Cupa Grivita Editia 1

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
cipi9
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 16 Oct 2008, 14:27

Cupa Grivita Editia 1

Mesaj de cipi9 » 16 Mai 2009, 03:02

Cupa Grivita editia 1
Organizator : Ciprian Grigore (Carp Zone)
Durata : 48 de ore
Perioada se va stabili dupa verificari mai amanuntite si consultari cu participantii
Echipa de 2 pescari cu drepturi depline
Taxa : 300ron
Locuri : 30

LOCOL 1 - 1500 +cupa
LOCOL 2 - 1000 +cupa
LOCUL 3 - 500 +cupa
CAPTURA - 300 +cupa
Aceste premii sunt pentru un numar de minim 20 de echipe.Daca suntem mai putini sau mai multi se va recalcula si se vor reface premiile!Toti participanti vor primi diplome



Regulament :

1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare
2. Este interzisa nada sau momeala vie.
3. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti.
4. Concurentii trebuie sa manevreze cu grija crapii pe mal.
5. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 15. Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare. Pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac.
6. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului in caz de ruptura.
7. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la
stand pana la ora 17.
8. Concurentii au voie sa circule cu masina DOAR pe timpul zilei si asta doar cu viteza redusa si fara sa-i
deranjeze pe ceilalti concurenti.
9. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte
manifestari huliganice.
10. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit.
11. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap.
12. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji
de seminte sau gunoaie imprastiate.
13. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara din stand.
14. Cu minciocul se poate intra in apa pana la genunchi. In cazul in care un concurent isi scoate singur pestele cu
minciocul, el poate intra cu lanseta in apa pana la nivelul genunchilor.
15. Pe durata concursului echipele pot face o singura schimbare dar nu cu un membru al altei echipe. Schimbarea
trebuie anuntata arbitrilor de sector si consemnata in foaia de concurs.
16.Nadirea grea este permisa doar pe timpul zilei, intre orele 8 si 17.
17.Se poate folosi arc naditor sau feeder.


pt.mai multe detali ma puteti contacta la nr.de tel:0721830830-0767657536.
ciprian grigore.
Grigore Cosmin Ciprian
Fair Play Fishing Club Romania

Avatar utilizator
vlad tepes
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 09 Mai 2009, 19:38

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de vlad tepes » 16 Mai 2009, 11:08

Care e balta mai precis,peste are si ce premii :?: :?: :?: :?:
altul decit Vlad Tepes sa nu se mai creeze confuzii

Avatar utilizator
cipi9
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 16 Oct 2008, 14:27

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de cipi9 » 17 Mai 2009, 11:01

Este aia din spatele bazei sportivePro Rapid.Peste are foarte mult din ce au spus baieti de acolo!
eu sunt luni pe balta sa vad eu ce se prinde !va tin la curent!
Grigore Cosmin Ciprian
Fair Play Fishing Club Romania

Avatar utilizator
cipi9
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 16 Oct 2008, 14:27

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de cipi9 » 19 Mai 2009, 02:39

LOCOL 1 - 1500 +cupa
LOCOL 2 - 1000 +cupa
LOCUL 3 - 500 +cupa
CAPTURA - 300 +cupa
Aceste premi sunt daca suntem 20 de participanti.Daca suntem mai putini sau mai multi se va recalcula si se vor reface premile!Toti participanti vor primi diplome
---<>< ---<><
Grigore Cosmin Ciprian
Fair Play Fishing Club Romania

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de faraon tudor » 19 Mai 2009, 21:56

Cred ca te-ai grabit cu organizarea unui concurs pe o balta nemediatizata si in timp foarte scurt de la postare.Eu zic sa mergi pe balta sa pescuiesti sa faci niste poze cu ceva capturi, citeva poze de la popularea baltii,eventual o filmare si dupa ceea concurs 8->

PS.Nu te descuraja, toate au un inceput ;)

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de faraon tudor » 19 Mai 2009, 21:58

Poate ne spui si noua care sunt conditiile de pescuit

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de florentiniuga » 20 Mai 2009, 12:37

Ciprian va reveni cu detalii si fotografii si se va regandi perioada de desfasurare, precum si alte detalii. Ii rog pe toti cei disponibili si dispusi, sa sprijine aceasta initiativa laudabila de a face un concurs popular chiar aici in Bucuresti.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de cornel G » 20 Mai 2009, 15:27

Salut!
In spatele bazei "Pro Rapid" este lacul Grivita,deci informatii despre aceasta balta puteti gasii si pe acest site
cat si pe multe altele.
Balta Straulesti este cea de langa strandul cu acelasi nume,cea din stanga podului de la restaurantul "Doi Cocosi"
Toate cele bune!

