;) :D
Din ce am inteles (lucrurile se pot schimba) taxa o sa fie undeva la 150 de roni in sistem C&R...repet asta e doar un zvon
fir intins

Avatar utilizator
cucuianmarius
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 29 Ian 2009, 17:25

Re: Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Mesaj de cucuianmarius » 25 Mar 2009, 15:37

Salut,
Nu stiu cum se cheama, dar......sa stii ca are peste
E vorba de sa-i zic "Canalul Vlasiei", cum ajungi acolo?, simplu.
Sos Bucuresti-Ploiesti, exact la iesirea din sat Snagov,in curba, pe partea dreapta de mers este o curte cu barci si salupe de vanzare, imediat faci dreapta...se vede din drum(asta numai daca mergi incet @-) )
Prima balta are numai caras iar taxa este de 40 Ron/ partida.
Pe celelalte balti (inca 2 la numar) are si crap si cteno, taxa fiind de 70 Ron, pesti intre 2 si 5 Kg.

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Mesaj de costelino » 25 Mar 2009, 15:56

cucuianmarius scrie:Salut,
Nu stiu cum se cheama, dar......sa stii ca are peste
E vorba de sa-i zic "Canalul Vlasiei", cum ajungi acolo?, simplu.
Sos Bucuresti-Ploiesti, exact la iesirea din sat Snagov,in curba, pe partea dreapta de mers este o curte cu barci si salupe de vanzare, imediat faci dreapta...se vede din drum(asta numai daca mergi incet @-) )
Prima balta are numai caras iar taxa este de 40 Ron/ partida.
Pe celelalte balti (inca 2 la numar) are si crap si cteno, taxa fiind de 70 Ron, pesti intre 2 si 5 Kg.
Ai pescuit in vreuna?

Avatar utilizator
cucuianmarius
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 29 Ian 2009, 17:25

Re: Locuri de pescuit la caras pe langa Bucuresti

Mesaj de cucuianmarius » 25 Mar 2009, 18:38

Din pacate...nu...sau nu inca
Mi-am promis ca voi face cat mai multe partide anul acesta.
Am stat aseara(24 Martie 09) vreo ora jumate pe balta (pe ultima), era un nene care avea prinsi 5 crapi la 2-3 Kg. A zis ca venise pe la ora 12,00, iar eu am plecat de acolo pe la 18-18,15.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”