SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de dan _city_center » 07 Noi 2010, 22:29

SUPER CUPA CAMPIONILOR-Moara Vlasiei 2-editia 1

Perioada : 11.11.2010 - 14.11.2010
Taxa : 1000 Eur/1 lot(3 echipe in lot)
Locuri : 7 loturi– 3 sectoare (grila)
Fiecare lot va avea o echipa pe cele 3 sectoare valorice.sistem grila
Clasamentul se intocmeste pe baza numarul de kilograme de crap capturate.
Se puncteaza crapul romanesc si salonta incepand cu 1,5 kilograme.
Lotul ce insumeaza cele mai multe kilograme de peste este declarat castigator.

Premii:**
Locul I – 3500 Eur*** + 9 cupe
Locul II - 9 cupe
Locul III - 9 cupe
REGULAMENT :

1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare .(ELIMINARE)
2. Este interzisa nada vie, (ELIMINARE)
3. Cocurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti morti. (avertisment la I abatere, apoi ELIMINARE la al doilea peste mort)
4. Se pescuieste cu plumb si feeder. Este interzis arcul naditor . (ELIMINARE)
5. Concurentii trebuie sa manevreze cu grija crapii pe mal.(AVERTISMENT)
6. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 20. Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare.
7. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului in caz de ruptura.(AVERTISMENT)
8. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la stand pana la ora 17 si doar pe jos.(AVERTISMENT)
9. Concurentii au voie sa circule cu masina DOAR pe timpul zilei si asta doar cu viteza redusa si fara sa deranjeze concurentii.(AVERTISMENT)
10. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte manifestari huliganice.(AVERTISMENT)
11. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit. (ELIMINARE)
12. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap.(AVERTISMENT)
13. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji de seminte sau gunoaie imprastiate.
14. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara in zona standului, fara a deranja vecinii de pescuit.(AVERTISMENT)
15. Pe durata concursului, in cadrul lotului sunt permise 3 schimbari. Schimbarea trebuie anuntata arbitrilor de sector si consemnata in foaia de concurs.
16.nadirea grea este permisa intre orele 9-17(AVERTISMENT)
17. Echipele sunt obligate sa cantareasca toti crapii prinsi, nu este voie sa retii pestele in sac decat pana la primul cantar oficial.(AVERTISMENT)
20.Vor fi 3 sectoare valorice. Fiecare lot va avea o echipa pe sectorul valoric A , B.C (grila)

ARBITRAJ

A.Se fac 2 cantariri pe zi, dimineata incepand cu ora 8.00 si seara incepand cu ora 16.
B.La aceste cantariri un vecin de stand este OBLIGAT sa participe
ri.
C.Chiar si in timpul cantarelor oficiale, concurentii au dreptul sa acorde prioritate activitatiilor de pescuit in defavoarea cantaririi crapilor.
D.Arbitrii sunt obligati sa aplice regulamentul, sa SE AUTOSESIZEZE cand este cazul si sa noteze avertismentele in foaia de arbitraj.
In cazul in care apar neintelegeri intre doi concurenti vecini (referitoare la zona de pescuit) cel care ia decizia finala este arbitrul sef, care va hotari locul amplasarii markerului .
E.Contestatiile pot fi aduse la cunostiinta arbitrului principal DOAR in scris si in cel mult 1 ora de la consumarea faptei, asta in cazul in care arbitrul nu se autosesizeaza.. Orice contestatie ulterioara nu va mai fi luata in seama. La o contestatie scrisa se depune o garantie de 200 RON. In cazul in care contestatia se dovedeste indreptatita, echipa primeste garantia inapoi.

ATENTIONARE

I.Inainte de inceperea concursului, arbitrii vor verifica prezenta saltelei de receptie, a minciocului ecologic, a celor 20 saci mari obligatorii, a sprayului dezifectant precum si a monturiilor care sa permita eliberarea rapida a crapului in caz de ruptura. Echipele care nu corespund vor incepe concursul mai tarziu, cand vor remedia situatia.
II.Se puncteaza crapul romanesc si crapul oglinda, incepand cu 1,5 kilograme.
SANCTIUNI

Incalcarea punctelor 5,8,9,10,12,14,16 si 17 din regulament atrag dupa sine un AVERTISMENT (la a doua incalcare a unuia din punctele de mai sus se dicteaza depunctarea cu cel mai mare crap prins de echipa respectiva, iar la a treia eliminarea echipei din concurs)

Incalcarea punctelor 1, 2, 4 si 11 atrag dupa sine ELIMINAREA DIRECTA din concurs.


