Marinarul - caracter 0/

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
Florea Florin
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 03 Dec 2008, 12:02

Marinarul - caracter 0/

Mesaj de Florea Florin » 03 Mar 2011, 18:57

Desi imi pare rau sa stric traditia " bilelor" albe mai sunt si uscaturi in padure. Din parte-mi o BILA NEAGRA ca cerul gurii unui caine rau ptr. MARINARUL care a rezervat de la mine un pachet de voblere de ...45 ron pe care l-am trimis la adresa indicata de el si care s-a intors dupa 14 zile la mine. Rezultat = 25 ron taxe de magazinaj si transport platite de mine. L-am contactat telefonic si ne-am inteles ca ar fi fost o neantelegere urmand sa suportam impreuna taxele :
Marinarul a scris:
OK , daca poti sa-mi spui si CNP-ul si agentia bancara ca imi cere pe formular , daca poti , daca nu , trimit asa maine din unicredit.
Merci!
. Vezi sa nuuuuuuuuu....in consecinta daca-i vindeti ceva cereti banii inainte. - si i-am oferit si un vobler cadou - de acolo mi s-a tras. Mentionez ca aceasta patanie am papat-o pe rapitori.ro - poate e impotriva spinningului :-??

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marinarul - caracter 0/

Mesaj de PsiHo » 11 Apr 2011, 06:26

florea..gresesti,marinarul de pe forumul asta nu-i tot unu cu cel de pe rapitori :)
cu cel de pe site-ul asta m-am intalnit,e super baiat, si cel de pe rapitori am auzit si eu ca-i tzepar :D

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Marinarul - caracter 0/

Mesaj de Laurentiu » 11 Apr 2011, 09:37

Bai, nu stiu, dar este un user marinarul, cam pe toate forumurile de pescuit, unde se baga in seama si da impresia ca ar cumpara cam toate mulinetele, lansetele, ofera preturi la misto, etc..
Puteti verifica sa vedeti ca nu mint si cei care au la vanzare asa ceva sigur pot confirma ca trimite p.m. cu preturi bataie de joc si cu sloganul : atata am , e criza, gata sa batem palma sa facem afacerea, ceva de genul si chiar pozeaza in super baiat...dar eu cred ca el nu cumpara nimic, practic se plictiseste rau...

Avatar utilizator
Siledoctorul
senior
senior
Mesaje: 162
Membru din: 08 Aug 2010, 13:21
Localitate: Bucuresti

Re: Marinarul - caracter 0/

Mesaj de Siledoctorul » 11 Apr 2011, 12:07

Confirm! Exista un marinar care se preface ca ar cumpara tot si ofera preturi la misto, chiar eu am avut ceva la vanzare si mi-a dat un p.m. cu un pret foarte mic pe care l-am acceptat dar nu a mai cumparat. :-@ :-@ :-@

Avatar utilizator
Marinarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 517
Membru din: 10 Ian 2009, 13:59
Localitate: Bucuresti

Re: Marinarul - caracter 0/

Mesaj de Marinarul » 28 Apr 2011, 00:04

Sunt chiar tari fazele astea , cred ca sunt multi care nu au ce face si le place sa se bage in seama si vorbesc dupa ureche sau pur si simplu sunt in necunostinta de cauza dar tot vorbesc ca e gratis...
Eu am userul asta aici , si faptul ca se simt unii deranjati ca primesc PM-uri cu preturi mai mici decat se asteapta ei nu e vreun motiv serios sa inceapa sa abereze si chiar cu convingere vad.
Acum site-ul asta , ca si altele similare cred, sunt ca niste piete libere , se cere si se ofera , se negociaza . Adica mergand mai departe pe ideea voastra iluminata, voi cand ati cumparat ceva ati dat exact pretul cerut de vanzator ??? Iar acum veniti aici sa va bateti cu caramida in piept ca vi s-au oferit preturi mici ...

