PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de nini » 12 Mar 2008, 22:04

Am avut placerea sa ajut la un inceput de drum creat de NASU, si ma simt onorat sa va impartasesc cate ceva: ......o partita superba, alaturi de Maestru, Florentin, Dan, Gabi si IULIAN.....din pacate fara COSMIN.
CE sa va zic ca d-ul Victor a stat cot la cot cu noi la discutii, fie ele mai ortodoxe sau nu, ca s-a prins crap extraordinar de frumos pe MOARA VLASIEI, a fost o atmosfera demna de invidiat, ni s-a pus la dispozitie un gratar cat GARAJUL de mare de catre d-ul VICTOR.....sincer nu ma asteptam.....si mai ales nici IULIAN.
Sper ca l-am ajutat in limita timpului ...(cat am fost lucid) sa prinda si cate ceva, atat eu cat si Maestrul. A fost ceva de vis un tot unitar, sincer nu mi-a venit sa cred..am uitat de toate problemele de necazuri de facturi de poblemele zilnice, de pur si simplu orice. Am vut trasaturi frumoase, chiar Dan Marinita spunea:
"mai Nini sa vezi ce pleca cu tot cu baitrunner, de zici ca e balena", se pare ca s-a dezmorit crapul si are chef nebun sa pape :lol:
Toata lumea a fost egala, pescuid cu nada la schimb, la gratar toata lumea a luat cate ceva, ca in familie, aici multumim D-ui BUHAC care, si-a lasat pur si simplu sedintele si a venit cu portbagajul plin de fripturi si PELIN.
Dragi cititori ai acestui forum...ce sa va mai zic??....ca am venit acasa cu un sentiment de pasiune, de dorinta, de a ma intoarce vineri inapoi. Poate nu am avut capturi senzationale, dar prietenii cu care am fost alaturi m-au facut sa ma simt ..........sincer nici nu imi gasesc cuvintele la aceasta ora.
Inca o data tin sa sustin ideea NASU-LUI acestui sait si credeti-ma SE POATE ....
PESCUIT-UL LA CRAP NU ESTE UN LUX....DACA SUNTE-TI ALATURI DE PRIETENI DRAGI..
Cam atat am de spus deocamdata, dar sper sa ma sustina si altii, daca au simtit la fel.
inca o data multumim gazdei,
d-lui VICTOR PETCU
APCR

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de vali003 » 12 Mar 2008, 22:15

bavo Nini , so tineti tot asa :lol: :lol:

Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de CRYSTYAN » 12 Mar 2008, 22:16

Asta da pescuit!Asa mi-ar placea si mie.

Avatar utilizator
razvan
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Feb 2008, 19:25
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de razvan » 12 Mar 2008, 22:57

Imi pare rau ca nu am putut sa ajung si eu...asta e...data viitoare.... :D
RAZVAN GHEORGHE-C.S NATURAL CARP

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de nini » 12 Mar 2008, 23:00

Data viitoare?...adica maine pe Tancabesti :lol: :lol: :lol:
APCR

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de IULIAN C » 13 Mar 2008, 11:34

Da,intr-adevar a fost ceva de vis...prin "totunitarul" creat de toti cei ce ne-am aflat acolo!
Am privit cu totul si cu totul alti ochi lucrurile,determinat fiind de atmosfera creata acolo,am vazut ca oamenii astia chiar trateaza pe toata lumea egal,nu te fac sa te simti stanjenit ci dimpotriva....
Merg cu inima deschisa de acum,si am inceput sa "bajbai" cat de cat si in pescuitul crapului...am prins 4 bucati(desi nu multi,pentru un incepator e totusi bine,zic eu)!
Ai de invatat multe de la oamenii cu care am fost eu acolo,in primul rand lectii de comportament,spirit de echipa in tot ceea ce fac dansii si nu in ultimul rand despre pescuit!
Sper sa mai am ocazia asta,chiar a fost o zi,o partida...la sfarsitul ei chiar o aventura pe cinste!
(Prietenii stiu de ce.... :) :) :) :)
Le multumesc tuturor celor ce au fost acolo dar si celor care m-au sprijinit de la distanta si pe care inca nu i-am cunoscut dar sper sa se intamle asta!!
IMG_0073.JPG
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de IULIAN C » 13 Mar 2008, 11:43

