Ajutor

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
phantom23ovy
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 20 Ian 2009, 13:41

Ajutor

Mesaj de phantom23ovy » 22 Apr 2009, 19:51

Salutare,
Am o mare problema si solicit pareri de la pescari.
La ultima iesire am observat ca la una din lansete la inelul de varf lipseste pastila ceramica(nu mai e decat partea metalica a inelului). Lanseta este luata in aceasta primavara am iesit cu ea de trei ori pana acum si doresc sa stiu daca aceasta problema tine de garantie sau daca nu cum pot rezolva problema. Lanseta este JRK Skyliner 12.6' si posibil sa am partea mea de vina la deteriorarea lansetei. Astept sfaturi pentru solutionarea problemei.

Fire intinse

Nu cred ca merge asa cum zice mai jos, oricum mersi. Atasaz poze si mentionez ca sunt bete de crap 3.80m 3.25lbs 2 tronsoane
Fişiere ataşate
Untitled 11.jpg
Untitled.jpg
Ultima oară modificat 22 Apr 2009, 22:17 de către phantom23ovy, modificat 1 dată în total.
…mereu am fost adeptul mesajelor cu subinteles…

Avatar utilizator
mihai001
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 27 Sep 2008, 09:53
Localitate: Karlsruhe,Germania

Re: Ajutor

Mesaj de mihai001 » 22 Apr 2009, 20:15

Chestia cu ceramica sparta la inel nu tine de garantie.Dar se pot schimba foarte usor.Cumperi de la un magazin de pescuit un inel de virf cu diametrul identic cu cel de pe bat si al schimbi cu cel spart.Inelul de pe bat al dai jos usor daca al incalzesti usor cu bricheta si cel nou al lipesti cu superglue.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Ajutor

Mesaj de gor965 » 23 Apr 2009, 00:27

Incearca intai sa iei legatura cu distribuitorul de la care le-ai luat si sa-l intrebi daca se poate rezolva ceva !
Daca nu te poate ajuta ori incerci sa-i schimbi pastila ori tot inelul de varf. In cazul asta va trebuii sa sti ce diametru are tubul care intra pe varf !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
phantom23ovy
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 20 Ian 2009, 13:41

Re: Ajutor

Mesaj de phantom23ovy » 23 Apr 2009, 17:56

Multumesc pentru raspunsuri, e drep ca ma asteptam la mai multe pareri.
Cred ca am sa trimit batul inapoi (am vb. cu cel de la care le-am cumparat si a zis ca merge cu el la service) si sper sa se rezolve problema repede.
…mereu am fost adeptul mesajelor cu subinteles…

Avatar utilizator
wicked
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 11 Mai 2009, 21:33

sal all

Mesaj de wicked » 11 Mai 2009, 22:13

am si eu nevoie de un mic ajutor poate ma ajuta careva, caut si eu vergi de 7m 8m daiwa sau dam am tot intrat pe site-urile lor si nu am gasit nimic stie careva de unde pot gasi asa ceva?

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Ajutor

Mesaj de nagy victor » 12 Mai 2009, 11:32

phantom23ovy scrie:Multumesc pentru raspunsuri, e drep ca ma asteptam la mai multe pareri.
Cred ca am sa trimit batul inapoi (am vb. cu cel de la care le-am cumparat si a zis ca merge cu el la service) si sper sa se rezolve problema repede.
Daca firma de unde le-ai cumparat , se respecta , atunci iti va schimba inelul pe gratis , cihar daca nu apartine de garantie (da bine la imagine) , daca nu , cumperi unul identic si-l schimbi singur , nu e nici complicat si nici prea scump , un inel de virf costa intre 20 - 50 ron (in functie de calitate , deci nu ar fi foarte greu sa o schimbe magazinul de unde ai achizitionat lanseta) TOTUL DEPINDE DE BUNAVOINTA PATRONULUI ! :-h
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
tuby 68
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 28 Feb 2009, 01:29

Re: sal all

Mesaj de tuby 68 » 12 Mai 2009, 14:33

wicked scrie:am si eu nevoie de un mic ajutor poate ma ajuta careva, caut si eu vergi de 7m 8m daiwa sau dam am tot intrat pe site-urile lor si nu am gasit nimic stie careva de unde pot gasi asa ceva?
Magazinele on-line din Anglia.Oferta e generoasa,preturile nu prea nemaivorbind de livrare :-?

Avatar utilizator
elvis_armeanca
senior
senior
Mesaje: 175
Membru din: 27 Iun 2011, 21:26
Localitate: ovidiu

Re: Ajutor

Mesaj de elvis_armeanca » 25 Noi 2011, 09:06

Am si eu nevoie de pastila de varf ptr un mtx9 sau virf cu totul!unde as putea gasi?va rog ajutati-ma! :((
daca ai nevoie de mine ,te sun eu..!

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Ajutor

Mesaj de mircea62 » 25 Noi 2011, 10:01

Incearca la Dan Mitranescu, mai mult ca sigur te rezolva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”