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de cristian505ro » 21 Mai 2009, 13:07

florentiniuga scrie:Ciprian va reveni cu detalii si fotografii si se va regandi perioada de desfasurare, precum si alte detalii. Ii rog pe toti cei disponibili si dispusi, sa sprijine aceasta initiativa laudabila de a face un concurs popular chiar aici in Bucuresti.
Da,initiativa este laudabila si o sprijin cel putin la modul teoretic,deocamdata si probabil si practic, ca participant daca voi putea. Balta am cunoscut-o foarte bine,dar demult pana prin 1995. Era o balta buna si intr-adevar foarte accesibila. Este pozitionata nu in spatele Pro Rapid, aceea este cunoscuta ca balta Grivita(bine, se varsa una intr-alta pe sub podul de la capatul troleibuzului '97.) si este situata vis-a-vis de restaurantul 2 Cocosi, pe partea stanga cum mergi spre Mogosoaia. Acum nu mai am detalii despre ea, dar daca se populeaza, se pazeste bine si se ingrijeste, va deveni in curand o pista foarte bune de concurs. Cat ar da altii, sa aiba atatea balti in jurul Bucurestiului, depinde numai de noi sa le ridicam la valoarea pe care si-o merita. Deci initiativa lui Cipi este laudabila, iar in Florentin am cea mai mare incredere!
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de vladdooo » 21 Mai 2009, 13:51

eu am tot vazut-o ba secata la blana, ba plina, pe fiecare an de 6 ani de cand sunt in Bucuresti...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Straulesti Editia 1

Mesaj de florentiniuga » 22 Mai 2009, 11:20

Domnilor, ca sa nu perpetuam eroarea, modific titlul topicului si vin cu indicatia vizuala.
Adevarul e ca pentru cei care nu sunt Bucuresteni 100%, ba chiar si pentru multi dintre ei, exista aceasta confuzie intre Straulesti si Grivita. Am inteles de la un prieten pescar, care locuieste langa lac de unde se trage. Ei spun "ma duc la peste la Straulesti", avand ca inteles ca se duc pe coada lacului Grivita, catre Straulesti, inspre 2 Cocosi.
Acum cred ca e lamurita treaba.
Lacul Grivita.jpg
Ciprian se intorcea acum de la pescuit de acolo. Se prinde somn african la greu iar crapul e in bataie. Mai avem putin de asteptat sa se termine boistea.
Alte detalii de la Ciprian.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cipi9
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 16 Oct 2008, 14:27

Re: Cupa Grivita Editia 1

Mesaj de cipi9 » 22 Mai 2009, 13:23

Salutare tocmai am ajuns acasa de la lacul Grivita(scuze de informatia gresitacu numele lacului !)am facut o partida scurta ca sa vad cum se prezinta balta si sa mai vb.si eu cu oameni care frecventeaza des acea balta!informatile sunt in felul urmator!peste are asa spun cei de acolo asa cum am vazut si eu ceva dulapi ce se bateau in stuf si in salcile care coboara pana in apa.locurile nu am putut sa le fotografiez pt.ca am uitat aparatul acasa.balta are media de crap intre2-4,5kg.asa au spus pescari de acolo care au mai spus ca anul trecut au prins peste mult dar acum se distrau la niste carasi foarte frumosi ! voi face o sedinta si saptamana viitoare sa vad cum se mai prezinta pestele poate se mai aseaza si el pe mancat ca dupa atata efort la depus icre i se mai face si lui foame . cine poate si are placere sa mearga la un antrenament ma poate contacta.




ps.ciprian 0721830830-0767657536 ---<>< ---<>< ---<>< ---<><
Grigore Cosmin Ciprian
Fair Play Fishing Club Romania

Avatar utilizator
TATYFERY
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 23 Mai 2009, 13:01

Re: Cupa Grivita Editia 1

Mesaj de TATYFERY » 23 Mai 2009, 13:26

Am dori sa ne inscriem si noi la acest concurs !
FERNANDO PAULOVICI+SORIN STROIA(PREMIUM TEAM)


ps.AM VB LA TELEFON CU CIPRIAN SI A ZIS SA NE INSCRIEM AICI DAR VAD CA NU MAI E INSCRIS NIMENI ,AM SA LAS TELEFONUL MEU DACA E SA NE CONTACTEZE CINEVA CUM FACEM CU TAXA EVENTUAL PTR UN ANTRENEMENT.0762202298.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Grivita Editia 1

Mesaj de mosharu » 10 Iun 2009, 08:33

Ma bag si eu : CRAP-ONE TEAM
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Grivita Editia 1

Mesaj de tibi_m » 10 Iun 2009, 09:36

s-a stabilit perioada?

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”