Termen de valabilitate la boilies.

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Termen de valabilitate la boilies.

Mesaj de mario_kempes10 » 19 Ian 2008, 21:29

As dori sa stiu daca Boilies Solubile Squid&Octopus&Strawberry SBS , 5kg,la galetusa,au vreun termen de valabilitate ,deoarece eu vreau sa le cumpar acuma dar sa le folosesc doar in luna mai 2008.Eventual sa le tin in recipientul respectiv ,fara sa-l deschid pana in luna mai.Sau cel mai bine ar fi sa intreb la magazinul respectiv sa-mi spuna daca este trecut pe ambalaj vreun termen de valabilitate?Va multumesc.

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Mesaj de vladut mateianu » 19 Ian 2008, 21:59

Acest tip de boiles are valabilitate 2 ani, iar la Senzor le avem din septembrie 2007.....Deci este ok ce doresti !
APCR

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 20 Ian 2008, 01:27

daca a fost desfacuta galeata , are vreo importanta ? au aceeasi perioada de garantie ? si eu am luat in august :roll: , mai am vreo trei kg.

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Mesaj de vladut mateianu » 20 Ian 2008, 15:03

Nu este nici o problema la solubile. Nu uita ca solubilele ,in general, cu cat sunt mai uscate cu atat se descompun mai repede...
Asa ca acum vei avea un avantaj...si asa solubilele lui Des Taylor se dizolva greu...chiar foarte greu !
APCR

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Termen de valabilitate la boilies.

Mesaj de mario_kempes10 » 20 Ian 2008, 18:16

Maestre Vladut ,in primul rand vreau sa va multumesc pentru raspunsul foarte prompt pe care mi l-ati dat si mai am o intrebare referitoare la acest tip de boilies,respectiv care ar fi timpul de descompunere.De fapt am doua intrebari, cea de-a doua este:daca inainte de aruncare tin boiliesul care-l pun pe fir intr-un dip cu aceeasi aroma,citeva minute(5-10 minute),cresc sansele sa-l gaseasca mai repede crapul? Va multumesc inca o data si ma bucur ca aveti rabdarea si bunavointa sa ne impartasiti din experienta dumneavoastra.

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Mesaj de vladut mateianu » 20 Ian 2008, 23:34

In primul rand te rog fara "maestre", maestru este unul singur : Maestrul Rosioru. :D
Eu sunt Vladut.Atat. Simplu. Ca de la pescar la pescar. :wink:
Referitor la intrebari, sunt mai multe aspecte de discutat. Este chiar recomandat sa ti boilesurile de carlig in dip inainate de ale pune pe rig, cresc sansele de al gasi crapul mai usor. Cand pescuiesti cu solubile, un dip pe baza de alcool are rolul de a micsora timpul de descompunere al boilesului.
Din pacate, boilesurile solubile pe care le ai, sunt facute de Des Taylor(SBS) si nu sunt foarte reusite din punct de vedere al timpului de solubilitate. Doar stratul superior lucreaza bine, apoi....
Pe baltile noastre, trebuie solubile rapizi, care sa se descompuna total in maxim 2 ore. SBS nu a reusit asta, dar vestea buna este ca am reusit noi, Senzor, iar din martie vor aparea pe piata la preturi romanesti.... :wink:
APCR

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 21 Ian 2008, 03:35

salut Vladut , ce sanse am si eu sa pun mina pe produsele voastre ? o sa faceti ceva si pentru cei de afara ? se pot face plati cu carti de credit din strainatate si apoi livrarea produselor prin posta ?

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Mesaj de vladut mateianu » 21 Ian 2008, 09:06

Bineinteles Vali, tinem legatura pe mail si se rezolva !
vladut@senzor-team.ro
APCR

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 21 Ian 2008, 16:43

dane un semn cind ai noile produse la vinzare , multam anticipat

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 12 Dec 2007, 23:52
Localitate: Otelu Rosu - Caras Severin

Termen de valabilitate la boilies.

Mesaj de mario_kempes10 » 21 Ian 2008, 20:31

Vladut ,multumesc pentru precizari.Boiliesurile respective nu le am, dar eram pe punctul sa le cumpar.M-am razgandit si astept luna martie, cand am inteles ca o sa lansati voi ceva nou si la preturi mai accesibile.As vrea sa te mai intreb daca voi vindeti si on line sau cum pot sa le cumpar,tinind cont ca eu sunt din Caras Severin.Multumesc si sper ca o sa ne tii la curent cu ultimele noutati ale voastre.Te saluta Marius.

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Mesaj de vladut mateianu » 21 Ian 2008, 21:54

Marius, Vali, cand apar produsele( 1-15 martie) vor fi promovate in toate revistele de specialitate, precum si la emisiunea INFOPESCAR saptamanal !
In curand si siteul nostru va fi pus la punct ptr. comenzi din tara.
Ne-am miscat si ne miscam in continuu....aveti incredere ! :wink:
APCR

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

X-PLOZIV

Mesaj de Gabriel » 14 Feb 2008, 14:34

Salutare!
Bogdan Dragan in ultimul numar al revistei ALP zice :"Atunci cand va pregatiti bilele solubile pentru cirlig,aruncati si o mina de micropelete inainte de a incepe sa rulati." Vladut oare nu la bilele de nadit trebuie adaugate micropeletele si nu la cele de cirlig ? Nu de alta dar asa rami cu cirligul gol inainte de a apuca crapu sa puna gura pe el,daca mai si tii bila in ceva Dip (care contine si CSl) nu exista riscu sa se dizolve bila chiar in Dip?
Ati incercat sa folositi micropeletele la bilele tari?
Fir intins!

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Termen de valabilitate la boilies.

Mesaj de Gabriel » 26 Feb 2008, 20:41

Salutare!
Vladuttttttttttttttttttt ne-aiii uitattttt :twisted: mai vinoo si la noi pe forummm !!!!
Nu ne uita pe noii astia micii :wink:
Fir intins!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Termen de valabilitate la boilies.

Mesaj de florentiniuga » 27 Feb 2008, 02:23

Gabriel scrie:Salutare!
Vladuttttttttttttttttttt ne-aiii uitattttt :twisted: mai vinoo si la noi pe forummm !!!!
Nu ne uita pe noii astia micii :wink:
Garantat nu v-a uitat. Doar ca are foarte multa treaba acum, cu lansarea noilor produse. Stati linistiti insa, ma ocup eu de doleantele voastre. Urmariti emisiunea de sambata si-l veti putea vedea la lucru pe Vladut, preparand niste solubile de toata frumusetea si totodata veti gasi raspunsuri la intrebarile pe care le-ati pus pe forum sau in mesaje private, detaliate atat de Vladut cat si de Bogdan Dragan. O emisiune foarte importanta si interesanta pentru pescarii de crap!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vladut mateianu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2007, 08:46
Localitate: SENZOR

Re: Termen de valabilitate la boilies.

Mesaj de vladut mateianu » 28 Feb 2008, 21:25

@gabriel
Scuze ptr intarzierea raspunsului !
Solubilele "Exploziv" sunt intr-adevar create pe baza de micropelete si lucreaza in apa exact ca o pastila de calciu efervescent ! Poti sa le folosesti atat la nadit, cat si la carlig....
Dar important este sa ai atractivitate maxima la carlig.... :wink:
APCR

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”