Concursul incepe joi 11 noiembrie ora 13 si se termina duminica 14 noiembrie ora 13. Daca o echipa inteapa un crap in ultimele minute are la dispozitie 15 minute dupa ora 13 sa-l scoata.
Adunarea pe balta joi la ora 9 tragerea la sorti la ora10
Festivitatea de premiere duminica la ora 14.30 .
***premiu garantat in cazul participarii celor 7 loturi

organizatori:
Bora Burak
Razvan Ulmeanu
Andrei Ionita
Constantin Dan
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de dan _city_center » 07 Noi 2010, 23:04

loturi participante
1.Gabi Viteza +Nitu
2.Mitranescu Dan
3.Buhac
4.Pasa
5.Cezar Radu
6.Carping
7.liber

in asteptare:
Pelicanul-Victor Oana
Iorgos
daca cineva are lot ,va rog ,nu ezitati!
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de dan _city_center » 08 Noi 2010, 21:43

dan _city_center scrie:loturi participante
1.Gabi Viteza +Nitu
2.Mitranescu Dan
3.Buhac
4.Pasa
5.Cezar Radu
6.Carping
7.liber

in asteptare:
Pelicanul-Victor Oana
Iorgos
daca cineva are lot ,va rog ,nu ezitati!
poz 6. echipa romano -greaca - Dan Badarcea ,Iorgos,Silviu Florescu
pentru acest concurs exista multe echipe care doresc formarea unui lot .
detalii la nr de tel 0721212296.Dan Constantin.
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 09 Noi 2010, 02:04

Am incercat o sectorizare si o varianta de grile :
A1,B6,C4
A7,B3,C1
A5,B2,C6
A6,B5,C5
A3,B4,C3
A2,B1,C2
A4,B7,C7
Fişiere ataşate
STANDURI MOARA VLASIEI 7 LOTURI.JPG

Avatar utilizator
baboieru
senior
senior
Mesaje: 224
Membru din: 09 Ian 2010, 10:25

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de baboieru » 09 Noi 2010, 06:57

A4,B7,C7 ? Nu ti se pare prea buna?

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de dan _city_center » 09 Noi 2010, 07:08

vremea in urmatoarele zile pe Moara Vlasiei 2.
Fişiere ataşate
vremea probabila pe Moara Vlasiei
vremea probabila pe Moara Vlasiei
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de dan _city_center » 09 Noi 2010, 09:57

exista la aceasta ora un lot care doreste cu disperare sa participe la acest concurs. :D
inca se aduna .
revin :)] ;)
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de florentiniuga » 09 Noi 2010, 10:30

baboieru scrie:A4,B7,C7 ? Nu ti se pare prea buna?
A5,B2,C6? Nu ti se pare prea proasta?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 09 Noi 2010, 11:17

florentiniuga scrie:
baboieru scrie:A4,B7,C7 ? Nu ti se pare prea buna?
A5,B2,C6? Nu ti se pare prea proasta?
-A5 este mai bun ca A4 , nu cu mult ,dar mai bun.
-B2 si B7 sant cele mai slabe din B si egale ( nu stiu pe care sa il aleg )
-C6 este mai slab ca C7 , dar teoretic . Practic pe C6 s-au castigat mult mai multe podiumuri ca pe C7. Totusi sa le apropiem ca valoare cu un plus pentru C7.

Daca "cea mai buna" este practic egala cu "cea mai proasta " cred ca nu stam rau ... :D

Cand am gandit grilele am mers pe premiza "eu impart tu alegi ''. Nu cred ca este posibil datorita celorlalte loturi ,dar in orice moment accept ca un lot sa aleaga doua grile ,una pentru ei si una pentru noi , dupa care sa incepem sa "coloram" concursul ( vorba lui Jubileu ) :D .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de florentiniuga » 09 Noi 2010, 14:04

Eu am luat in considerare urmatoarele aspecte : A5 e un loc destul de prost si trebuie sa ai calitati de excelent aruncator. Da, se apropie ca valoare de A4. B2 e bun numai daca esti un excelent aruncator, altfel iti trece pestele prin fata si nu ai nicio sansa sa-l ajungi. In comparatie cu B2 e prost. Pe C6, daca ai o echipa de top in dreapta, mai prinzi doar ce trece de C7. E o perioada mai calda, cu soare si pestele iese la apa mai mica la padure.
Parerea mea este ca A5,B2,C6 e evident o grila mai slaba decat A4,B7,C7.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Navis Carpo
Partener
Partener
Mesaje: 209
Membru din: 08 Oct 2010, 15:44

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de Navis Carpo » 09 Noi 2010, 17:44

Se pot trage cateva concluzii si tragand cu ochiul la clasamentul concursului care abia s-a incheiat si daca tinem seama si de popularea recenta se mai schimba datele problemei. Daca vremea se mentine calda si se va lua in considerare doar cantitatea e clar ca vor fi avantajati cei care vor pescui in apa mica.
Fire intinse... si vant la pupa!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 10 Noi 2010, 01:01

florentiniuga scrie:Eu am luat in considerare urmatoarele aspecte : A5 e un loc destul de prost si trebuie sa ai calitati de excelent aruncator. Da, se apropie ca valoare de A4. B2 e bun numai daca esti un excelent aruncator, altfel iti trece pestele prin fata si nu ai nicio sansa sa-l ajungi. In comparatie cu B2 e prost. Pe C6, daca ai o echipa de top in dreapta, mai prinzi doar ce trece de C7. E o perioada mai calda, cu soare si pestele iese la apa mai mica la padure.
Parerea mea este ca A5,B2,C6 e evident o grila mai slaba decat A4,B7,C7.
Pe A5 s-au luat doua podiumuri cel putin (Paraschiv , Piticu ...)
Pe C6 s-au luat patru podiumuri cel putin ( eu , Maty, eu , Tata Nitu ...)

