Taxa Tancabesti 2 (2010)

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Pati_19
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 19 Apr 2008, 14:23
Localitate: Bucuresti

Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de Pati_19 » 10 Mar 2010, 13:10

Buna ziua ,

Rog informatii despre Tancabesti 2 (cea de la sosea) , legat de pescuit pe anul 2010. Doresc detalii in mod special
despre taxa pescuit C&R/12ore pentru anul in curs si perioada de cand se poate incepe.

Va multumesc.

Avatar utilizator
marius_s_82
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 15 Feb 2010, 11:35

Re: Tancabesti 2

Mesaj de marius_s_82 » 12 Mar 2010, 21:04

Am fost anul trecut pe Tancabesti 1 si ce sa zic peste s-a prins dar dupa ce am selectionat pesti care credeam noi ca puten sa ii luam pt o saramura la sfarsitul zilei vin paznici impreuna cu un pispirache cu figuri in cap cantareste fiecare peste in parte si dupa ce ca am platit 5 bonuri(5pers) si 3 taxe de stres pt insotitori mai ne da drumul la 2 pesti deoarece depaseau cu cate 150g (grame) fiecare peste limita impusa.
In total 6 pesti luati acasa fiecare nu trecea de 1.5kg, asta am inteleso dar sa ne caute prin masini, pe sub roata de rezerva, prin bagaje si mai aveau putin si ne cautau si in gaura c.....i . Atata nesimtire nu am mai vazut pe nici o balta. A fost prima si ultima oara cand am fost acolo. Sfatul meu este sa mergeti pe balta de concurs macar stii o chestie, cutoate ca este enorm de scumpa pt sistemul C&R 150lei 12 ore (era).

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: Tancabesti 2

Mesaj de Dan Andrei » 13 Mar 2010, 07:40

Costi P scrie:
marius_s_82 scrie:Am fost anul trecut pe Tancabesti 1 si ce sa zic peste s-a prins dar dupa ce am selectionat pesti care credeam noi ca puten sa ii luam pt o saramura la sfarsitul zilei vin paznici impreuna cu un pispirache cu figuri in cap cantareste fiecare peste in parte si dupa ce ca am platit 5 bonuri(5pers) si 3 taxe de stres pt insotitori mai ne da drumul la 2 pesti deoarece depaseau cu cate 150g (grame) fiecare peste limita impusa.
In total 6 pesti luati acasa fiecare nu trecea de 1.5kg, asta am inteleso dar sa ne caute prin masini, pe sub roata de rezerva, prin bagaje si mai aveau putin si ne cautau si in gaura c.....i . Atata nesimtire nu am mai vazut pe nici o balta. A fost prima si ultima oara cand am fost acolo. Sfatul meu este sa mergeti pe balta de concurs macar stii o chestie, cutoate ca este enorm de scumpa pt sistemul C&R 150lei 12 ore (era).
pai la cat de patiti sunt....oricine ar face la fel in locul lor, vezi Perisul sau Sarulesti-ul unde nu mai au voie romanii !
Spui niste prostii mai mari ca tine.....mai bine te-ai abtine :-?
Numai bine!

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Tancabesti 2

Mesaj de Costi P » 13 Mar 2010, 13:40

Dan Andrei scrie:
Costi P scrie:
marius_s_82 scrie:Am fost anul trecut pe Tancabesti 1 si ce sa zic peste s-a prins dar dupa ce am selectionat pesti care credeam noi ca puten sa ii luam pt o saramura la sfarsitul zilei vin paznici impreuna cu un pispirache cu figuri in cap cantareste fiecare peste in parte si dupa ce ca am platit 5 bonuri(5pers) si 3 taxe de stres pt insotitori mai ne da drumul la 2 pesti deoarece depaseau cu cate 150g (grame) fiecare peste limita impusa.
In total 6 pesti luati acasa fiecare nu trecea de 1.5kg, asta am inteleso dar sa ne caute prin masini, pe sub roata de rezerva, prin bagaje si mai aveau putin si ne cautau si in gaura c.....i . Atata nesimtire nu am mai vazut pe nici o balta. A fost prima si ultima oara cand am fost acolo. Sfatul meu este sa mergeti pe balta de concurs macar stii o chestie, cutoate ca este enorm de scumpa pt sistemul C&R 150lei 12 ore (era).
pai la cat de patiti sunt....oricine ar face la fel in locul lor, vezi Perisul sau Sarulesti-ul unde nu mai au voie romanii !
Spui niste prostii mai mari ca tine.....mai bine te-ai abtine :-?
si eu cat de mare sunt ?.....probabil e vre-o problema de traducere :D ....ma refeream la faptul ca pe Peris s-au furat crapi, iar pe Sarulesti nu mai au voie romanii ,tot din aceeasi cauza >:D< e gresit ceva ?
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Tancabesti 2

Mesaj de carapavel florin » 14 Mar 2010, 00:45

si eu cat de mare sunt ?.....probabil e vre-o problema de traducere :D ....ma refeream la faptul ca pe Peris s-au furat crapi, iar pe Sarulesti nu mai au voie romanii ,tot din aceeasi cauza >:D< e gresit ceva ?[/quote]
pai e gresit asta cu Sarulestiul ca este voie inca sa dai la peste numai ca sunt stricte regulile .

