canal Dorobantu

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

canal Dorobantu

Mesaj de viorix » 28 Dec 2009, 16:33

deschid acest topic cu rugamintea de a-mi spune cine stie care mai este soarta acestui canal; daca a fost luat in locatie de gestiune mai este permisa circulatia pe dig pentru a ajunge la Dunare? am inteles ca vor inchide barierele.
va doresc un an nou cu multe bucurii, sanatate, impliniri si FIR INTINS! LA MULTI ANI!

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: canal Dorobantu

Mesaj de Butaru Gabriel » 29 Dec 2009, 12:50

LA MULTI ANI LA TOTI UTILIZATORI ACESTUI SITE . **==


Inbarligate vor fi caile pescarului si-n acest an care va veni , ca de bani nu au miros :-?
In ce priveste canalul Dorobanu acum se construeste o ecluza si nu se mai da voie sa mergi pe dig,de don Giovani fostul director O.G.A.,si clica portocalie 8-> a pus mana pe aceasta salba de lacuri si vor sa faca dumnealor ceva ( sa distruga ce mai este prin Mostistea mare si toata salba de lacuri din zona ) :-SS ,cand mai toata lumea este mahmura pe 1-2 Ianuarie va avea loc o sedinta si atunci se stabilesc mai multe lucruri inclusiv taxele pentru permisul de pescuit pe 2010.

Avatar utilizator
mote valentin
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 03 Ian 2009, 18:20

Re: canal Dorobantu

Mesaj de mote valentin » 29 Dec 2009, 14:26

asa este a fost luat de giovani si sa pus si plasa la intrarea din dunare :-h sa auzit ca vrea sa il populeze taxa va fi de 25 lei fara limita de kg anul acesta au venit uni si au zis ca este taxa 10 lei pe ce? pe broaste poate ca peste ioc de bariera este pusa doar cand ploua au nivelat tot digul sant o multime de drumuri pentru dunare sa ma kk pe bariera lor :D spun asta pentru ca acolo am copilarit pe digul din stanga nu sant bariere poti merge linistit dar este mai prost drumul eu numai acolo am fost anul asta pe dunare daca mai pot ajuta pe cineva cu placere >:D<

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: canal Dorobantu

Mesaj de viorix » 29 Dec 2009, 16:05

Multumesc pentru raspunsuri Multa Bafta si Mote Valentin. Eu nu inteleg de ~x( ce pe o parte este permis accesul iar pe cealalta parte nu. Gratarul la Dunare a fost pus din luna iunie. Iarasi nu inteleg cum e pescuitul acela FARA LIMITA. De cate ori am trecut catre Dunare canalul era plin de plase. ~x(

Avatar utilizator
mote valentin
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 03 Ian 2009, 18:20

Re: canal Dorobantu

Mesaj de mote valentin » 29 Dec 2009, 17:39

asta cu pretul am citit in revista pescar sportiv daca imi aduc aminte bine din luna ianuarie 2009 iar in legatura cu digul nu are treaba giovani poate da si el ceva la aia cu cantoanele aia sant de la protectia digurilor sau a inundatiilor nu stiu exact cum se numesc bunici sant din chiselet inca o data sa ma kk pe barierele lor :)) daca vrei sa te duci la dunare sant o 100 de drumuri in legatura cu plasele sa fii sigur cand o sa fie asa zisa populare o sa dispara si aia acum cred ca mai braconeaza caras brichetar sau sabioara va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi si un an nou mai bun

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: canal Dorobantu

Mesaj de viorix » 30 Dec 2009, 15:30

Prin luna iulie am dat pe canal aproape de iesirea in Dunare. Sitele erau puse atunci, dar numai spre suprafata. Erau UNII cu barca si puneau plase sub site. Tot atunci au venit si de la Societatea OLTFISH si au taxat cu 20 ron pescarii indiferent ca aveau permis ANPA si viza de frontiera; erau scutiti membrii asociatiei FIR INTINS Oltenita. Mi-a lasat un gust amar (tot atunci am numarat 41 plase pe canal). In afara de carasei palmasi si pui de crap de-o zi nimic. De atunci nu am mai fost. Toate cele bune si La multi ani!

Avatar utilizator
viorix
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 10 Mar 2009, 15:03

Re: canal Dorobantu

Mesaj de viorix » 11 Mai 2010, 12:39

Se pare ca olthfish ne-a facut o surpriza "placuta"
http://www.pescuitul.ro/ps/page.php/id/ ... orum/null/
:D
Maine, poimaine o sa ne interzica sa mai trecem si pe sosea, vezi Doamne se afla intre apele LOR....
Fire intinse va urez!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”