Pe A4 si pe B7 nu a iesit nimeni niciodata pe podium ,iar pe C7 sunt trei podiumuri mari si late ...

Diferentele de valoare intre grilele actuale sunt mici si numai pescarii dau valoare locului.

Luam noi A5, B2, C6 daca este toata lumea de acord. :D

Avatar utilizator
pescar orhei
senior
senior
Mesaje: 273
Membru din: 21 Apr 2010, 09:10

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de pescar orhei » 10 Noi 2010, 15:47

Dan Mitranescu scrie:
florentiniuga scrie:Eu am luat in considerare urmatoarele aspecte : A5 e un loc destul de prost si trebuie sa ai calitati de excelent aruncator. Da, se apropie ca valoare de A4. B2 e bun numai daca esti un excelent aruncator, altfel iti trece pestele prin fata si nu ai nicio sansa sa-l ajungi. In comparatie cu B2 e prost. Pe C6, daca ai o echipa de top in dreapta, mai prinzi doar ce trece de C7. E o perioada mai calda, cu soare si pestele iese la apa mai mica la padure.
Parerea mea este ca A5,B2,C6 e evident o grila mai slaba decat A4,B7,C7.
Pe A5 s-au luat doua podiumuri cel putin (Paraschiv , Piticu ...)
Pe C6 s-au luat patru podiumuri cel putin ( eu , Maty, eu , Tata Nitu ...)

Pe A4 si pe B7 nu a iesit nimeni niciodata pe podium ,iar pe C7 sunt trei podiumuri mari si late ...

Diferentele de valoare intre grilele actuale sunt mici si numai pescarii dau valoare locului.

Luam noi A5, B2, C6 daca este toata lumea de acord. :D
Ce modest esti Dane. :-h :-h :-h :-h :-@ :-@ :-h :-h :-h

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de Dan Mitranescu » 10 Noi 2010, 21:29

pescar orhei scrie:
Dan Mitranescu scrie:
florentiniuga scrie:Eu am luat in considerare urmatoarele aspecte : A5 e un loc destul de prost si trebuie sa ai calitati de excelent aruncator. Da, se apropie ca valoare de A4. B2 e bun numai daca esti un excelent aruncator, altfel iti trece pestele prin fata si nu ai nicio sansa sa-l ajungi. In comparatie cu B2 e prost. Pe C6, daca ai o echipa de top in dreapta, mai prinzi doar ce trece de C7. E o perioada mai calda, cu soare si pestele iese la apa mai mica la padure.
Parerea mea este ca A5,B2,C6 e evident o grila mai slaba decat A4,B7,C7.
Pe A5 s-au luat doua podiumuri cel putin (Paraschiv , Piticu ...)
Pe C6 s-au luat patru podiumuri cel putin ( eu , Maty, eu , Tata Nitu ...)

Pe A4 si pe B7 nu a iesit nimeni niciodata pe podium ,iar pe C7 sunt trei podiumuri mari si late ...

Diferentele de valoare intre grilele actuale sunt mici si numai pescarii dau valoare locului.

Luam noi A5, B2, C6 daca este toata lumea de acord. :D
Ce modest esti Dane. :-h :-h :-h :-h :-@ :-@ :-h :-h :-h
Nu inteleg...
Ma refer la faptul ca atata timp cat cred ca grilele sunt aproximativ egale pot sa-mi sustin teoria "sacrificandu-ma" pe cea mai slaba dintre ele.

Se numeste "unu imparte ,iar altul alege " si este forma de impartire care inteapa toti ofticosii. Eu am inventat-o. :D

Cand am conceput grilele m-am gandit la posibilitate ca potem fi "fortati" sa pescuim pe una dintre ele . De aici reactia mea.

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1

Mesaj de dan _city_center » 10 Noi 2010, 23:24

miine la ora 9 adunarea pe balta.

5 loturi ...15 echipe........
si doua intrebari pentru cei care urmaresc acest topic, pentru cei care cunosc Moara Vlasiei in momentul actual, nu au putut , dar au dorit sa poata participa :
1. cam ce cantitate de crap credeti ca se va prinde?...
2. clasamentul la final ...cum va arata duminica la prinz?... **== **== **== **==

capitani loturi:
1.Nitu
2.Mitranescu
3.Pasa
4.Iorgos
5.Cezar Radu
miine dimineata vom avea exact componenta loturilor .
Baricada Carp Club

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”