Magazin online -De evitat-

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Carphunting
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 29 Sep 2009, 17:41
Localitate: Slatina

Magazin online -De evitat-

Mesaj de Carphunting » 28 Mai 2010, 19:03

Salutare.Nu stiu daca am postat unde trebuie sau daca mai exista un topic asemanator.Propun ca fiecare care a avut probleme cu comenzile online si nu numai sa posteze patania.
Incep eu.Am comandat online da la Fisela o lanseta Negra Match 3.9m.In specificatii spuneau ca are 14 inele(ulterior au modificat specificatiile).Cand am primit coletul,lanseta avea doar 11 inele.Am luat legatura telefonic cu magazinul si au spus ca e vina producatorului,ei neavand nici o vina.Daca nu sunt multumit nu am decat sa o trimit inapoi si sa iau altceva.Achizitionarea altui produs este obligatoriu,altfel voi primi contravaloarea produsului,dar problema este ca nu se stie cand,deoarece la aceasta intrebare nu am putut primi nici un raspuns concret.Cand am intrebat de certificat de garantie am primit urmatorul raspuns:"Este suficient numele de Fisela.Nu aveti nevoie de garantie si in plus nu avem obligatia sa va dam garantie pentru produsele achizitionate online".

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de iorgu » 28 Mai 2010, 22:31

Frate , in Romanica, nu exista garantie reala, la absolut nici un produs sau serviciu. Este dur raspunsul, dar iti raspund in cunostinta de cauza. Nu ramane decat sa gandim de 1000000 de ori inainte sa dam banii si nici atunci nu suntem siguri!
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de Madalin Dirla » 28 Mai 2010, 22:41

iorgu scrie:Frate , in Romanica, nu exista garantie reala, la absolut nici un produs sau serviciu. Este dur raspunsul, dar iti raspund in cunostinta de cauza. Nu ramane decat sa gandim de 1000000 de ori inainte sa dam banii si nici atunci nu suntem siguri!
Te contrazic Iorgule,eu am luat de la fisela un spod si mi-a dat factura+garantie,"merge" si acum spodul :D .................asta se intampla in ianuarie 2009,poate s-a schimbat politica firmei intre timp :)) !
Fire intinse!!!

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de iorgu » 28 Mai 2010, 22:48

Madaline, sunt de acord cu tine, garantie se acorda cu hartiile de rigoare, stampile,termeni,conditii,asigurari, problema fara orizont intevine cand ai necazuri cu acel produs. Te rog crede-ma, nu iti doresc sa treci prin furcile caudine, care se pun in miscare odata cu un viciu aparut la produsul respectiv!
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de Butaru Gabriel » 29 Mai 2010, 19:12

Am cumparat de foarte multe ori de la ei dar nu am avut astfel de probleme, am primit garantie la tot ce necesita, cu precizarea ca faceam comanda online si ridicam personal.

Avatar utilizator
Carphunting
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 29 Sep 2009, 17:41
Localitate: Slatina

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de Carphunting » 29 Mai 2010, 20:08

Eu nici macar o hartie scrisa si stampilata nu am primit.
Si credeti-ma ca nu sunt singurul care a patit ceva referitor la comenzile facute online la Fisela.
Nu stiu daca am voie sa fac referire la alt site dar am citit cateva discutii pe care daca le citeam mai inainte cu siguranta nu mai comandam la ei.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de iorgu » 29 Mai 2010, 21:24

,,Da-mi,Doamne mintea romanului de pe urma'', sunt fript, sunt patit,sunt circumspect si va sfatuiesc fara sa va suparati pe mine, sa ganditi de multe,multe ori inainte de a da ,,banul'' care il facem cu totii foarte greu. Sunt multe variante la achizitionarea unui produs, indiferent de ce fel, dar cu toti avem ardoarea si dorinta copiilor inainte de a venii mosul la pomul de iarna si trecem peste toate, numai si numai sa vedem ,,bunul'' in posesia noastra. De multe ori... ~x(
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
claudiu01
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 06 Feb 2011, 10:38

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de claudiu01 » 02 Feb 2011, 17:53