Si eu am vandut dar nu pe site-ul asta ci pe rapitori.ro (cu multe bile albe dar nu va priveste) si mi s-au oferit si mie preturi si preturi , dar ce era sa fac acum sa ponegresc lumea ca imi oferea mai putin decat as fi vrut eu. Asa e in comert de cand lumea. E usor sa vad cum confundati voi mancarea cu mancarimea ca nici nu ma cunoasteti , chiar ma enerveaza treaba asta , dar multora le place sa vorbeasca , sa le citeasca lumea postarile , sa faca numar de mesaje multe ca sa promoveze la alt statut de user mai inalt. Deja ma plictisesc toate astea.

Acum ce sa facem sa incepem sa ne suparam ca nu am primit pretul cerut de noi , vanzatorii , care vezi doamne au preturi foarte corecte si acum nu generalizez , dar am vazut unele preturi pe site mai mari ca in magazinele din romania dar oamenii profitau ca ptr moment produsul nu mai era pe stoc ....

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Marinarul - caracter 0/

Mesaj de Madalin Dirla » 28 Apr 2011, 00:38

Marinarul scrie:Sunt chiar tari fazele astea , cred ca sunt multi care nu au ce face si le place sa se bage in seama si vorbesc dupa ureche sau pur si simplu sunt in necunostinta de cauza dar tot vorbesc ca e gratis...
Eu am userul asta aici , si faptul ca se simt unii deranjati ca primesc PM-uri cu preturi mai mici decat se asteapta ei nu e vreun motiv serios sa inceapa sa abereze si chiar cu convingere vad.
Acum site-ul asta , ca si altele similare cred, sunt ca niste piete libere , se cere si se ofera , se negociaza . Adica mergand mai departe pe ideea voastra iluminata, voi cand ati cumparat ceva ati dat exact pretul cerut de vanzator ??? Iar acum veniti aici sa va bateti cu caramida in piept ca vi s-au oferit preturi mici ...

Si eu am vandut dar nu pe site-ul asta ci pe rapitori.ro (cu multe bile albe dar nu va priveste) si mi s-au oferit si mie preturi si preturi , dar ce era sa fac acum sa ponegresc lumea ca imi oferea mai putin decat as fi vrut eu. Asa e in comert de cand lumea. E usor sa vad cum confundati voi mancarea cu mancarimea ca nici nu ma cunoasteti , chiar ma enerveaza treaba asta , dar multora le place sa vorbeasca , sa le citeasca lumea postarile , sa faca numar de mesaje multe ca sa promoveze la alt statut de user mai inalt. Deja ma plictisesc toate astea.

Acum ce sa facem sa incepem sa ne suparam ca nu am primit pretul cerut de noi , vanzatorii , care vezi doamne au preturi foarte corecte si acum nu generalizez , dar am vazut unele preturi pe site mai mari ca in magazinele din romania dar oamenii profitau ca ptr moment produsul nu mai era pe stoc ....
Frumos ar fi sa-i dati un raspuns user-ului Florea,nu sa-i "invatati" pe baieti cum sa fac comert mai ales daca dvs. sunteti persoana de care se plange Florea mai sus.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Marinarul - caracter 0/

Mesaj de davidnicolaie » 03 Mai 2011, 23:25

Madalin007 scrie:
Marinarul scrie:...
Frumos ar fi sa-i dati un raspuns user-ului Florea,nu sa-i "invatati" pe baieti cum sa fac comert mai ales daca dvs. sunteti persoana de care se plange Florea mai sus.
corect raspuns daca esti asa cum spune gandeste bine inainte de a face ceva in viata ca iti gaseti(nasul )omul intr-o zi gandestete la fraza din popor :roata e rotunda :iar in pescuit se cam adevereste in tot ce facem

Avatar utilizator
PaulC
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 31 Aug 2010, 16:22

Re: Marinarul - caracter 0/

Mesaj de PaulC » 04 Mai 2011, 18:10

Eu am finalizat o tranzactie cu "Marinarul", si totul a mers bine. Ne-am intalnit in bucuresti, a incercat mulineta, i-a placut si a luat-o. Fiecare crede ce vrea.

http://www.infopescar.tv/forum/post109767.html#p109767

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”