Sa citim ca sa ne informam sau sa citim sa ne dezimformam

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
allacica
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2008, 18:36

Sa citim ca sa ne informam sau sa citim sa ne dezimformam

Mesaj de allacica » 08 Mai 2009, 16:25

Acum ceva mult timp am vorbit cu Onix sa deschida o sectiune in care sa se treaca locuri pe unde am pescuit. Aceasta sectiune a fost deschisa si ruleaza cu succes iar asta e bine pentru ca daca ne informam din reviste e foarte grav .
In ultimul numar al revistei Aventuri la pescuit si anume numarul 82 este trecut si lacul de baraj de la Poiana Uzului (pag.114/115). Sa nu cumva sa veniti aici sa pescuiti biban ,rosioara sau oblete pentru ca veti fi foarte dezamagiti pentru ca aceste specii nu exista si nici nu ar putea fi pecuite deoarece este un baraj de acumulare care alimenteza cu apa potabila multe orase si precum stiti in aceste baraje este interzis pescuitul cu nada vie de nadit nu mai poate fi vorba. Pe harta data in revista sa nu va orientati pentru ca este o harta foarte veche este dinaintea construirii brajelor pe Siret (ele nu sunt trecute pe harta) , adica inainte de 1970. Popasul Cheptanus nu exista , cel din poza este Popasul pescarilor iar administrator este domnul branconier Golomet.
Intradevar privelistea este foarte frumoasa in comparatie cu metodele de pescuit (intelegeti la ce ma refer).
Draga Florentin iti trimit in pm numarul meu de telefon daca vrei sa vorbim despre aceasta destinatie , parerea mea este ca acest redactor care a facut "reportajul" (intradevar a fost acum un an in zona) trebuie sa isi ceara scuze public fata de pescari.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”