Mixul CRAPTOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Incepator
Veteran
Veteran
Mesaje: 602
Membru din: 22 Feb 2009, 12:36
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mixul CRAPTOR

Mesaj de Incepator » 09 Sep 2009, 05:17

M-ar interesa si pe mine acest mix mai ales ca sunt incepator in pescuitul crapului si i-mi e greu sa-mi fac singur un mix, de testat nici nu se pune problema.
Deci daca se poate sa cumparam si noi acest mix gata facut.
Multumesc.

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de cristea radu » 09 Sep 2009, 05:20

Foarte interesant mixul.Insa ma intreb este pe arome?Adica capsuna-squid,somon-caviar-piper,carnati afumati,etc.
Sau este general si merge tot sezonul.Si cat costa?
NUMAI BINE :-h

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Mix Boilies

Mesaj de besliu » 09 Sep 2009, 05:21

nu stie nimeni cu se numeste acest mixt ??? D-n Frorentin fiti bun si spune-ti si noua va rog frumos cum se numeste acest mixt !??

Avatar utilizator
Incepator
Veteran
Veteran
Mesaje: 602
Membru din: 22 Feb 2009, 12:36
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de Incepator » 09 Sep 2009, 05:21

mosharu scrie:

Incepator scrie:si eu sunt foarte interesat de acest mix . de unde pot sa-l achizitionez. sunt ploiestean si avem un reprezentant in oras de la SENZOR.dar ajung des in bucuresti .
deci cum pot intra in posesia mix-ului.


scuze de offtopic, dar CE legatura crezi ca are mixul lui Florentin cu Senzor???
s-ar putea sa aiba legatura nu cu senzor ci cu administratorul magazinului cu articole pescuit din ploiesti.

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de mosharu » 09 Sep 2009, 05:22

Incepator scrie:
scuze de offtopic, dar CE legatura crezi ca are mixul lui Florentin cu Senzor???


s-ar putea sa aiba legatura nu cu s.....r ci cu administratorul magazinului cu articole pescuit din ploiesti.
asa mai merge <:-P
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
Incepator
Veteran
Veteran
Mesaje: 602
Membru din: 22 Feb 2009, 12:36
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de Incepator » 09 Sep 2009, 05:23

merci ptr. sfaturi,dar tot nu am aflat de mix nimic
help d-ule Florentin,cred ca suntem mai multi care dorim sa stim mai multe despre acel minunat MIX.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 09 Sep 2009, 05:23

Este o reteta realizata de mine, asa cum am precizat si momentan, din cauza capacitatii temporar reduse de ambalare, nu se gaseste in magazine. Comenzile le primesc pe mail florentiniuga@infopescar.tv dar nu voi putea incepe distribuirea decat peste cel mult 10 zile. Pretul initial era mai mare putin dar l-am recalculat si a iesit deocamdata la 40 lei/kg + taxe de transport (curier rapid sau posta). S-ar putea sa mai scada in functie de negocierile pe care le am cu producatorii de materie prima.
Este un gen neutru din punct de vedere al aromei, cu alte cuvinte puteti sa-i adaugati ce aroma doriti desi nu va recomand pentru ca are aroma elementelor componente suficient de "prezenta". Inafara de aroma este contraindicat sa-i mai adaugati ceva. Este produs in 2 variante, pe sezoane - rece si cald. Nu contine conservanti si este recomandat ca boiliesurile sa fie folosite cat mai proaspete pentru rezultate maxime. Denumirea mixului o sa o anunt imediat ce iese de la inregistrare si omologare.
In scurt timp se va gasi la toate magazinele partenere Carp Zone. Le voi anunta la momentul respectiv.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de cristea radu » 09 Sep 2009, 05:23

Mii de multumiri.
NUMAI BINE =D>

Avatar utilizator
Incepator
Veteran
Veteran
Mesaje: 602
Membru din: 22 Feb 2009, 12:36
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de Incepator » 09 Sep 2009, 05:24

mii de multumiri d-ule Florentin.
am sa va comand si eu in scurt timp,dar as mai avea o intrebare :
pentru solubile se poate folosii un amestec de apa plata si lapte de porumb? :-/ (pentru partea lichida)

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de Tony » 09 Sep 2009, 05:24

