Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
tady
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 09 Mai 2010, 18:11

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de tady » 09 Noi 2010, 20:38

Nu este nici o suparare ca nu ai putut raspunde , eu tot am fost duminica mai precis la terenul de fotbal si m-am distrat copios . De prins am prins , dar am uitat ca este oblete si ca trebuie sa ma opresc , ca de curatat pestele tot eu il curat . Mi-a luat ceva timp sa il curat dar este foarte bun facut la tigae crocant si stins cu bere . In concluzie duminica viitoare ma duc iar . Am auzit ca merge si babusca dar nu stiu precis unde .

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 13 Noi 2010, 22:08

sal!am si eu 18 ani si as vrea sa ma ajutati cu niste raspunsuri la intrebari!despre tot,ce tine de pescuit.ce pagina este pt asa ceva ??am 3 lansete baracuda 3.3 ac 150-200 grame!am scos in vara asta cu ele vreo 4 crapi medie 4 kg!sunt bune de ceva?ce imi propuneti sa folosesc?sa le schimb?folosesc montura cu momitor in general porumb uscat folosesc,la porumb uscat am prins(3 boabe si un pop-up,saculet solubil,boabe porumb in saculet)mai este necesar sa folosesc saculet daca dau cu momitor?dar nu nadesc.chiar as vrea sa stiu ami multe despre pescuit de pe acest site!dak ma ajutati,o sa revin in curand sa vad cine imi poate raspunde la intrebari!dak sunteti dispusi lasati pe site dak nu....marian_2918 adreesa de messenger!va multumesc!

Avatar utilizator
tady
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 09 Mai 2010, 18:11

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de tady » 15 Noi 2010, 23:05

Daca ai scos peste cu ele , ma refer la lansete este foarte bine , daca ele sunt bune sau nu sunt bune singur o sa poti raspunde la intrebarea asta . Nimeni nu pescuieste cu ele decat tu . Parerea mea este : folosestele cat mai mult cu putinta iar daca bugetul iti permite si stii intradevar ce vrei de la o lanseta atunci singur vei stii ce sa cauti . Asta este parerea mea .

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 17 Noi 2010, 11:44

asta asa este!aveti dreptate am inceput sa imi dau seama..eu am lansete baracuda pt ca sunt telescopice s usor de transportat cum nu am masina mea proprie....da mi se par destul de bune mulinetele lasa de dorit sa vad ce sa fac in iarna asta...cu mosu :)))ce credeti mai sunt necesari saculeti dak dau cu momitor?da de ce cand dau fara momitor,cand o scot afara montura se incurca??se incurca cand o trag afara ?s-auy de cand am aruncat ?am montura simpla cumparata din comert(fir de par,numai asa am reusit sa prin crapi)credeti in boabele uscate??:)s-au sa incerc sa folosesc mai des boabe fierte!credeti ca sunt mai bune?cu diferite arome..?multumesc

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de florentiniuga » 17 Noi 2010, 12:40

georgemarian scrie:sal!am si eu 18 ani si as vrea sa ma ajutati cu niste raspunsuri la intrebari!despre tot,ce tine de pescuit.ce pagina este pt asa ceva ??am 3 lansete baracuda 3.3 ac 150-200 grame!am scos in vara asta cu ele vreo 4 crapi medie 4 kg!sunt bune de ceva?ce imi propuneti sa folosesc?sa le schimb?folosesc montura cu momitor in general porumb uscat folosesc,la porumb uscat am prins(3 boabe si un pop-up,saculet solubil,boabe porumb in saculet)mai este necesar sa folosesc saculet daca dau cu momitor?dar nu nadesc.chiar as vrea sa stiu ami multe despre pescuit de pe acest site!dak ma ajutati,o sa revin in curand sa vad cine imi poate raspunde la intrebari!dak sunteti dispusi lasati pe site dak nu....marian_2918 adreesa de messenger!va multumesc!
Incearca sa gasesti topicurile unde se discuta despre fiecare subiect in parte care te intereseaza, sa nu amestecam lucrurile si sa poti primi raspunsurile potrivite. Aici se discuta de exemplu despre cele mai recente partide de pescuit. Sunt convins ca te descurci sa gasesti si topicurile despre lansete, nada, etc. Daca nu exista subiectul care te intereseaza, in sectiunea respectiva (ex. http://www.infopescar.tv/forum/undite-si-lansete/ ) deschide un topic nou, da-i un titlu potrivit si pune intrebarile. Succes la navigare!
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 20 Noi 2010, 15:12

Am auzit ca in sfarsit au umplut barajul de la Vilcele,stie cineva daca o mai fi apa tulbure in Budeasa? Vreau sa fac o partida duminica si nu stiu cum stau treburile.Am fost duminica trecuta dar inca era tulbure.

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin013 » 11 Dec 2010, 01:57

Salutare... vreau sa merg duminica pe Bascov sau Budeasa sitie cvareva ce se prinde sa stiu pt ce ma pregatesc :D am in vizor obletele in cazul in care nu merge stiuca sau bibanul.. Si inca ceva joi 16 dec. se va deschide un nou magazin de pescuit in Pitesti langa scoala nr.8 pe fratii golesti :D .

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 19 Dec 2010, 15:05

Ceva noutati de la budeasa mai avem si noi ?.O fi inghetat ?Urmeaza perioada copcitului si nu stim nimic.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 07 Ian 2011, 13:04

Chiar nu spune nimeni de Budeasa ? Vreau si eu sa merg duminica la o copca si nu ,,reeeuuuuseeesc,,toate copcile sa vina la mine ca eu nu am timp ! La multi ani ! IONI ,IOANE si IONELE.

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de eden » 08 Ian 2011, 18:21

lacu morii - 2 ore - 5 ghiborţi şi o mârliţă la kil, toate la mormâşcă mică armată cu libelule... multe libelule... BRRR :D
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
BerNard
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 01 Ian 2011, 11:37
Localitate: Colacu-Racari
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de BerNard » 08 Ian 2011, 19:00

Am fost si eu de dimineata vreo 3 ore pe Colacu. Am pescuit la libelula si am luat cam 10-15 bibani, dar micuti si apoi n-a mai vrut nimic :(
Catch and Release
TEEN CARP TEAM

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 08 Ian 2011, 19:31

Am primit stirea in legatura cu Budeasa .Ghiata subtire nu rezista la copca,asa ca schimbam tactica .Merg pe rau.

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin013 » 09 Ian 2011, 13:16

Pe vadul vechi in Bascov mai merge lumea la peste acum ramane de vazut daca se si prinde ceva ...

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 12 Ian 2011, 19:37

Cred ca se prinde rosioara la ,,lighean,,am auzit pe cineva dar nu sunt sigur ca nu am fost.Poate ma duc duminica.Am vrut sa merg duminica trecuta dar nu am gasit momeala in Mioveni

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin013 » 12 Ian 2011, 21:56

Margescu Romeo scrie:Cred ca se prinde rosioara la ,,lighean,,am auzit pe cineva dar nu sunt sigur ca nu am fost.Poate ma duc duminica.Am vrut sa merg duminica trecuta dar nu am gasit momeala in Mioveni
Da am aflat astazi ca se prinde babusca la lighean da mica si este gheatza subtire , nu stiu cum de au curaj sa stea pe gheatza aia ..

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”