Avatar utilizator
ReMuS
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 20 Apr 2008, 23:02
Localitate: Satu Mare

Re: Tancabesti 2

Mesaj de ReMuS » 14 Mar 2010, 11:48

Ai voie sa dai la peste , dar nu la crap.
Pe Sarulesti nu mai sunt primiti pescarii romani de crap. Ma refer la pescuit la crap, nu la pescuitul stationar de platica etc de la Gurbanesti.
Remus Lenghel

Avatar utilizator
cristi0110
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 30 Apr 2008, 16:52

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de cristi0110 » 16 Mar 2010, 10:54

Pati_19 scrie:Buna ziua ,

Rog informatii despre Tancabesti 2 (cea de la sosea) , legat de pescuit pe anul 2010. Doresc detalii in mod special
despre taxa pescuit C&R/12ore pentru anul in curs si perioada de cand se poate incepe.

Va multumesc.
suna-l pe patronul baltii Vlad Parfene 0726037389

Avatar utilizator
Pati_19
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 19 Apr 2008, 14:23
Localitate: Bucuresti

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de Pati_19 » 17 Mar 2010, 15:41

Salut ,

Am vorbit cu domnul Parfene , am aflat ce ma interesa.

Multumesc.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de pharaoh » 17 Mar 2010, 15:52

si nu ne impartasesti si noua aceste informatii?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Pati_19
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 19 Apr 2008, 14:23
Localitate: Bucuresti

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de Pati_19 » 18 Mar 2010, 10:50

Salut ,

Imi pare rau am gandit un pic egoist. Iata si ce am aflat :
1. Taxa/12 ore - 80 ron
2. Retinere peste 5 kg.
3. Pestele care depaseste 4kg , va fi eliberat , se retine peste pana in 4kg.

Mai multe detalii poti afla de la domnul Parfene. Astea sunt cateva noutati fata de anul trecut. Dupa prima iesire la peste va mai povestesc.

O zi buna !

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de PiciuS » 18 Mar 2010, 13:46

Pati_19 scrie:Salut ,

Imi pare rau am gandit un pic egoist. Iata si ce am aflat :
1. Taxa/12 ore - 80 ron
2. Retinere peste 5 kg.
3. Pestele care depaseste 4kg , va fi eliberat , se retine peste pana in 4kg.

Mai multe detalii poti afla de la domnul Parfene. Astea sunt cateva noutati fata de anul trecut. Dupa prima iesire la peste va mai povestesc.

O zi buna !
regulile acestea banuiesc ca sunt pe Tancabesti 1,pe lacul 2 nu poti retine peste :P
Catch & Release

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de cristian505ro » 18 Mar 2010, 14:15

PiciuS scrie:
Pati_19 scrie:Salut ,

regulile acestea banuiesc ca sunt pe Tancabesti 1,pe lacul 2 nu poti retine peste :P
Regulile sunt pentru balta de la sosea = Tancabesti 2 ( 1 este cea din spate).
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de Amstel » 18 Mar 2010, 16:59

Pati_19 scrie: 1. Taxa/12 ore - 80 ron
2. Retinere peste 5 kg.
3. Pestele care depaseste 4kg , va fi eliberat , se retine peste pana in 4kg.
Balta.. "ca-n Vest", aproape de Bucuresti, cu drum impecabil pana la locurile de pescuit, curata, cu gazon si umbra naturala , peste mult si la un pret acceptabil pentru cei ce vor sa plece acasa si cu materia prima pentru o saramura (ca-n Est :) ).


ps: si mai are si.. "lakeservice" :)

Avatar utilizator
budulica
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 10 Dec 2007, 15:24
Localitate: Bucuresti

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de budulica » 18 Mar 2010, 22:07

In conditiile de mai sus cred ca locuri se vor gasi foarte greu, cel putin in wknd.
Salut initiativa d-nlui Parfene dar sper sa nu fie nevoie de rezervari telefonice :)

PS : @ amsterdamer
Anul trecut erai cu Chiroiu, acum ai devenit fan Tancabesti ?

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Taxa Tancabesti 2 (2010)

Mesaj de Amstel » 18 Mar 2010, 23:05

budulica scrie: Anul trecut erai cu Chiroiu, acum ai devenit fan Tancabesti ?
Asa cum despre Chiroiu4 am spus ca este balta "din poveste"...dar fara salcii pletoase, din pacate :) ! asa spun si despre Tancabesti ca este o balta "ca-n Vest"..deci postarea anterioara nu are legatura cu "funlake"-urile mele >:D< .

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”