CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 17 Sep 2008, 21:29

Organizator : Victor Petcu , cu sprijinul APCR.
Perioada : 30.10.2008 - 02.11.2008
Taxa : 1500 ron/echipa 2 pescari
Locuri : 20

PREMII
LOCUL I 10.000 RON
LOCUL II 6.000 RON
LOCUL III 3.000 RON
CAPTURA 2.000 RON

Regulament :
1. 4 lansete / echipa, un singur carlig la fiecare
2. Este interzisa nada vie
3. Runnerul are voie la minciog si la transportarea si cantarirea crapiilor. Se poate ocupa si cu pregatirea nadei. Are practic aceleasi drepturi cu titularii numai ca nu are voie sa atinga lansetele.
4. Concurentii sunt obligati sa nu prezinte la cantar pesti raniti sau morti.
5. Concurentii trebuie sa manevreze cu grija crapii pe mal
6. Numarul minim de saci pe care trebuie sa-l aiba o echipa este de 15. Sacii de pastrare trebuie sa fie model mare. Pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac.
7. Sunt obligatorii monturile care sa permita eliberarea plumbului in caz de ruptura.
8. Concurentii sunt obligati sa anunte potentialii vizitatori ca nu au voie cu masina pe lac. Se pot primi vizite la stand pana la ora 17.
9. Concurentii au voie sa circule cu masina DOAR pe timpul zilei si asta doar cu viteza redusa si fara sa deranjeze concurentii.
10. Concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate, fara urlete, scandal, muzica sau alte manifestari huliganice.
11. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit.
12. In cort este permis iluminatul de orice fel. In afara acestuia nu este permisa decat lanterna de cap.
13. Concurentii sunt rugati sa lase standul in perfecta stare de curatenie la final, fara chistoace de tigari , coji de seminte sau gunoaie imprastiate.
14. Toate activitatile legate de pescuit (nadit, lansat, drill) se desfasoara din stand
15. Cu minciocul se poate intra in apa pana la genunchi. In cazul in care un concurent isi scoate singur pestele cu minciocul, el poate intra cu lanseta in apa pana la nivelul genunchilor.
16. Pe durata concursului echipele pot face o singura schimbare. Schimbarea trebuie anuntata arbitrilor de sector si consemnata in foaia de concurs.
17.Fiecare echipa are dreptul sa fie insotita de 1 runner, pentru care trebuie sa plateasca 100 ron.
18.Nadirea grea este permisa doar pe timpul zilei, intre orele 8 si 17.
19.Se poate folosi arc naditor sau feeder.


ARBITRAJ

Se fac 3 cantariri pe zi, dimineata incepand cu ora 8.00, la ora 12 si seara incepand cu ora 16.
La aceste cantariri un vecin de stand este OBLIGAT sa participle
Exceptie face cazul cand un concurent a prins mai mult de 10 crapi, o captura mai mare de 10 kg Atunci se pot face si cantariri intre cantarele oficiale.
Cu acceptul arbitrilor si al vecinilor de stand, se pot face cantariri si intre cantarele oficiale
Chiar si in timpul cantarelor oficiale, concurentii au dreptul sa acorde prioritate activitatiilor de pescuit in defavoarea cantaririi crapilor.
Arbitrii sunt obligati sa aplice regulamentul, sa SE AUTOSESIZEZE cand este cazul si sa noteze avertismentele in foaia de arbitraj.
In cazul in care apar neintelegeri intre doi concurenti vecini (referitoare la zona de pescuit) cel care ia decizia finala este arbitrul sef, care va hotari locul amplasarii markerului .
Se puncteaza crapul romanesc si amurul de peste 3 kg
Contestatiile pot fi aduse la cunostiinta arbitrului principal DOAR in scris si in cel mult 1 ora de la consumarea faptei, asta in cazul in care arbitrul nu se autosesizeaza.. Orice contestatie ulterioara nu va mai fi luata in seama. La o contestatie scrisa se depune o garantie de 100 RON. In cazul in care contestatia se dovedeste indreptatita, echipa primeste garantia inapoi.

Inainte de inceperea concursului, arbitrii vor verifica prezenta saltelei de receptie, a minciocului ecologic, a celor 15 saci mari obligatorii, a sprayului dezifectant precum si a monturiilor care sa permita eliberarea rapida a crapului in caz de ruptura. Echipele care nu corespund vor incepe concursul mai tarziu, cand vor remedia situatia.


SANCTIUNI

Incalcarea punctelor 3, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 14 si 15 din regulament atrage dupa sine un AVERTISMENT (la a doua incalcare a unuia din punctele de mai sus se dicteaza depunctarea cu 20 de kilograme, iar la a treia eliminarea echipei din concurs)

Incalcarea punctelor 1, 2, 4, 9, 11 si 13 atrage dupa sine ELIMINAREA DIRECTA din concurs
.


Concursul incepe joi la ora 12.00 si se termina duminica la ora 11,00. Daca o echipa inteapa un crap in ultimele minute are la dispozitie 15 minute dupa ora 11,00 sa-l scoata.
Adunarea pe balta joi la ora 9,00, tragerea la sorti la ora 10,00
Festivitatea de premiere duminica la ora 13,00 .


*inscrierile se pot face la tel 0723.281.339 Vladut
**inscrierile se fac doar prin achitarea avansului de minimum 700 lei


-------E COPIAT DE PE ALT SITE..............

