pv-tv online

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 27 Sep 2010, 18:26

Pentru ca nu prind acest post la tv, ma uit la el pe internet, dar nu pot sa vad pe tot ecranul deoarece se albeste si se aude doar sunetul.Care sa fie problema? s-a mai intamplat la cineva? Folosesc mozilla firefox.
Multumesc.

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 28 Sep 2010, 13:39

stefan_kwr scrie:Pentru ca nu prind acest post la tv, ma uit la el pe internet, dar nu pot sa vad pe tot ecranul deoarece se albeste si se aude doar sunetul.Care sa fie problema? s-a mai intamplat la cineva? Folosesc mozilla firefox.
Multumesc.
Chiar nu stie nimeni nimic??? :-??

Avatar utilizator
vladdooo
membru activ
membru activ
Mesaje: 78
Membru din: 22 Apr 2008, 08:39

Re: pv-tv online

Mesaj de vladdooo » 28 Sep 2010, 14:17

1) poate e de la flash player. pune ultima versiune
2) incearca si cu internet explorer

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 28 Sep 2010, 23:45

vladdooo scrie:1) poate e de la flash player. pune ultima versiune
2) incearca si cu internet explorer
In internet explorer merge, dar nu-l prea folosesc ca imi da multe erori. In mozila tot nu vrea... :(

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 29 Sep 2010, 15:40

Pentru cine foloseste mozila firefox, imi spune si mie daca poate viziona pe tot ecranul, PV-TV online de pe www.infopescar.tv ??? Multumesc...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de florentiniuga » 30 Sep 2010, 05:05

stefan_kwr scrie:Pentru cine foloseste mozila firefox, imi spune si mie daca poate viziona pe tot ecranul, PV-TV online de pe http://www.infopescar.tv ??? Multumesc...
Daca intrebi daca se poate extinde playerul in mod full screen, raspunsul este da. Daca te referi la imaginea PV TV extinsa la full screen, raspunsul este ... cateodata, in functie de formatul in care emite postul, un amalgam de HD/SD, 16:9 sau 4:3. Asa se vede si la televizoarele care suporta Full HD.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 30 Sep 2010, 10:19

Playerul se extinde, dar imaginea este alba pe tot ecranul si se aude doar sunetul. Acum nu inteleg de ce in internet explorer merge si in mozilla firefox pe care toti o lauda nu merge.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

tv online

Mesaj de florentiniuga » 02 Oct 2010, 18:57

Esti un caz singular. Incearca sa reinstalezi Firefox-ul poate e corupt dar mai intai incearca sa-i stergi cache-ul (apasa ctrl+shift+delete > cache > clear now) si vezi daca merge.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
tudor mircea
Veteran
Veteran
Mesaje: 598
Membru din: 21 Dec 2008, 17:22

tv online

Mesaj de tudor mircea » 17 Oct 2010, 11:55

pe tv nu se prinde infopescar tv?daca da, pe ce frecventa si cu ce firma de cablu?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

tv online

Mesaj de florentiniuga » 17 Oct 2010, 13:19

tudor mircea scrie:pe tv nu se prinde infopescar tv?daca da, pe ce frecventa si cu ce firma de cablu?
Inca nu. Doar on-line.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

tv online

Mesaj de Bragau Laurentiu » 17 Oct 2010, 14:27

Multe felicitari,va multumim pentru ce faceti pentru noi pescarii,multe realizari impliniri si satisfactii sunteti cei mai tari **==

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 01 Noi 2010, 17:58

~x( Nu stiu ce sa mai ma fac, tot nu pot sa vad pe tot ecranul InfopescarTV, acum nu mai merge nici in explorer.Am instalat si dezinstalat mozilla, opera, safari, explorer, adobe flash player si tot degeaba, cand ii dau fullscreen se albeste tot ecranul si nu se mai vede nimic, doar se aude sunetul. Daca mai are cineva vreo idee, ar fi bine venita...

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de stefan_kwr » 01 Noi 2010, 18:03

stefan_kwr scrie:Playerul se extinde, dar imaginea este alba pe tot ecranul si se aude doar sunetul. Acum nu inteleg de ce in internet explorer merge si in mozilla firefox pe care toti o lauda nu merge.
Cred ca am gresit spunand ca playerul se extinde, deoarece nu apare nimic pe ecran cand ii dau fullscreen, ar fi trebuit sa apara acea bara in partea de jos a ecranului , dar nimic

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de florentiniuga » 01 Noi 2010, 18:43

stefan_kwr scrie:
stefan_kwr scrie:Playerul se extinde, dar imaginea este alba pe tot ecranul si se aude doar sunetul. Acum nu inteleg de ce in internet explorer merge si in mozilla firefox pe care toti o lauda nu merge.
Cred ca am gresit spunand ca playerul se extinde, deoarece nu apare nimic pe ecran cand ii dau fullscreen, ar fi trebuit sa apara acea bara in partea de jos a ecranului , dar nimic
De pe alte website-uri poti vedea full screen, youtube de exemplu? Pentru ca s-ar putea sa ai o problema cu setarile placii grafice care nu accepta overlay. Incearca sa instalezi ultima versiune directx pe care o suporta sistemul tau de operare. Incearca aici : http://www.directx10.net/archives/Direc ... aller.html#
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: pv-tv online

Mesaj de gor965 » 01 Noi 2010, 18:47

stefan_kwr scrie:
Cred ca am gresit spunand ca playerul se extinde, deoarece nu apare nimic pe ecran cand ii dau fullscreen, ar fi trebuit sa apara acea bara in partea de jos a ecranului , dar nimic
Uite ce se vede la mine pe mijlocul ecranului dupa ce-i dau fullscreen ...si se extinde :
Fişiere ataşate
ScreenShot003.jpg
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Închis

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”