mix amur

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

mix amur

Mesaj de alexx » 09 Mar 2010, 17:33

..As dori o mica indrumare in ceea ce priveste un mix pentru boilliesuri pentru amur,eventuale mici idei.Nu am facut niciodata asa ceva,doar pentru crap,si as dori sa stiu daca altii au reusit ceva cu rezultate concrete.am incercat faina de alune,soia ,faina de orz si ovaz plus ceva extract de glm.
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de serban_31 » 09 Mar 2010, 17:44

alexx scrie:As dori o mica indrumare in ceea ce priveste un mix pentru boilliesuri pentru amur,eventuale mici idei.Nu am facut niciodata asa ceva,doar pentru crap,si as dori sa stiu daca altii au reusit ceva cu rezultate concrete
Din cunostintele mele nu prea exista asa ceva ce pot sa iti recomand este o gama de mixuri de la TOP MIX: Amur –Grass Carp, Amur –Grass Carp Special si Lacto Busa Bighead. Este o nada destul de ieftina si foarte eficienta, daca doresti alte detalii comunicam pe privat sau mess ionescu.serban este id-ul meu. Sper ca am putut fi de ajutor.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de alexx » 09 Mar 2010, 18:07

Iti multumesc deocamdata,sper sa mai gasim timp alta data sa mai discutam pe aceasta tema
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
mikcutu
senior
senior
Mesaje: 257
Membru din: 15 Iul 2008, 09:34
Localitate: Bucuresti

Re: mix amur

Mesaj de mikcutu » 11 Mar 2010, 14:22

Salut Alex,

Din cate am citi pe net, amurul (a.k.a. cteno) nu se prea prinde la bile ci mai degraba la porumb.
Plecand de la aceasta idee, cred ca daca chiar vrei sa prinzi ten la bine, atunci acestea ar trebui facute din porumb....
Acum tu te gandi ca ti-as sugera sa framanti porumbul...dar eu zic ca folosind un blender, poti pasa niste boabe de porumb Bonduelle si obtii o pasta care poti sa o ingrosa cu faina de malai si cu proteina lactica + niste mojmoande (lapte de porumb si CSL), faci bile si ...asta e.

Pe mine m-ar bate ideea sa vad cu functioneaza sa le fac flotante putin...adica le bag la uscat la cuptorul cu microunde...
Practic, asta inseamna dezhidratare; si produce flotabilitate dar poate ca dupa ce se imbiba iar cu apa devin scufundatoare la loc...

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: mix amur

Mesaj de vladdooo » 11 Mar 2010, 15:05

pop-up-uri de ananas

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de alexx » 11 Mar 2010, 15:52

OK.Pop-upurile sint pentru cirlig,eu ma gindeam si la momire .Chiar nu s-a gindit nimeni la niste bile home-made pentru ten?Domnul florentin?
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: mix amur

Mesaj de vladdooo » 11 Mar 2010, 16:58

pentru nadire amix sau ceva asemanator. boilies de nadire pt ten chiar nu exista

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: mix amur

Mesaj de tonny » 11 Mar 2010, 21:13

nu exista boiles pt. ten "inca" dar nu este imposibil sa se faca asa ceva si de ce nu sa fie si prinzator.Eu am prins ten la pufarine de usturoi foarte bine si de asemenea la se poate prinde si la un boiles home-made cu diferite arome,in special pe fructe zic eu (ananasa si tutti fruti).Stima

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de serban_31 » 11 Mar 2010, 21:25

vladdooo scrie:pentru nadire amix sau ceva asemanator. boilies de nadire pt ten chiar nu exista
Ai curaj sa vii cu AMIX si eu cu TOP MIX sa vedem care castiga? :D
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de Bragau Laurentiu » 11 Mar 2010, 21:35

Unde putem gasi acest top mix? amix am incercat vreau sa incerc si acest produs.

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de alexx » 11 Mar 2010, 22:29

Cred ca nu m-ati inteles bine.Eu intrebam daca cineva a mai incercat sa faca bila pentru ten,nu ca nu stiu sa le fac.Stiu foarte bine dar vroiam sa vad ce mai stiu si altii.In cel mult doua luni va promit ca veti auzi de asa ceva,chiar cu rezultate concrete.STIMA>
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: mix amur

Mesaj de vladdooo » 12 Mar 2010, 00:03

serban_31 scrie:
vladdooo scrie:pentru nadire amix sau ceva asemanator. boilies de nadire pt ten chiar nu exista
Ai curaj sa vii cu AMIX si eu cu TOP MIX sa vedem care castiga? :D
:)) pai top mix se incadra la ceva asemanator :D
am incercat lacto busa bighead pt novac - cu pufi langa naditor (nu bomba), dar fara rezultate. intra caras marunt. la mamaliga cu srot si ttx intra mai mult novac.
ai vreo reteta speciala de top mix?

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de serban_31 » 12 Mar 2010, 08:50

vladdooo scrie:
serban_31 scrie:
vladdooo scrie:pentru nadire amix sau ceva asemanator. boilies de nadire pt ten chiar nu exista
Ai curaj sa vii cu AMIX si eu cu TOP MIX sa vedem care castiga? :D
:)) pai top mix se incadra la ceva asemanator :D
am incercat lacto busa bighead pt novac - cu pufi langa naditor (nu bomba), dar fara rezultate. intra caras marunt. la mamaliga cu srot si ttx intra mai mult novac.
ai vreo reteta speciala de top mix?
De la bomba aia ti sa tras, sa speriat novacul si a fugit, incearca sa il faci mai tare sa se ridice putin deasupra solului la fel si cu momeala de carlig, cu cat este mai flotanta cu atat iti intra mai bine novacul.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: mix amur

Mesaj de Madalin Dirla » 12 Mar 2010, 22:58

alexx scrie:Cred ca nu m-ati inteles bine.Eu intrebam daca cineva a mai incercat sa faca bila pentru ten,nu ca nu stiu sa le fac.Stiu foarte bine dar vroiam sa vad ce mai stiu si altii.In cel mult doua luni va promit ca veti auzi de asa ceva,chiar cu rezultate concrete.STIMA>
Am mai scris pe undeva,cea mai buna bila pt. ten ramane PORUMBUL ;) :-$ !!!

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: mix amur

Mesaj de alexx » 14 Mar 2010, 10:17

:TOT RESPECTUL.As inclina sa va dau dreptate dar dupa ce am vazut ce face NASH sweetcorn plus,la care am prins mai mult decit la orice fel de porumb(aromat,dipuit sau ne-),incep sa-mi pun anumite intrebari. :-/:daca as reusi sa fac ceva asemanator fara sa-i copiez pe cei de la Nash si chiar sa mearga? :-? Pentru mine mai ales.
MEFI CARP TEAM

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”