chat

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
pescaDORU
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 25 Noi 2007, 13:26
Localitate: Satu Mare

chat

Mesaj de pescaDORU » 28 Noi 2007, 18:09

Ce parere aveti de infiintarea unui chat? (Iugachat :lol: - sper ca domnul Florentin sa nu se supere!) Eu cred ca in noptile lungi de iarna,am putea zabovi in jurul monitorului la cate o "sezatoare barbateasca", torcand cate un leadcore,luistruind o masa de rulat sau "impletind o montura".Ce ziceti?Din pacate nu sunt un Harry Potter al calculatorului si nu ma pricep la asa ceva.Sunt convis ca printre noi s-ar gasi cineva sa ne ajute.Trebuie gasit ceva,cautata o alternativa :lol: nu de alta,dar e prea mult de la o sambata la alta iar dupa reluarea de duminica imi vine sa-mi montez cortul,rod podul si sa rachetez cu bile prin casa :lol:Doamne... cat adevar se ascunde in proverbe?! "Iarna nu-i ca vara!"
Doru.Costin

Avatar utilizator
mayaraul
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 25 Noi 2007, 14:54
Localitate: SM

Mesaj de mayaraul » 29 Noi 2007, 01:14

sa traim bine "HARRY" ...da, ai dreptate: "iarna nu-i ca ...vara, vara, primavara...vara...vara ( cunosti melodia :lol: ) parca te-as cunoaste de undeva :wink: interesanta chestia cu "florechat" :D
ai dreptate...in "noptile lungi de iarna", de multe ori zabovesc in fata monitorului, la cate o .... barbateasca, si sunt fericit ca macar iarna braconierii care "TRAIESC BINE" datorita lui "base" nu pot d-le sa intre-n apa sa faca pe "marinarii" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Avatar utilizator
cornel
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 20 Noi 2007, 23:29
Contact:

Mesaj de cornel » 30 Noi 2007, 12:38

pescaDORU mi-ai luato inainte :)) e foarte bun un chat dar dac nu reusim putem increca alceva....fiecare sa posteze adresa de mess si poate reusim sa facem conferinte in fiecare zi-seara

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 30 Noi 2007, 16:14

sint pentru , si daca nu se poate in forum , ideea cu mess. ar merge la fix.

Avatar utilizator
pescaDORU
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 25 Noi 2007, 13:26
Localitate: Satu Mare

Id messenger: dodorel27

Mesaj de pescaDORU » 30 Noi 2007, 18:59

vali003 scrie:sint pentru , si daca nu se poate in forum , ideea cu mess. ar merge la fix.
Doru.Costin

Avatar utilizator
pescaDORU
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 25 Noi 2007, 13:26
Localitate: Satu Mare

adresa de mess

Mesaj de pescaDORU » 30 Noi 2007, 19:06

cornel scrie:pescaDORU mi-ai luato inainte :)) e foarte bun un chat dar dac nu reusim putem increca alceva....fiecare sa posteze adresa de mess si poate reusim sa facem conferinte in fiecare zi-seara
ID MESS : dodorel27
Doru.Costin

Avatar utilizator
cornel
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 20 Noi 2007, 23:29
Contact:

Mesaj de cornel » 02 Dec 2007, 23:02

florentin iuga se mai aude ceva de chat ?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 03 Dec 2007, 17:27

Nu mi-e greu sa pun un chat, insa chiar vreti? Pe chat se risipesc informatiile. Daca nu sunteti on-line, pa, le-ati pierdut. E ca emisiunea la tv. Daca o pierdeti... Pe forum insa, regasiti ponturi interesante chiar si la primavara cand iese pestele cu botu-n soare, daca le-ati uitat.
Repet, nu am facut un forum pentru mine, e al vostru. Daca vreti sa aveti chat o sa-l fac, desi ma puneti sa mai invat ceva :cry: .
P.S. Cine joaca rolul operatorului? :roll: Ca asa stiu ca un chat trebuie mai bine supravegheat. Acolo o iau lucrurile razna mai repede.

Avatar utilizator
pescaDORU
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 25 Noi 2007, 13:26
Localitate: Satu Mare

la loc comanda!

