emisiunea din 26 04 2008

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de ceangau alexandru » 29 Apr 2008, 20:34

va rog sa nu ma intelegeti gresit ,admir cea ce faceti ,incercati si reusiti in mare masura sa schimbati mentalitatea unora in ale pescuitului sportiv si mai ales in pescuitul crapului ,sunteti urmariti ,copiati de foarte multi ,cea ce afirmati cea ce spuneti , pentru multi este un exemplu de urmat ,ocrotirea pestilor ..pescuitul in sistemul prinde si elibereaza este binevenit ..poate si nepotii vor avea placerea unui dril.....dar mare grija ce filmati si mai ales ce prezentati ...in emisiunea din 26 04 printre cele ce ne-ati aratat ...am vazut si crapi prinsi si pusi direct pe sol ....stim ce se poate intampla daca un peste se zbate si se loveste la cap ...eliberam cu speranta ca va traii dar are sanse mari sa moara ...stiu ca a fost o scapare ... grija mare, ca la aceste emisiuni se uita si cei mici,viitori unditari ....si ei pun intrebari ...de ce avem salteaua de primire ,daca nu folosim....sigur a fost o scapare !!!!! cu scuzele mele ...sanatate si la mai multe emisiuni ....,,PS...cine munceste ...poate gresii...

Avatar utilizator
miska
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 14 Ian 2008, 14:23
Localitate: la pescuit

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de miska » 30 Apr 2008, 11:59

ai vaz si tu ma certi pe mine ca am facut un min o poza cu clestele de rapitor la crap in gura tre sa le zici la aia ce se dau drept profesori si zic ca te invata deala craparilor nu sa ma certi pe mine ca nam aia si nam aia e vian mea ca nu viam precizat ca merg cu bitigla la pescuit pt ca raul e la 5 min dec mine si sunteti constienti ca sa faci carpfishing iti trebe o masina numai de scule eu pt partide scurte de crap cum le fac sear numi convine sami incarc masina de scule fire intinse
always think like a fish

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de ceangau alexandru » 30 Apr 2008, 15:16

pt miska ...ai inteles ce am vrut sa ating cu cu observatia mea ...nu am vrut sa fac referire directa la poza ta ....stim ca ,instrumentul LIP GRIP ...a fost creat pentru a scoate pestele din apa ..stiuca, salau ,... greseli facem toti ,dar asta nu inseamna sa sarim la gatul tau ...este bine daca intelegi mesajul si atat...in schimb o emisiune tv..formator de opinie ..dealtfel super pentru scopul urmarit....nu are voie sa greseasca... este un proverb foarte bun ...nu te uita in gura preotului..vezi ce face ...si trage concluzia...sanatate si fir intiins...

Avatar utilizator
miska
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 14 Ian 2008, 14:23
Localitate: la pescuit

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de miska » 30 Apr 2008, 15:43

mersi alexandru vad ca mai gandeste si cineva pozitiv acum ne scoatem ochii pt orice defecte sau greseli ca paraca am fi perfecti ,ca de ce facem asa sau de ce nu facem asa toti suntem niste asi ai vaz ce usor se vede gunoiu din ochiul altuia dar din al nostru nul vedem inca o data mersi fire intinse tuturor
always think like a fish

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de florentiniuga » 03 Mai 2008, 15:07

Nu e nicio greseala !!! E o zona a lacului unde se pescuieste doar la peste mic (platica, ciortan, caras, babusca, etc. Nu ai voie cu echipament de crap, asta dovedind intentia de a-l prinde. Nu ai voie cu monturi de crap (fir de par, plumb pierdut, etc.) Daca iei totusi un crap, trbuie sa-l retii, daca are pana in 5kg si pana in limita a 7kg, adica vreo 2 de 3 si 4 kg. Platica pana la 15 kg. Dupa ce-ti faci plinul, eliberezi dar tot nu ai voie cu echipament de crap. Regula locului :!:
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Mai 2008, 16:17

salutare,nu va suparati cum pot vedea si eu emisiunea din 26.04.2008? deoarece dau click pe ea se deschide circa 30 de sec. dupa care se opreste,tin sa mentionez ca am intrat pe infopescar.tv si nu reusesc sa o vad,va rog frumos sa ma ajutati cumva sa vad si eu emisiunea . Cu stima si respect MDI!

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de ceangau alexandru » 03 Mai 2008, 18:42

am inteles....scuze...asa se intampla cand te ia gura inainte .....incaodata scuze....bafta la sarulesti...si la mai multe emisiuni.!!!!!

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de ceangau alexandru » 03 Mai 2008, 18:44

pentru MDI...cauta in arhiv ..!!!!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Mai 2008, 18:53

dl. Alexandru am cautat in toate arhivele si nimik.............tot nu am reusit poate imi trimiteti si mie pe mail sau pe privat o adresa exacta,multumesc anticipat pt. raspuns!!!!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 04 Mai 2008, 10:32

chiar nu ma poate ajuta nimeni ???? am cumparat lapte de porumb de la George Alexandru si vroiam sa vad si eu cum l-a pregatit......................se pare ca subiectul meu nu intereseaza pe nimeni :cry: .............oricum daca vreti sa ma ajutati adresa mea de mail este madaline_29@yahoo.com.fire intinse va doresc!!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de gor965 » 04 Mai 2008, 16:15

ceangau alexandru scrie:am inteles....scuze...asa se intampla cand te ia gura inainte .....incaodata scuze....bafta la sarulesti...si la mai multe emisiuni.!!!!!
Ai spus ...bafta la Sarulesti ... :evil: si pe Florentin l-ai "terminat" (l-a lovit raceala) :D
Mai usor cu bafta intre pescari ...chiar daca-i prohibitie ! :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: emisiunea din 26 04 2008

Mesaj de gor965 » 04 Mai 2008, 16:29

MDI scrie:chiar nu ma poate ajuta nimeni ???? am cumparat lapte de porumb de la George Alexandru si vroiam sa vad si eu cum l-a pregatit......................se pare ca subiectul meu nu intereseaza pe nimeni :cry: .............oricum daca vreti sa ma ajutati adresa mea de mail este madaline_29@yahoo.com.fire intinse va doresc!!!
Ai un MP !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”