locuri de pescuit in spania?

Moderator: vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
eddy_east
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Apr 2010, 10:22

locuri de pescuit in spania?

Mesaj de eddy_east » 18 Aug 2010, 19:47

salut ...imi poate spune cineva cateva locuri bune de pescuit caras si stiuca in spania ?...de crap nu mai intreb pt ca e pretutindeni ...merci .

Avatar utilizator
geox
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Oct 2009, 11:48
Localitate: es

Re: locuri de oescuit in spania?

Mesaj de geox » 18 Aug 2010, 21:37

eddy_east scrie:salut ...imi poate spune cineva cateva locuri bune de pescuit caras si stiuca in spania ?...de crap nu mai intreb pt ca e pretutindeni ...merci .
Salutare!Depinde si in ce zona a Spaniei doresti sa mergi.Eu locuiesc in comunitatea valenciana si aici sunt destule locuri de pescuit la caras cum vrei tu.Cu stiucile este putin mai greu dar nu imposibil,se prind mai rar dar mari. **==

Avatar utilizator
eddy_east
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 06 Apr 2010, 10:22

Re: locuri de oescuit in spania?

Mesaj de eddy_east » 19 Aug 2010, 12:52

eu locuiesc in santander o zona buna de pescuit dar numai la pastrav.cel mai aproape loc de pescuit la crap e pantano del ebro care e la 65 km iar un lac bun de stiuca e langa vitoria gasteiz lacul ulibarri-gamboa ...dar sincer as fi vrut un loc sigur unde sa merg sa pescuiesc caras nu conteaza distanta.

Avatar utilizator
geox
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Oct 2009, 11:48
Localitate: es

Re: locuri de oescuit in spania?

Mesaj de geox » 19 Aug 2010, 15:38

eddy_east scrie:eu locuiesc in santander o zona buna de pescuit dar numai la pastrav.cel mai aproape loc de pescuit la crap e pantano del ebro care e la 65 km iar un lac bun de stiuca e langa vitoria gasteiz lacul ulibarri-gamboa ...dar sincer as fi vrut un loc sigur unde sa merg sa pescuiesc caras nu conteaza distanta.
Ohooooo,destul de departe locuiesti!In acea zona nu cunosc nimic :-?? Daca te incumeti sa vii pana in zona unde locuiesc,poti sa pescuiesti caras destul de mult si mare(duminica trecuta intr-o partida de la ora 7 pana la 11am prins peste 20kg,media 2buc la kg ;) :D)Se prinde bine la pluta,iar ca momeala porumb dulce de conserva,lacul Albufera,Valencia.Salutare si fir intins! **==

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: locuri de oescuit in spania?

Mesaj de Amstel » 26 Aug 2010, 15:09

geox scrie:duminica trecuta intr-o partida de la ora 7 pana la 11am prins peste 20kg,media 2buc la kg ;) :D)Se prinde bine la pluta,iar ca momeala porumb dulce de conserva,lacul Albufera,Valencia.Salutare si fir intins! **==
Ce mi-ar place si mie sa ma distrez la o "trestie" cu niste carasi d-astia :) .

Avatar utilizator
geox
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 21 Oct 2009, 11:48
Localitate: es

Re: locuri de oescuit in spania?

Mesaj de geox » 26 Aug 2010, 15:50

Amsterdamer scrie:
geox scrie:duminica trecuta intr-o partida de la ora 7 pana la 11am prins peste 20kg,media 2buc la kg ;) :D)Se prinde bine la pluta,iar ca momeala porumb dulce de conserva,lacul Albufera,Valencia.Salutare si fir intins! **==
Ce mi-ar place si mie sa ma distrez la o "trestie" cu niste carasi d-astia :) .
Esti invitatul meu,se prinde chiar bine! **== sambata aceasta merg pe raul ebro intr-o partida scurta dupa crap,somn si salau(vreau eu,sa vedem si ei acum de vor :)) )

Avatar utilizator
manole
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 11 Sep 2010, 19:13

Re: locuri de oescuit in spania?

Mesaj de manole » 11 Sep 2010, 19:33

un loc foarte bun pentru caras dar si de biban,mreana si stiuca este PANTANO DE CIJARA aflat an provincia Badajos langa HELECHOSA DE LOS MONTES sau HORCAJO DE LOS MONTES depinde de unde vi,am prins 20 CARASI AN MEDIE 650-750gr,merita !

Avatar utilizator
Florinbf
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 21 Ian 2010, 18:16
Localitate: Alcala de Henares-Madrid

Re: locuri de pescuit in spania?

Mesaj de Florinbf » 19 Oct 2010, 14:29

Daca ai permis de pescuit(licencia de pesca ) ptr. judetul (comunidad) Castilla La Mancha,(care se afla cam in mijlocul Spaniei), unul dintre cele mai productive lacuri de acumulare(embalse) pline cu carasi de aproximativ 400 gr.- 1 kg. este Navalcan,iar ptr. stiuca si salau,Entrepeñas,Buendia,siBolarque.
Ptr. ultimele trei lacuri,daca vrei se poate inchiria si barca din localitatea SACEDON(+34653926628).
Fir intins !!!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: locuri de pescuit in spania?

Mesaj de dragan claudiu » 10 Mar 2011, 12:49

Pe linga Bilbao stie cineva daca sint lacuri?
Plec pentru 3 luni in zona asta si vreau duminica sa merg la pescuit. **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit in afara tarii”