Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
nastase
senior
senior
Mesaje: 238
Membru din: 09 Sep 2009, 12:15

Re: Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Mesaj de nastase » 10 Iun 2010, 00:18

sub nici o forma nu am spus ca nu avea peste...am prins ten intre 4-7kg acolo,dar romanescul pe care l-am prins...marunt
am inteles ca ati mers in cursul saptamanii...este ceea ce visez si eu insa...nu am cum decat in week-end
sunt sigur ca in cursul saptamanii nu e nici dreaqu,sau foarte putini pescari si poate...mai seriosi.
Cred ca am pescuit de vreo 4 ori in doi ani acolo,si acnd gaseam vreo nunta ma mutam pe Simetrie...imi place foarte mult mie personal ca are agatatura...pestele fiind cam la fel si aici.
ps.perioada a fost si in iulie si in septembrie cand am pescuit acolo...am prins la fel,fara mari deosebiri.
Nu va mai luati dupa ce zice paznicul...el vrea clienti...a mutat toti unditarii pe Simetrie,v-am spus mai sus de ce...Balta e de incercat oricum,cu reteta cu care prindeati,daca aveti doua rateuri...e clar...s-a schimbat calimera.

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Mesaj de kelu84 » 10 Iun 2010, 00:48

asa e.paznicul nu inspira incredere 100%,dar de cate ori l-am sunat sa-l intreb care e mersul, mereu a avut dreptate.mi-a spus ca se prinde am luat,mi-a spus ca nu se prinde,nu am mers :D .tot el mi-a dat si pontul cu locurile bune acolo.deci pentru asta,jos palaria in fata lui.Pe Simetrie nu ma tenteaza, nu stiu de ce,dar de 3 ani stiu balta si a amenajat-o anul trecut,caci acum 2-3 ani se plimbau gastele acolo si era plina de stuf.

Avatar utilizator
virgil_nas
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mai 2010, 12:34

Re: Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Mesaj de virgil_nas » 28 Iun 2010, 08:11

unde e frate balta asta liveda vreau si io mai mlte detali un numar de telefon ? :)]

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Mesaj de iorgu » 28 Iun 2010, 09:07

Virgil toate datele necesare le ai la pag. 1 din acest topic.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
minimaloman
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mai 2010, 14:02

Re: Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Mesaj de minimaloman » 04 Iul 2010, 17:46

mihai_ace scrie:se poate ajunge mai usor dupa padurea de la sinesti prima intersectie dreapta si dai direct in satul livedia apoi te duce drumul dreapta-stg si ai ajuns .fir intins si asteptam vesti
Nu stiu daca e aceeasi balta de care zice kelu..am fost ieri la cea care zici tu,de langa sat si e mai degraba un iaz...foarte mica (si suprafata si adancimea)totusi am crezut ca e cea de care vorbeste kelu si am stat...pe la 7 seara am ajuns,ne-am instalat am nadit cu porumb si spartura dar in 12 ore decat 2 carasei mai mici ca palma.Dimineata cand s-a luminat am mai luat vro 5 carasei la undita si a inceput sa vina lumea(intr-o ora au venit 6 masini)..toti dadeau numai la undita..am plecat pe la 8 jumate si am uitat sa zic: nici un paznic pana am plecat eu

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Mesaj de kelu84 » 05 Iul 2010, 09:06

nu aia e balta.cea de care spui este Simetrie. ca sa ajungi la balta descrisa de mine in topic, intri in sat, si virezi pe prima la stanga, si mergi inainte pana dai de prima balta. aia este livedia. dar daca ati citit topicul cu atentie, am venit cu precizari ulterioare in sensul ca balta nu mai are pestele care-l avea, lucru aflat de mine de la paznic..ma rog , fostul paznic.

Avatar utilizator
minimaloman
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mai 2010, 14:02

Re: Livedia 2-balta necunoscuta,surprize mari

Mesaj de minimaloman » 05 Iul 2010, 13:35

Nu mai inteleg nimic...cea pe care am fost eu e Livedea 2..daca faceam stanga cand intram in sat dadeam in Livedea 1 care e langa 2...si in 1 nu se pescuia...bagase puiet(din ce am auzit de la sateni) si oricum era plina de bradis...

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”