Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
nicolauionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 26 Noi 2007, 10:56

Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de nicolauionut » 09 Oct 2009, 17:07

Salut,
As vrea sa-mi achizitionez o lanseta si m-ar interesa daca stie cineva ce actiune are(parabolica, rapida, etc.), cum este mufarea (inveresa sau pe spigot), din ce tip de carbon este facut blancul si orice parere despre aceasata lanseta.
Va multumesc!

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de Neamtul » 11 Oct 2009, 14:42

Vrei un sfat?->Las-o!
Am avut-o in mana si am fost dezamagit.Pastila inelului de plecarer e foarte prost finisata(calitate proasta)iar blancul nu e chiar atat de subtire cum zice reclama.Prima data am crezut ca e un spod...dar era Genesis Extreme 13ft 3,5lbs.
Eu nu le-as lua. :)
Hai sa-ti dau un sfat.Cauta modelul vechi de Cormoran Carp Force,cu inel de plecare de 40,nu modelul ES(ES-ul e mai prost zic eu).Am avut modelul asta anul trecut si erau mult mai ok decat Genesis Extreme iar pretul e tot p'acolo.

Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de Trofim Cristian » 11 Oct 2009, 18:19

Eu am 2 lansete din aceasta gama si sunt foarte multumit de ele...astept primavara pt a mai achizitiona inca 3.
C.S Green Lake

Avatar utilizator
Rosky
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 09 Aug 2008, 19:42
Localitate: Tgv .Casa Crapului

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de Rosky » 11 Oct 2009, 19:11

Eu am 4 bucati si sunt foarte multumit de ele ,raport calitate pret bate multe bete mult mai scumpe .

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de Neamtul » 11 Oct 2009, 19:46

Voi va referiti la Maver G Extreme? @-)

Avatar utilizator
nicolauionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 26 Noi 2007, 10:56

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de nicolauionut » 11 Oct 2009, 21:02

Cu Maverul vad ca sunt pareri impartite, dar de cormoran procarp eliminator es
ce parere aveti?

Avatar utilizator
nicolauionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 26 Noi 2007, 10:56

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de nicolauionut » 11 Oct 2009, 22:10

Sau hai sa fiu mai explicit am 3 lansete president dx kevlar (la care sincer nu am ce sa le reprosez au facut servic), dar vreau sa le schimb deoarece mi-a placut mai mult cele cu blanc slim, par mai finute.
Probabil ca veti zice ca este un moft dar cand te atrage ceva, restul nu mai conteaza.
Ce ma intereseaza este un bat slim cu actiune rapida sau progresiva, mufare inversa si inel de palcare 50mm, si sa se incadreze in maxim 350 lei.

Avatar utilizator
nicolauionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 26 Noi 2007, 10:56

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de nicolauionut » 11 Oct 2009, 22:13

Azi am vazut un cormoran pro carp eliminator es 3.5 lbs, si mi-a placut cum este lucrat, dar nu imi inspira incredere spigotul care pare cam subtire. Astept pareri de la voi.

Avatar utilizator
danynmtu
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 07 Mai 2009, 17:53

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de danynmtu » 12 Oct 2009, 13:04

am pescuit cu eliminator es si mi au lasat o impresie foarte buna , le recomand cu incredere ...fire intinse

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de gor965 » 12 Oct 2009, 22:21

Neamtul scrie:Vrei un sfat?->Las-o!
Am avut-o in mana si am fost dezamagit.Pastila inelului de plecarer e foarte prost finisata(calitate proasta)iar blancul nu e chiar atat de subtire cum zice reclama.Prima data am crezut ca e un spod...dar era Genesis Extreme 13ft 3,5lbs.
Eu nu le-as lua. :)
Hai sa-ti dau un sfat.Cauta modelul vechi de Cormoran Carp Force,cu inel de plecare de 40,nu modelul ES(ES-ul e mai prost zic eu).Am avut modelul asta anul trecut si erau mult mai ok decat Genesis Extreme iar pretul e tot p'acolo.
Moshule ,ai probat mai multe bucati de Extrem ca sa vezi daca inelul ala nu avea o problema ?
Eu am modelul de Genesis 2008 si sa ma scuipi daca am mai vazut un bat mai bun pana in 300 ron (eu am dat pe ele 230 ron buc ) .N-am apucat inca sa probez un model de Extrem dar singurul lucru care mi-a displacut cand l-au lansat pe piata a fost greutatea mare ; 440 gr fata de 270 gr ,varianta de 3.60 si 3 lbs....dar sa ne gandim ca totusi e facuta sa arunce bine (3.90 ,3.5 lbs ,serie de inele mari)
Nu confunda betele slim cu cele ultraslim ! Pana si Chub Outcast e cu 1 mm mai gros in diametru blank-ului decat Maver Genesis 2008 si chiar daca nu e ultraslim ,arunca de nu se poate !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
nicolauionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 26 Noi 2007, 10:56

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de nicolauionut » 13 Oct 2009, 08:05

Va multumesc pentru sfaturi , hotartarea am luat-o miercuri i-mi vin 3 bete genesis extreme de 3.9 le voi incerca si va tin la curent Sper sa nu ma fi inselat.

