ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Mesaj de vali003 » 10 Mai 2011, 14:16

As avea nevoie de ajutor din partea celor care le folosesc free spirit hi-s -ive si hi-s 200 13 ft. ,3,5 lb . Care este diferenta dintre ele ,am citit pe net si stiu ca s 200 sint mai batoase ,dar as vrea sa stiu de la cei ce le folosesc , nu am unde sa le incerc asa ca toate parerile sint bine venite .

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Mesaj de vali003 » 11 Mai 2011, 13:44

Macar o idee despre free spirit hi-s ive .Chiar nimeni ??

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Mesaj de Marius Vintila » 11 Mai 2011, 22:06

Salut,
Eu am fost interesat de hi-s 200 mai de mult. Am cerut si eu pareri la vremea respectiva, din cate am inteles sunt cam rigide, nu sunt facute sa simti drill-ul ci doar sa arunci cat mai departe si sa o faci pe bani muuulti :)
Ideea e ca se vede ceva calitate, ceva tehnologie investita in modul de fabricatie (tin multi ani, sunt finisate astfel incat nu se zgarie, pateaza...etc). La sfarsitul zilei de concurs conteaza cat si ce ai prins si nu ce bijuterii ai pe mal.
Parerile sunt impartite, multi spun ca toti tindem spre Free Spirit, Harrison sau Century doar ca nu vrem sa recunoastem. Eu unul recunosc inca mai visez ca intr-o zi o sa le am :D
Nu stiu daca parerea mea te ajuta cu ceva dar iti recomand sa le cercetezi live, sa-ti faci singur o parere pe care sa o impartasesti si cu noi.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Mesaj de Laurentiu » 12 Mai 2011, 09:57

Eu nu pot sa-mi dau cu parerea dar pot spune un sigur lucru: viata e prea scurta ca sa nu ne bucuram de ea si sa nu ne facem niste bucurii pe parcursul ei. Daca le achizitionezi prin prisma placerii de a pescui cu ele, nu mai sta pe ganduri, daca vrei numai sa faci fite cu ele, e pacat de banii aruncati.

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Mesaj de Stanescu Mircea » 12 Mai 2011, 12:38

am auzit de la cineva care a folosit his century harrisonuri etc..si a renuntat la ele si ramas pe daiwa emblem modelul nou atat iti zic daca ai cum sa vezi modelul nou de daiwa emblem nu iti mai trece prin cap de his sau altceva...
Ultima oară modificat 12 Mai 2011, 13:45 de către Stanescu Mircea, modificat 1 dată în total.
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Mesaj de vali003 » 12 Mai 2011, 13:39

Laurentiu scrie:Eu nu pot sa-mi dau cu parerea dar pot spune un sigur lucru: viata e prea scurta ca sa nu ne bucuram de ea si sa nu ne facem niste bucurii pe parcursul ei. Daca le achizitionezi prin prisma placerii de a pescui cu ele, nu mai sta pe ganduri, daca vrei numai sa faci fite cu ele, e pacat de banii aruncati.
Aici pe unde pescuiesc eu ,nu prea am la cine sa fac fite ,sint locuri salbatice unde nu ma intilnesc cu alti pescari ,partea proasta , nu am cum sa le incerc ,sau vad ,trebuie sa comand pe net ,nu avem magazine cu Free Spirit in stock .

Avatar utilizator
carpxl
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 02 Mai 2011, 10:29

Re: ajutor de la cei ce folosesc lansete free spirit

Mesaj de carpxl » 13 Iun 2011, 11:25

de doi ani folsesc lansetele hi s 200 si pot sa iti spun ca sunt cele mai bune lansete daca sti ce faci,comparativ cu hi's si hi'sive sunt intradevar mai rigide ,dar suficient de elastice cat sa nu iti puna in nici un fel de pericol pescuitul in distante mici,daca diferenta de bani intre hi's si hi's 200 nu este o problema alege hi s 200 fara sa stai pe ganduri.
Fişiere ataşate
5796346905_5f4ba0a7be_b.jpg

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”