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 17 Sep 2008, 21:46

DEOARECE o sa bage cel putin 10 tone de peste inaintea concursului sunt convins ca o sa fie un concurs in care iar o sa apara surprize, ca cel bagat nou nu prea stie de bile si-l prinzi la orice (aproape)!
SPER ca, clubul CARP ZONE sa se prezinte cu cat mai multe echipe si sa arate inca odata ca au valoare !

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de george-alexandru » 17 Sep 2008, 21:50

Stimabile distins domn PETRE IULIAN,sper ca nu va deranjat ca v/am inscris alaturi de mine in acest concurs.daca am gresit ma voi pedepsii singur.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 17 Sep 2008, 22:01

george-alexandru scrie:Stimabile distins domn PETRE IULIAN,sper ca nu va deranjat ca v/am inscris alaturi de mine in acest concurs.daca am gresit ma voi pedepsii singur.
--------------------------

Sti ziua mea a fost pe 16 iunie (-cupa cupelor HOBAIA )- CHIAR daca am castigat nu m am bucurat asa de mult ca acum... :D ......noroc ca ma intorc pana atunci in tara...

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de IULIAN C » 02 Oct 2008, 10:03

Daca este cineva care vrea sa mearga si n-are partener,as fi bucuros sa participam impreuna,posed si nada(de la profesionisti ai concursurilor) pt acest concurs sub sponsorizare...deci mai scadem din cheltuielile aferente acestui concurs!
Taxa de concurs+restul necesarului...absolut totul se face "fifty-fifty" ca in orice parteneriat!
Astept nerabdator...ca timpul e....neiertator!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 21 Oct 2008, 11:02

mai sunt doar 9 zile pana la acest concurs:

echipele inscrise:

GEORGE-IULIAN
FLORENTIN- :?:
MARINITA DAN- :?:

====FIR INTINS=====SI cel ce trage mai bun loc sa castige :lol:

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de nando » 21 Oct 2008, 21:38

Iuliane lucrezi la bilele hexagonale??????????????????????????????????
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
cremine silvian
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 30 Iun 2008, 11:24
Localitate: bucuresti.
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de cremine silvian » 22 Oct 2008, 08:17

vin si eu pe moara.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 23 Oct 2008, 15:02

DOAR 7 ZILE :wink:

echipele inscrise:

GEORGE-IULIAN
FLORENTIN- :?:
MARINITA DAN- :?:
JOGA PETRE- :?:

daca mai sunt membrii CARP ZONE sa anunte :wink:

Avatar utilizator
joga petre
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 22 Mar 2008, 22:16

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de joga petre » 23 Oct 2008, 17:25

ne vedem sigur acolo iulica

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 23 Oct 2008, 20:28

joga petre scrie:ne vedem sigur acolo iulica
===========

sa nu uiti sa te legi bine la bocanci :wink: .....si vezi ca se schimba ora si trebuie sa vi sa ti-o potrivesti dupa mine :D :D

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Oct 2008, 20:49

iulian petre scrie:DOAR 7 ZILE :wink:

echipele inscrise:

GEORGE-IULIAN
FLORENTIN- :?:
MARINITA DAN- :?:
JOGA PETRE- :?:

daca mai sunt membrii CARP ZONE sa anunte :wink:
Nu mai ai rabdare Iuliane????? :lol:

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de iulian petre » 23 Oct 2008, 20:57

MADALINE eu am rabdare dar trebuie sa fac niste poze cu,cupele castigate anul asta si -mi lipsesc astea 2 de la MOARA :wink: .....MAINE trec pe la SENZOR ca intre timp s-au facut unele modificari la premii :wink:

PREMII
LOCUL I 10.000 RON -adjudecat CARP ZONE -GEORGE-EU
LOCUL II 6.000 RON
LOCUL III 3.000 RON
CAPTURA 2.000 RON -adjudecat CARP ZONE-GEORGE -EU

PS. din discutiile avute la telefon se pare ca si locurile 2 si 3 au fost adjudecate tot de CARP ZONE dar nu am inteles numele concurentilor clar :D

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de Madalin Dirla » 23 Oct 2008, 21:07

iulian petre scrie:MADALINE eu am rabdare dar trebuie sa fac niste poze cu,cupele castigate anul asta si -mi lipsesc astea 2 de la MOARA :wink: .....MAINE trec pe la SENZOR ca intre timp s-au facut unele modificari la premii :wink:

PREMII
LOCUL I 10.000 RON -adjudecat CARP ZONE -GEORGE-EU
LOCUL II 6.000 RON
LOCUL III 3.000 RON
CAPTURA 2.000 RON -adjudecat CARP ZONE-GEORGE -EU

PS. din discutiile avute la telefon se pare ca si locurile 2 si 3 au fost adjudecate tot de CARP ZONE dar nu am inteles numele concurentilor clar :D
Sa dea D-ZEU sa fie asa!!!

Avatar utilizator
validanik
senior
senior
Mesaje: 319
Membru din: 22 Feb 2008, 20:51
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA IERNII editia a 2 a MOARA VLASIEI 2008

Mesaj de validanik » 23 Oct 2008, 21:32

Esti sigur ca locul 1 si captura vor fi adjudecate,imi place ca ai un moral f bun.
Toata treaba este locul pe care il tragi ca restul vine de la sine,oricum fire intinse tuturor membrilor clubului nostru CARPZONE.Voi fi alaturi de voi si va tin pumnii.
CS GREEN LAKE

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”