Tincabesti 2

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Tincabesti 2

Mesaj de misu_sipanu » 16 Mar 2009, 19:11

Duminica 15 03 2009 -Am fost la Tincabesti 2 pt. un antrenament la Turneul Info Pescar 24-26aprilie
ora inceperii partidei-07 30,momeala,porumb,galuste mamaliga,.PARTENERI -roni(pe forum)MadaPescar(pe forum)
nada-nada granulatie mare miere,capsuna,porumb si ttx pt.dispersie totala de pe naditor.
In total au fost 43 de prezentari,cca 80 kg dupa medie,cel mai mic 1kg,cel mai mare 6kg.
Fiind constanteni ne a uimit simplitatea si comunicativitatea de care au dat dovada fratii PARFENE =D> =D> =D> proprietarii amenajarii Tincabesti.Facind o MARE paranteza in Constanta sa fi 'PATRON DE BALTA" in momentul cind vorbesti cu niste muritori de rind(pescari)trebuie ca acestia sa faca o cerere scrisa pt. a fi aprobata. :-q :-q
Opartida reusita pt. vremea asta pe care cred ca opot repeta cit de curind.

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de Qnyx » 16 Mar 2009, 19:19

Sa inteleg ca dai din coada acuma ca i-ai vazut culoarea anu asta :-?
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de misu_sipanu » 16 Mar 2009, 19:30

Citeste pm si...... =))

Avatar utilizator
roni
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 14 Oct 2008, 21:10

Mesaj de roni » 16 Mar 2009, 19:32

da ce i am vazut o,nu gluma.heheh.vreme buna,balta marfa si cum a spus si misu,proprietarii: marfa de calitate(asta in comparatie cu ce exista in constanta).poate data viitoare ne insotesti si tu:).peace
Cojocaru Radu

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Tincabesti 2

Mesaj de Ion Mironov » 16 Mar 2009, 19:33

misu_sipanu scrie:Citeste pm si...... =))
felicitari misule.....la mai mare si la mai multe partide anu asta.....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de misu_sipanu » 16 Mar 2009, 20:21

Ho ho ce faci ma"jonny...nu sarbatoresti?
@ONIX-mi a spus cineva ca acum 5minute la Tin.2 s a pus un afis"RONI"WANTED-persoana incomoda samd,datorita nr.de capturi de duminica(sa nu intelegeti gresit,CATCH&REALES ONLY)

Avatar utilizator
roni
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 14 Oct 2008, 21:10

Re: Tincabesti 2

Mesaj de roni » 16 Mar 2009, 20:59

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Cojocaru Radu

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de misu_sipanu » 16 Mar 2009, 21:08

@Teddy-

Teddy hai sa ne punem iar pe treaba si tura viitoare facem o braila cu mada si roni =))

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de Teddy » 16 Mar 2009, 21:57

Roni, din ce am aflat azi de la niste cunoscuti, ai interdictie pe balta, Most Dangerous Person. Doar pestii te mai asteapta, "mamaliga" ta le-a fost pe plac si mai doresc. Mai ales salontele alea frumoase.... ;) . Misule, acceptam provocarea, data viitoare ne unim fortele si....unde-s doi...cantaru creste !
Una peste alta, partida a fost un succes, am prins peste, ne-am distrat, vremea si ea a tinut cu noi, si nu in ultimul rand, am invat multe. Si fratii Parfene ne-au dovedit ca daca esti pescar sportiv, esti tratat asa cum meriti, cu respect. Vom mai reveni si alta data cu placere.

P.S. Pe balta a fost un grup de asa zisi pescari, care au incercat sa fure peste, paznicii le-au gasit pestele ascuns in portbagaj si mult mai multi pesti decat limita admisa in juvelnice. Au avut noroc ca nu au fost dati pe mana politiei, dar au fost dati afara de pe balta, le-au fost confiscate sculele si li s-a interzis accesul pe balta pe viitor. Pacat ca mai exista si astfel de specimene, in asa fel nu vom avea niciodata balti competitive iar patronii vor fi suspiciosi si ne vor trata asa cum se intampla pe multe balti.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de misu_sipanu » 16 Mar 2009, 22:35

@roni
sinteti victime.Arbitrii-Cosmin Ronta -Arbitru invitat-Florentin Iuga+Fratii Parfene
ulterior se vor stabilii detaliile >:)

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Tincabesti 2

Mesaj de IULIAN C » 17 Mar 2009, 02:59

"Multumim pt poze si video".....frumoase...!Hai,mai oameni buni...nimeni n-a avut o camera....ceva....in "era tehnologiei"?....Sunteti raaai.... [-x [-x [-x [-x
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de Teddy » 17 Mar 2009, 10:14

Uitati si cateva poze...chiar nu am facut multe :(
Fişiere ataşate
Bibi pescaru - The Champion
Bibi pescaru - The Champion
Salonta de Tancabesti
Salonta de Tancabesti
Dream Team
Dream Team
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
MadaPescar
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 27 Ian 2009, 20:30
Localitate: Constanta

Re: Tincabesti 2

Mesaj de MadaPescar » 17 Mar 2009, 11:47

Foarte frumoasa partida.Excelenta vreme,super oameni cei de acolo,pacat ca am stat prea aproape de drum si am inghitit foarte mult praf de la cei care circulau cu o viteza "FOARTE MICA" >:) .
PS: Sper ca nu a facut Teddy vreo prostie dupa ce am plecat noi.Fir cat mai intins.

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de misu_sipanu » 17 Mar 2009, 17:25

@Iulian C

Iuliane,nu sintem rai dar chiar ca si abagat >:) coada.Singura camera pe care ne bazam....s a terminat bateria =)) un telefon mai bun pe care il aveam avea camera plina de praf si nu se prea intelegea nimic.Si asta nu e nimic ...cind am pus niste boabe mai "otravite" ;) si am cipit citva mai mari(chiar de 6kg)Vlad Parfene a venit cu ditamai camera dar...dadusem drumul la pesti :-SS .Si cea mai tare faza ca a asteptat 20 de minute linga noi sa prinda un prim plan.... =)) =)) =)) =)) si...nimic,mort,pauza.Cum aplecat Vlad,la 5 min.au fost cite doua apeluri simultane.eram cu pestii in dril.....si al treilea avertizor deja "macanea".Teddy,era la betele mele,eu aveam un peste in minciog,al lui Roni care avea doi pesti intepati .(astezi a pus o saminta sa ai mai creasca o mina :)) ).
Cred ca Teddy mai are poze cu mine cu doi mai mari.

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Tincabesti 2

Mesaj de Teddy » 17 Mar 2009, 17:41

Ghinion, telefonul varului meu care a facut pozele cu aia mari, s-a blocat , si nu s-a salvat nici o poza. ~x( . Ce am postat, atat am. Dar...nu ne crede nimeni ca am prins, nu? :)) Trebuie sa reluam partida, din minutul 1.
@Madalin. Dupa ce ai plecat..am facut o prostie, si imi pare rau. Nu am mai prins nimic ! Data viitoare nu mai fac prostii. Promit.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”