Comana Mare

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nowatiny
Veteran
Veteran
Mesaje: 566
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Localitate: Bucuresti

Comana Mare

Mesaj de Nowatiny » 21 Mai 2009, 11:26

Drum : Bucuresti - Urziceni - dupa localitatea Movilita undeva la 1 km se face un drum pietruit la stanga (o pancarda pe parte stanga sau nijte stalpi de curent care traverseaza campul) , drumul este pietruit pana la balta , cand ajungeti la dig in dreapta este Comana mare(100 ron/12h) , stanga Comana mica(50 ron/12h).Pe langa balta drumul este de pamant bine batatorit , nu sunt prob in caz de ploaie.

Nu este permis pescuitul nocturn.
Se retin 5 Kg.
Se pot folosi 5 lansete.
Se poate planta cu barcuta.
Momeala : Pufuleti , patratica , rama si porumb la conserva.


Am fost pe 16.05 , afland de la niste prieteni ca a fost populata cu crap intre 1.5-5kg.Am ajuns pe la 4:30-5:00 pe balta , era destul de plina asa ca mi-am ales un loc repede fara sa mai cercetez balta.Pe la 6:00 aveam lansetele in apa si locul momit , am incercat la porumb conserva , porumb facut acasa , porumb vechi , porumb capsuna si miere din comert , nu a mers la nimic.Langa mine un om prindea in veselie crap la 2-3kg , dar neavand lansete lungi ii mai scapa la mal(dadea la pufulete si patratica).Pe la 12:00 vazand ca nu merge nimic am tras o fuga pana in urziceni si m'am alimentat cu mamaliga si rame.Pana la ora 16:00 am prins 4 buc intre 1.5-3Kg.

Weekend'ul acesta vreau sa mai fac o partida , sper cu rezultate mai bune.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”