Am uitat sa spun ca m-am bucurat ca am fost si eu util cu ceva ,in ce priveste testele facute(Nini stie la ce ma refer) si ca am avut bricegusul la mine,cel cu care am deschis "sesiunile de discutii libere,deschise si in acelasi timp vesele" :lol: :) :D :)
LA MAI MULTE PARTIDE D-ASTEA SI ...LA MAI MARE!!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
fishingman
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2008, 20:20
Localitate: Bucuresti

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de fishingman » 14 Mar 2008, 20:46

Salut
E primul post si am facut-o mai mult sa felicit gestul facut pt Iulian (cu sponsorizarea), mai rar asa ceva. Postez rar pt ca de multe ori se intra in polemici inutile si de multe ori se "ataca" persoana", nu ideea (sunt multi cunoscatori pe hartie).
Pt Iulian. Sa nu iti fie rusine niciodata de sculele tale sau de RATB (am vazut postul anterior). TOti au plecat de jos si au ajuns sa invete de la altii si mai ales din experienta. De multe ori ma gandesc la betele de alun folosite in copilarie sau de trestia cumparata din piata cu care pescuiam pe Bragadiru. Despre Moara Vlasiei se spun multe insa raspunsul cred ca l-ai aflat. Intr-adevar sunt multi "profesionesti" care se duc sa isi etaleze sculele dar sunt unii care sunt si camponi adevarati. Eu am fost o singura data si nu am prins nimic. M-am dus caine surd la vanatoare (am incercat doar o singura data pt ca de obicei ma duc pe alta balta insa vroiam sa vad daca ce se scrie pe forumuri e adevarat. Paznicul mi-a zis in gluma la final ca imi ia taxa suplimentara, pt ca ii fac balta de rusine ca nu am prins nimic :O); langa mine au fost capturi de 7,9 12 kg si nu singulare). Un lucru e cert. Balta asta are peste si sistemul C&R e destul de acceptabil ca pret. O sa revin anul asta cu siguranta si o sa fiu mai pregatit.

Pt dl Iuga: super emisiunea. Iar faptul ca s-a prezentat o reteta de boilies completa de catre echipa Senzor e super.

Oricum un lucru e cert: indiferent de scule, masina si experienta pasiunea (microbul) e la fel pt toti.
Scuze ca sunt off-topic oarecum .

Avatar utilizator
CRYSTYAN
membru activ
membru activ
Mesaje: 81
Membru din: 29 Dec 2007, 13:16
Localitate: TIMISOARA
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de CRYSTYAN » 16 Mar 2008, 16:46

Sincer nici eu nu sint dotat cu scule de ultima generatie si de aceea nu mi-e rusine sa merg la pescuit.Dupa parerea mea daca esti pescar,poti sa prinzi peste orice scule ai!Problema este sa ai rabdare si un pic de cunostinte despre pescuit,caci microbul te prinde foarte repede.FIR INTINS TUTUROR PESCARILOR DE PE ACEST FORUM!

Avatar utilizator
ando
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 24 Feb 2008, 10:12

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de ando » 29 Mar 2008, 16:23

Am citit aceste lucruri pe care le-ati spus ,pe topicul acesta si pe celalalt si va marturisesc ca pentru mine inseamna mult ca cei pe care eu ii cred elita pescuitului la crap din tara dovedesc ca nu sunt cu nasul pe sus ca multi pescari cu bani ,si ca sunt oameni ca noi ceilalti si pe deasupra mai au si suflet mare .Respect pentru maestru Cornel, pentru domnul Florentin ,,face niste emisiuni minunate,,.,si multi alti care sunt mandria pescuitului la crap.Voi sunteti vedetele mele,o recunosc am 30 de ani nu mi-e rusine de asta,si pescuitul e viata mea ,dar din pacate zona nu-mi prea permite sa pescuiesc prea des la crap ,prea putine iazuri si mai multe chestii..... ,atunci cand reusesc sa merg ma bucur si traiesc cu o intensitate enorma fiecare clipa pe balta ,as vrea ca toata viata mea sa fac acest lucru sa pescuiesc ,sa lucrez in domeniu :( :( :( :( :( :( insa posibilitatile sunt farte mici aici , traiesc citind ,vizionanad si invatand despre pescuit ,si fericiti fiti voi care aveti norocul sa pescuiti in aceste locuri pe care eu numai in poze sau la tv le vad dar poate intr-0 zi ,macar voi visa ca pescuiesc acolo,,,sau sa ma intalnesc cu cei care m-au imbolnavit de acest stil de pescuit, dar cine stie?? Poate un autograf??