Avatar utilizator
adrian82
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 28 Sep 2009, 22:22
Localitate: BUCURESTI

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de adrian82 » 14 Oct 2009, 02:02

dar in bucuresti unde se gaseste un magazin de unde se poate achizitiona un maver genessus extreme original nu facatura stie careva?????????

Avatar utilizator
remi
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Aug 2008, 11:21

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de remi » 14 Oct 2009, 14:04

la Captain Hoock

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de Neamtul » 14 Oct 2009, 14:52

gor965 scrie:
Neamtul scrie:Vrei un sfat?->Las-o!
Am avut-o in mana si am fost dezamagit.Pastila inelului de plecarer e foarte prost finisata(calitate proasta)iar blancul nu e chiar atat de subtire cum zice reclama.Prima data am crezut ca e un spod...dar era Genesis Extreme 13ft 3,5lbs.
Eu nu le-as lua. :)
Hai sa-ti dau un sfat.Cauta modelul vechi de Cormoran Carp Force,cu inel de plecare de 40,nu modelul ES(ES-ul e mai prost zic eu).Am avut modelul asta anul trecut si erau mult mai ok decat Genesis Extreme iar pretul e tot p'acolo.
Moshule ,ai probat mai multe bucati de Extrem ca sa vezi daca inelul ala nu avea o problema ?
Eu am modelul de Genesis 2008 si sa ma scuipi daca am mai vazut un bat mai bun pana in 300 ron (eu am dat pe ele 230 ron buc ) .N-am apucat inca sa probez un model de Extrem dar singurul lucru care mi-a displacut cand l-au lansat pe piata a fost greutatea mare ; 440 gr fata de 270 gr ,varianta de 3.60 si 3 lbs....dar sa ne gandim ca totusi e facuta sa arunce bine (3.90 ,3.5 lbs ,serie de inele mari)
Nu confunda betele slim cu cele ultraslim ! Pana si Chub Outcast e cu 1 mm mai gros in diametru blank-ului decat Maver Genesis 2008 si chiar daca nu e ultraslim ,arunca de nu se poate !
George nu pot sa spun decat ca mi-a lasat o impresie destul de proasta.Asta e.Arata ca un spod,atat de gros era.Langa lanseta se aflau doua spoduri de la Fox si nu a fost diferenta mare si,daca stau sa ma gandesc bine,parca varful si inelele la spodul Fox erau mai subtiri.Genesis Extreme e groasa,e grea si avea inel de plecare cu defect.Tie ce parere ti-ar fi lasat?Varianta din 2008 e cu totul altceva,e mult mai usoara si subtire si cu inele mai fine.
Tu zici sa nu confund betele slim cu cele ultraslim,pai Genesis Extreme e par de rosii in toata reula.Sunt dezamagit de Maver.Un alt exemplu negativ(in acelasi magazin)a fost o lanseta de crap telescopica tot de la Maver la care,cand am pus mana pe lanseta,i-a sarit inelu ala subtire de pe piulita mandrinei.
Mai vrei exemple? :)
Ce sa zic...,ma asteptam la mai mult. :-q :-<

Avatar utilizator
nicolauionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 26 Noi 2007, 10:56

Re: Maver genesis extreme 3.9m, 3.5 lbs

Mesaj de nicolauionut » 14 Oct 2009, 19:18

Baieti, nu va mai faceti probleme azi au venit betele apropo promotie 2008, si le-am incerecat.
Vreau sa va spun ca sunt foarte frumos lucrate, probabil ca s-a facut o confuzie (nu sunt pari de rosii), am facut cca. 30 de lansari cu difetiti plumbi si sa va spun sincer m-am lasat bine pe ele si nu au plans cu nimic.
Deocamdata sunt foarte multumit cum s-au comportat mai vedem cu peste cum se va comporta.
Actiunea este progresiva si cu plumb de 90g s-a dus 130 m (nu am avut plumb de 100g la mine sa vad cum se comporta).
Parerea mea este ca la banii acestia sunt exceptionale.
Daca va asteptati de la ele sa fie Free Spirit aflati ca nu sunt dar sunt si decat 300 lei.
Va tin la curent.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”