Greaca-Cercani

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Mar 2010, 21:23

Azi am dat o fuga pe balta Cercani si am ramas placut impresionat cat de bine arata dupa aceasta iarna, pontoane, drum pietruit,umbrare...........tot ce trebuie intr-un cuvant.
Am reusit sa prindem si cativa ciortani chiar daca a batut vantul mai toata ziua.
Felicitari administratorului acestui lac dl. Mihaila George pt. felul cum il administreaza.
Resized P3200021.jpg

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 20 Mar 2010, 21:24

si inca o poza........cu Marian si un ciortan :D
Resized P3200020.jpg

Avatar utilizator
donybrasco
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2009, 06:42
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de donybrasco » 22 Mar 2010, 09:00

Madalin007 scrie:Azi am dat o fuga pe balta Cercani si am ramas placut impresionat cat de bine arata dupa aceasta iarna, pontoane, drum pietruit,umbrare...........tot ce trebuie intr-un cuvant.
Am reusit sa prindem si cativa ciortani chiar daca a batut vantul mai toata ziua.
Felicitari administratorului acestui lac dl. Mihaila George pt. felul cum il administreaza.
Resized P3200021.jpg
Ne spui si noua care sunt taxele si regulile pe 2010? multumesc

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Tibi30 » 22 Mar 2010, 14:14

ce v-ati mai pozat Madaline cu ciortanii aia de 1kg??? :))

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de iorgu » 22 Mar 2010, 16:26

@tibi pozele de primavara sunt cele mai frumoase! Este ca atunci cand gasesti un portofel cu 50lei in el si te asigur ca nu te superi pentru suma. Toti am vrea sa gasim portofele cu minim 1000 de EURO, dar alea se pierd numai vara si toamna :">
Tibi sincer au mai mult de 1kg. Nu fii rautacios. Tot respectul din partea lui Iorgu.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Tibi30 » 22 Mar 2010, 18:40

ce sa zic nea Iorgu..se poate sa aiba mai mult...1250gr... :D .iar cu portofelul,daca ar fi sa aplicam regula C&R,din pescuit,ar trebui returnate,daca le gasim..duse la politie.. :))..va salut..

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de mausse26 » 22 Mar 2010, 18:54

,,Daca gasim,din intamplare,un portofel,un portmoneu,un portvizir anuntam imediat militia la numarul de telefon 22 22 22,,(BD in actiune) =)) =)) =))
Felicitari pentru capturi si pentru pozele foarte reusite!! :D :D :)) :))

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de janes romanes » 23 Mar 2010, 17:13

"ce avem noi aici...da ce avem noi aici...??"patraulea,trandafire unde sunteti ma???" =)) =)) =)) lasand gluma la o parte frumosi ciortani de primavara!!! felicitari =D> =D>

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 25 Mar 2010, 00:24

@ Tibi
cand ai timp o sa te iau cu mine sa iti arat ce inseamna cu adevarat tainele pescuitului ;) ,numai ca eu unde merg sa pescuiesc C&R si tie nu prea iti place stilul asta :-?? ......... timp si rabdare pt. initiere avem ;) ,asa ca baga berea la rece :D !!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 25 Mar 2010, 00:40

donybrasco scrie:
Madalin007 scrie:Azi am dat o fuga pe balta Cercani si am ramas placut impresionat cat de bine arata dupa aceasta iarna, pontoane, drum pietruit,umbrare...........tot ce trebuie intr-un cuvant.
Am reusit sa prindem si cativa ciortani chiar daca a batut vantul mai toata ziua.
Felicitari administratorului acestui lac dl. Mihaila George pt. felul cum il administreaza.
Resized P3200021.jpg
Ne spui si noua care sunt taxele si regulile pe 2010? multumesc
Momentan balta este inchisa,cum aflu ceva va voi anunta ;) !!!

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Tibi30 » 25 Mar 2010, 19:11

Am interdictie pe atatea balti,din jurul Bucurestiului,si tu vrei sa ma lnveti ,,tainele pescuitului" Madaline?? :)) si eu practic C&R,acolo unde se impune acest stil de pescuit...pe unde am fost am respectat regulile lacului respectiv...iar pe baltile unde nu e specificat pe bon,nr de kg. care ai voie sa le retii(adica e fara limita)ce vrei sa fac??sa-l eliberez??Tu si Jonny,asa faceti?? :D :D

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de iorgu » 25 Mar 2010, 21:13

Tibi30 scrie:Am interdictie pe atatea balti,din jurul Bucurestiului,si tu vrei sa ma lnveti ,,tainele pescuitului" Madaline?? :)) si eu practic C&R,acolo unde se impune acest stil de pescuit...pe unde am fost am respectat regulile lacului respectiv...iar pe baltile unde nu e specificat pe bon,nr de kg. care ai voie sa le retii(adica e fara limita)ce vrei sa fac??sa-l eliberez??Tu si Jonny,asa faceti?? :D :D
Este ca si cum te duci la serviciu si in ziua de salariu refuzi plicul sau semnarea statului de plata :O
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de PiciuS » 25 Mar 2010, 23:20

iorgu scrie:
Tibi30 scrie:Am interdictie pe atatea balti,din jurul Bucurestiului,si tu vrei sa ma lnveti ,,tainele pescuitului" Madaline?? :)) si eu practic C&R,acolo unde se impune acest stil de pescuit...pe unde am fost am respectat regulile lacului respectiv...iar pe baltile unde nu e specificat pe bon,nr de kg. care ai voie sa le retii(adica e fara limita)ce vrei sa fac??sa-l eliberez??Tu si Jonny,asa faceti?? :D :D
Este ca si cum te duci la serviciu si in ziua de salariu refuzi plicul sau semnarea statului de plata :O
e buna asta =)) =)) :D
Catch & Release

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 26 Mar 2010, 00:05

iorgu scrie:
Tibi30 scrie:Am interdictie pe atatea balti,din jurul Bucurestiului,si tu vrei sa ma lnveti ,,tainele pescuitului" Madaline?? :)) si eu practic C&R,acolo unde se impune acest stil de pescuit...pe unde am fost am respectat regulile lacului respectiv...iar pe baltile unde nu e specificat pe bon,nr de kg. care ai voie sa le retii(adica e fara limita)ce vrei sa fac??sa-l eliberez??Tu si Jonny,asa faceti?? :D :D
Este ca si cum te duci la serviciu si in ziua de salariu refuzi plicul sau semnarea statului de plata :O
dl. Iorgu,sunt oameni care fac unele servici de placere,la asta nu v-ati gandit :D !!
Fire tensionate!!!!

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de stan nicolae » 26 Mar 2010, 00:18

mai sunt?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”