Avatar utilizator
kordaku_buz
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 28 Apr 2008, 17:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de kordaku_buz » 05 Iul 2008, 00:35

PESCUITUL LA CRAP CHIAR ESTE FOARTE COSTISITOR EU UNU NU AM SCULE PERFORMANTE DAR NICI UNELE SIMPLE AM UMBLAT PE CEVA BALTI SI AM CHELTUIT MULTI BANI DAR PLACEREA FACE TOTI BANII VORBA AIA ACEST MICROB NUMIT PESCUIT NU TE POATE TINE IN LOC DE LA NIMIC PARCA NUMAI CRAPI AI IN CAP SI IN FATA OCHILOR CU TOATE ACESTEA NU AM REUSIT SA PRIND SI EU UN CRAP "SERIOS" AM PRINS NUMAI CIORTANI PANA IN 2 KG SI AIA FOARTE RAR DAR NU MA DAU BATUT ODATA SI ODATA TOT O SA VINA SI LA MINE "MAREA CAPTURA" LA CARE GANDESC TOTI PESCARII... TOATE CELE BUNE SI FIRE INTINSE LA MAXIM

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de Qnyx » 05 Iul 2008, 01:28

Mai usor cu CapsLock !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de PsiHo » 01 Oct 2008, 19:41

sa fim seriosi..pestii nu sar din apa sa vada ce lanseta ai sa vina la tine.eu sunt de parere ca firul face toata lanseta :)

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de iulian petre » 01 Oct 2008, 20:21

si eu sunt de aceas parere:nu conteaza ce ESTE pe mal,conteaza ce ESTE in apa....adica NADA... :wink:

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: PESCUITUL CRAPULUI UN LUX...SE PARE CA NUUUU

Mesaj de nini » 27 Mai 2009, 22:18

IULIAN C scrie:Da,intr-adevar a fost ceva de vis...prin "totunitarul" creat de toti cei ce ne-am aflat acolo!
Am privit cu totul si cu totul alti ochi lucrurile,determinat fiind de atmosfera creata acolo,am vazut ca oamenii astia chiar trateaza pe toata lumea egal,nu te fac sa te simti stanjenit ci dimpotriva....
Merg cu inima deschisa de acum,si am inceput sa "bajbai" cat de cat si in pescuitul crapului...am prins 4 bucati(desi nu multi,pentru un incepator e totusi bine,zic eu)!
Ai de invatat multe de la oamenii cu care am fost eu acolo,in primul rand lectii de comportament,spirit de echipa in tot ceea ce fac dansii si nu in ultimul rand despre pescuit!
Sper sa mai am ocazia asta,chiar a fost o zi,o partida...la sfarsitul ei chiar o aventura pe cinste!
(Prietenii stiu de ce.... :) :) :) :)
Le multumesc tuturor celor ce au fost acolo dar si celor care m-au sprijinit de la distanta si pe care inca nu i-am cunoscut dar sper sa se intamle asta!!
IMG_0073.JPG
sa incep cu un citat de al tau Iuliane:
"Ai de invatat multe de la oamenii cu care am fost eu acolo,in primul rand lectii de comportament,spirit de echipa in tot ceea ce fac dansii si nu in ultimul rand despre pescuit!"

Urat din partea ta, comportamentul fata de mine la Peris, dar asa este, omul uita intotdeuna de unde pleaca.
Din pacate nu ma asteptam si am fost surprins de comportamentul tau, datorita acestui fapt scriu aici. Poate cu ocazia aceasta o sa mai inveti cate ceva. Sincer... chiar imi pare rau ca m-am inselat in priviinta ta.
Iti doresc numai bine si "sistemul de valori sa nu i-l mai schimbi niciodata" =D> =D> =D>

ps. mai rau ca nu eram singur pe acolo
APCR

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”