pe Olt in jos,pe un mal frumos!

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
broskoko
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 01 Feb 2009, 11:37

pe Olt in jos,pe un mal frumos!

Mesaj de broskoko » 12 Iun 2009, 10:17

am 2 intrebari pentru pescarii "amatori" sibieni care din primavara pana'n toamna au domiciliul flotant pe Olt in jos intre Slatina si Turnu Magurele(aprox 94 km dus si inca 94 intors; cei mai multi la babiciu-frunzaru) :1:de unde luati cotiere sa nu va accidentati intre voi cand pescuiti ? :)) :)) si 2 :jandarmii din zona respectiva au probleme cu hemoroizii de cat ia-ti pupat in fund sa va lase sa goliti Oltul de crapi. E frumos ? =))

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: pe Olt in jos,pe un mal frumos!

Mesaj de pescar_s » 12 Iun 2009, 11:02

salut Brokcoko! De unde atata rautate? ai fost pe olt si nu ai avut loc de pescarii care au curatat oltul de peste- sau de setcari care pentru niste taxe infime curata tone de peste!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pe zi. si unde mai pui ca baga setcile la cativa m. de mal(nu odata am dat cu culisanta in ele) aaaaaaaaaaaaaa? eu ce sa mai zic :-B poate esti mai explicit si ne povestesti si noua ce sa intamplat, ca sigur ai avut o patanie. sanatate si fir-ntins!!

Avatar utilizator
broskoko
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 01 Feb 2009, 11:37

Re: pe Olt in jos,pe un mal frumos!

Mesaj de broskoko » 12 Iun 2009, 12:09

sunt nascut la Sprincenata si pescuiesc pe Olt de la 10 ani(cu mult pan" sa se construiasca barajul de la Frunzaru), dar de cativa ani am facut bataturi in coate de inghesuiala!in rest n-am patit nimic ! :-h

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: pe Olt in jos,pe un mal frumos!

Mesaj de mini_mic » 13 Iun 2009, 17:08

Se putea exprima parerea si mai elegant dar in fine.... Acum ce sa zic, e plina lumea de "pescari " de la o vreme, dar oricum are fiecare dreptul sa pescuiasca unde vrea si cat vrea. Oricum nu cred ca e vreo sfaraiala la Babiciu ( Frunzaru ); mi-am pierdut si eu ceva timp p-acolo dand dupa salau dar fara sa prind cantitati impresionante de peste. La crap e altceva: se duc oamenii cu sacu de 3 banicioare de porumb, il dau in curent pe tot si mama mama ce distractie sa stai sa te bata soarele in cap toata vara pt cativa crapi :noob: . Am omis sutele de siruri pe care le baga smecherii locului si sutele de barci care forfotesc seara pe luciul de apa din care se baga plase in prostie, dar cred ca asta nu e prea important....e mai important sa prinzi loc de peste, sa te certi cu vecinu care da peste tine si altele...

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”