Mesaj de pescaDORU » 03 Dec 2007, 18:48

Domnule Florentin, dragi prieteni,
Dupa lungi cugetari si studiu de caz :lol: am ajuns la urmatoarea concluzie:"nu merita sa spurcam locul" cu chatul!Vorba domnului Florentin, pe chat "lucrurile o iau razna mai repede" mai ales in lipsa unui supraveghetor (operator).Imi pare rau ca trebuie sa spun asta,mai ales ca eu am fost cel cu initiativa. :cry: ,dar, sincer mai bine ma lipsesc de chat decat sa vad ca cineva ("un om de bine" sau un invidios- ca sa nu-i spun altfel) isi bate joc de munca altuia.vali003, a gasit o solutie geniala si anume aceea de a avea posibilitatea sa conversam pe messenger, lasandu-ne ID-ul la aceasta rubrica a forumului.iar ma bantuie un proverb (si ca sa nu supar pe CINEVA o sa-mi permit sa-l modific o tzara "cine nu are oameni cu experienta, sa-si cumpere!"daca tot suntem in post sa ne rugam:
Doamne tuna si trazneste
apele le dezmorteste.
Sufla peste-anoastra tara
o boare de primavara,
sa trezeasca din adancuri
crapii care stau pe ganduri.
Fa Doamne pe camp sa creasca,
boilesul pestritz de casa.
Mixul si aromele
sa-mi umple camarile,
Squid-ul si cu CSL-ul,
sa fie ieftin ca gemul
Nevasta mai fratioare
sa plece 5 luni la mare
Iara eu, de suparare,
si sa ma si pedepsesc,
sa-mi iau bagajelul frate
si sa plec la Tancabesti! Amin!
:lol: Doamne ajuta!
Doru.Costin

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 03 Dec 2007, 19:49

:lol: :lol: :lol:
Foarte tare! O pun langa poza de pe prima pagina a siteului (daca n-ai nimic impotriva).

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 03 Dec 2007, 19:59

Facem o pagina de articole scrise de noi? Asa, ca sa ne facem mana, poate cine stie, scoatem o revista la anu'.

Avatar utilizator
cornel
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 20 Noi 2007, 23:29
Contact:

chat

Mesaj de cornel » 03 Dec 2007, 21:01

raman la parerea ca un chat pe langa forum e binevenit...pe chat se poate vorbi de multe lucruri bune...plecari in gasca pe o balta ...mai o montura o nada ....moderatori sunt si daca mai e nevoie vor mai fi numiti si altii.....exista si alt sait unde pe chat se strang cate 10 dimineata si sera constant ...deci un lucru bun zic eu...

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 03 Dec 2007, 22:41

florentiniuga scrie:Facem o pagina de articole scrise de noi? Asa, ca sa ne facem mana, poate cine stie, scoatem o revista la anu'.
Ginduri mari...sprijin pe masura. Sa ajute Dumnezeu! :wink:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
pescaDORU
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 25 Noi 2007, 13:26
Localitate: Satu Mare

faca-se voia voastra!

Mesaj de pescaDORU » 03 Dec 2007, 23:02

cornele draga,chat vrei?...chat sa fie!DAR, sa nu uiti ca acest chat trebuie tinut in frau,pentru ca discutiile sa nu degenereze si in final chat-ul sa devina...(hai ca nu vreau sa cobesc).cine isi asuma responsabilitatea?
domnule Iuga... 1.aveti mana libera :lol: . puteti sa postati "rugaciunea" unde vreti,sa se bucure toti enoriasii :lol: 2."totul pentru front, totul pentru revista"... si vorba aia: "sa fie intr-o coperta buna!" :wink:
PS.Sfat duhovnicesc:rugaciunea se rosteste in mare taina, langa rod pod, in zilele de miercuri si vineri, insotita fiind de post aspru (seminte fara stropeala) si fapte bune (catch&release). in ziua de Sf. Rosioru (cand este si dezlegare la peste),rugaciunea se tine si lunea :lol:
Doru.Costin

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 03 Dec 2007, 23:18

florentiniuga scrie:Facem o pagina de articole scrise de noi? Asa, ca sa ne facem mana, poate cine stie, scoatem o revista la anu'.
Ar fi ceva sa facem o pagina cu articole care sa contina si date tehnice dar sa aiba si trasaturi eseistice, bineinteles sustinute de poze.
Pe langa "fir intins" o sa ne uram si "inspiratie maxima" de acum inainte ! :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”