Tataru

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
hombyz
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 04 Mar 2011, 14:42

Tataru

Mesaj de hombyz » 28 Apr 2011, 23:52

Bucuresti --> Popesti Leordeni --> si inainte de Frumusani se face la stanga pe un drum care este pavat cu dale de sine de tramvai (asa era acum vreo 6 ani)


Mai stie cineva ceva despre aceasta balta? S-a redeschis?

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: Tataru

Mesaj de florinpopescu2003 » 03 Mai 2011, 18:52

BALTA ESTE DESCHISA MANANCA BINE DE TOT CRAPUL DA TREBUIE SA AI GRIJA CA ITI IA ROD PODU IN APA.MERGE FOARTEE BINE SI LA UNDITA DAR NEEAPARAT DE 8 METRI CU DIAMETRU DE 50CM ,DC NAI MODELU ASTA ITI FAC EU ROST DE UNA :)) :))

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Tataru

Mesaj de Laurentiu » 03 Mai 2011, 19:14

Tarife, regulament, conditii..? Insa daca e patron tot cheliosul, taxa o sa fie cam mare, control la juvelnic si asteptat la bariera. El controla inca de acum 15 ani cand nici nu se auzise de asa ceva, mi-a cantarit juvelnicul la ora 12 si aveam 8kg de caras palmas. M-a intrebat politicos daca nu-mi ajung cele 8kg. Eu de rusinea lui am zis ca da si m-am apucat sa strang. Am precizat lucrul asta ca sa nu aveti surprize..oricum nu-mi place sa ma fac de rusine pt cativa pesti.
Pentru cine nu a fost niciodata trebuie sa stie ca este un drum infernal de pamant printre culturi de 6 km de la sosea si apoi cobori abrupt intr-o vagauna unde se afla bazinele (sunt 3 sau 4, nu mai tin bine minte). Daca da trei picaturi, acolo ai ramas ca nu poti urca dealul. Pe mine m-a prins ploaia si am ramas fortat pe balta inca o zi. Nasol ca satul e la 5-6 km si nu puteam ajunge decat pe jos din cauza ploii si nu mai aveam tigari si mancare, doar apa ca exista un izvor acolo. In rest balta este superba, jumate inconjurata de padure. Sunt fostele rezervatii de recreere a lui Maurer mare amator de vanatoare si pescuit.

Avatar utilizator
hombyz
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 04 Mar 2011, 14:42

Re: Tataru

Mesaj de hombyz » 03 Mai 2011, 21:51

florinpopescu2003 scrie:BALTA ESTE DESCHISA MANANCA BINE DE TOT CRAPUL DA TREBUIE SA AI GRIJA CA ITI IA ROD PODU IN APA.MERGE FOARTEE BINE SI LA UNDITA DAR NEEAPARAT DE 8 METRI CU DIAMETRU DE 50CM ,DC NAI MODELU ASTA ITI FAC EU ROST DE UNA :)) :))

Popescule lasa mistourile:)) e balta care mi-a dat microbul si chiar as face o vizita ;)

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Tataru

Mesaj de cai99 » 03 Mai 2011, 22:17

Frumos bazinul mare. 8-> Poate ne spune cineva care a vizitat-o de curand :-?

Avatar utilizator
florinpopescu2003
senior
senior
Mesaje: 260
Membru din: 01 Aug 2010, 14:33

Re: Tataru

Mesaj de florinpopescu2003 » 04 Mai 2011, 20:11

AOLEOO ESTI INFECTAT? BAGATE IOANE IN CARANTINA :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”