Super treaba Florentin
Felicitari ptr. initiativa si super pret, mai pe buzunarul nostru. =D> =D>
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 09 Sep 2009, 05:25

Incepator scrie:...pentru solubile se poate folosii un amestec de apa plata si lapte de porumb? :-/ (pentru partea lichida)

Absolut NU! Numai apa.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vlad tepes
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 09 Mai 2009, 19:38

Re: Mix Boilies

Mesaj de vlad tepes » 09 Sep 2009, 05:27

E un mix bine echilibrat si nu mai are nevoie de nici o parte lichid,asa zisul lapte de porumb e inclus in mix,complexul de aminoacizi,betaina,csl ,glm si ce mai vreti deasemenea. Decit sa asteptati mura-n gura mai bine cautati pe net, experimentati, faceti propriul mix, pescuiti si sa vedeti satisfactii inzecite


Succes! Cam la cat crezi ca ti-ar iesi pretul daca vrei doar 1kg ?... pana termini de experimentat...
Tu crezi ca toata lumea se scalda in bani ca sa faca asemenea teste? Mixul contine 17 componente dintre care 6 au pretul mai mare fiecare decat 1kg de mix si nu se vand decat in ambalaj sigilat, nu cu lingurita. Si mai e o problema, unele nu se prea gasesc.
Eu cred ca 40 lei/kg e rezonabil tinand cont de faptul ca nu am facut nici cel mai mic compromis.

40 lei/kg nu e mult deloc,e chiar super ok
altul decit Vlad Tepes sa nu se mai creeze confuzii

Avatar utilizator
Ciuchi
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 21 Feb 2009, 02:18
Localitate: Pitesti

Re: Mix Boilies

Mesaj de Ciuchi » 09 Sep 2009, 05:28

Felicitari d-le Florentin pentru acest mix. Sincer, daca intr-adevar nu faceti niciun compromis, mie unul mi se pare un pret nu bun... ci extraordinar de bun. Il astept si eu si probabil multi sa-l testam. Sper sa puteti face fata cererii de pe piata =D>
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Mix Boilies

Mesaj de mike_carp » 09 Sep 2009, 05:28

Ma bag si eu cu o parere. 40 lei este enorm pt 1kg de mix care nu a fost testat extrem si intr-o multitudine de situatii si balti. Sincer, nu va inteleg pe cei care va aruncati cu capul inainte si va dati cu parerea ca abea asteptati sa goliti balta de peste.
Cand aveti la dispozitie mixuri ca The Source, cu care eu cel putin am rupt unele balti in bucati, la un pret de 32 lei/kg, cand aveti S&O Solar sau SBS, care au prins pe apele romanesti pesti cum nu au reusit restul firmelor puse la un loc, stau si ma intreb daca nu cumva va puneti singuri bete-n roate.
Este parerea mea si vreau sa fie luata ca atare si nu ca un atac la cineva.
Si inca o problema, cum este posibil sa se vanda 1kg de boiliesuri cu 80 lei sau 100 si nu stiu cati lei ( parca 150 lei) asa cum se vand cele dintr-o gama asa zisa renumita, adica ce credeti ca pot contine acele bile pt a isi justifica pretul? Pai, se vinde Odissey XXX cu 200 lei/5kg si mixul ala contine 10% GLM, si sa-nteleg ca cele la 80 lei contin 20% GLM? Sa fim seriosi, dar e pacat ca sunt multi care inca mai pun "botul". Pacat.
crafty carper
Mihai Tomescu

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Mix Boilies

Mesaj de stefanflorin » 09 Sep 2009, 05:29

pai diferenta era ca in aia asa zisi 40 de lei/kg ai totul inclus, adica nu iti mai trebuie partea lichida care este f scumpa, aici vroiau oamenii sa bata. Treaba e ca la fel de bine cumperi si boilies gata facut cam tot cu banii aia. Oricum pe o balta ca aia unde este filmarea facuta cand se prepara bilele, pun pariu ca haleste si la porumb cel putin la fel de bine. Calitatea momelilor se vede pe balti dificile, unde pestii sunt mofturosi si rari nu in ligheane de peste. Oricum, este un produs nou care pe multi impatimiti in pescuitul cu astfel de momeli ii va scuti de bani.
Raman la parerea porumb> boilies :P
Work is for people who can't fish!

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”