Salutare!
In atentia viitorilor cumparatori de freze ptr gheata...am cumparat de curind o freza de gheata de aici http://www.gonefishing.ro/accesorii-pes ... acuda.html si am constatat aici http://marius-stanescu.blogspot.com/201 ... scuit.html ca nu merita banii...
Intimplator,pe la inceputul lunii ianuarie am fost la copca http://marius-stanescu.blogspot.com/201 ... copca.html si am avut freza suedeza a unui amic,care pur si simplu fora in gheata...cea pe care am achizitionat-o eu,nu face alt ceva decit sa-ti modeleze tricepsi...greu tare si cu efort mare reusesti sa strapunzi 10cm de gheata cu ea!
Acum,o iau si pe partea cealalta...de banii pe care i-am dat,asa gauri face...nu ca cea suedeza... :))

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de pharaoh » 02 Feb 2011, 17:58

Pai atunci produsul e de evitat, nu magazinul.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
claudiu01
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 06 Feb 2011, 10:38

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de claudiu01 » 02 Feb 2011, 18:00

pharaoh scrie:Pai atunci produsul e de evitat, nu magazinul.

Da...corect!
Sint incadrat gresit ...imi cer scuze!

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de viorelb73 » 27 Mar 2012, 23:05

Eu cumpar de obicei de la http://www.magazinpescuit.ro.
Firma are o politica super - se acorda garantie la produse, se asigura garantie + service in garantie + service post-garantie. Mi-a placut faptul ca nu esti lasat cu ochii-n soare si gasesti sprijin pentru rezolvarea problemelor. Sper ca si alte magazine sa faca la fel !!!
Respect!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de shahjaban » 10 Mar 2013, 13:36

viorelb73 scrie:Eu cumpar de obicei de la http://www.magazinpescuit.ro.
Firma are o politica super - se acorda garantie la produse, se asigura garantie + service in garantie + service post-garantie. Mi-a placut faptul ca nu esti lasat cu ochii-n soare si gasesti sprijin pentru rezolvarea problemelor. Sper ca si alte magazine sa faca la fel !!!
Respect!
5 produse am comandat de la ei din care 3 nu le aveau pe stoc si nici nu stiau cand le primesc ( am fost contactat cu un e-mail dupa 3 zile de la lansarea comenzii sa imi scrie asta ......am renuntat la comanda )
alte firme iti afiseaza si stocul sa nu poti comanda ceva ce nu exista pe stoc.
concluzie : cred ca toate firmele au plusuri si minusuri - unele mai mult altele mai putin- cum ti-e norocul :D

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de viorelb73 » 10 Mar 2013, 20:41

Eu sunt din Constanta si imi este usor sa merg la sediul firmei, acolo rezolv comanda si primesc produsele comandate fără probleme. Avantajul de care beneficiez eu este că se face consultarea stocului pe loc şi ştiu ce să fac! Dacă nu găsesc la ei ce vreau, merg la alte firme ... dar de obicei de acolo iau ce am nevoie. De exemplu, eu am o problemă din cauza ca nu stau foarte bine la accesorii pe linie de feeder, dar folosesc alte firme de gen!
Ce mi se pare foarte bun este faptul că asigură garanţia ''pe bune'' şi asta contează mult pentru mine (am văzut mai multe situaţii în care au schimbat produsele fără probleme sau talente / comentarii ... !).
Sunt convins că dacă eram din Bucureşti aş fi folosit alte firme on-line, dar fiind din Constanţa ... este cea mai bună alegere pentru mine!

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de mih_IL » 24 Iun 2013, 12:05

Am comandat o lanseta ET Zander jig fast, iar cand a ajuns coletul, cu FanCourier, era rupta. Am sunat la Fisela, am returnat-o , iar in 2 zile aveam lanseta. Este firma serioasa!
I love carp!

Cristian B
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 30 Sep 2012, 15:02

Re: Magazin online -De evitat-

Mesaj de Cristian B » 01 Mar 2015, 21:20

De cele mai multe ori ne este mai usor sa scriem aspectele negative decat cele pozitive.
Am comandat de 2 ori de la Fisela si am fost foarte multumit de serviciile oferite. In general aveau c-am tot ce ma interesa pe stoc.
Recent am facut o comanda si au avut cateva produse lipsa, imediat insa, dupa plasarea comenzii am fost sunat si mi s-au oferit alternative la ceea ce comandasem.
Recomand Fisela!

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”