Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 10 Aug 2008, 21:42

cippy scrie:am vrut sa ma duc pe ponton. la 6 eram acolo , dar cand am ajuns am plecat imediat. era apa cu 1m si ceva scazuta, iar de pe ponton nu puteam sa arunc de plauri :( asa ca am fost mai sus unde se varsa raul in budeasa si am dat la caras cu rama... am prins numai daia mici, din care am oprit vreo 10 sa am pt stiuca saptamana asta.
Si nu ai incercat deloc la stiuca ? Eu nu am fost deloc ca duminica am nunta cu fata :cry:

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de vali003 » 12 Aug 2008, 02:15

Margescu Romeo scrie:
cippy scrie:am vrut sa ma duc pe ponton. la 6 eram acolo , dar cand am ajuns am plecat imediat. era apa cu 1m si ceva scazuta, iar de pe ponton nu puteam sa arunc de plauri :( asa ca am fost mai sus unde se varsa raul in budeasa si am dat la caras cu rama... am prins numai daia mici, din care am oprit vreo 10 sa am pt stiuca saptamana asta.
Si nu ai incercat deloc la stiuca ? Eu nu am fost deloc ca duminica am nunta cu fata :cry:
Casa de piatra si sa fie fericiti , iar tie Romeo fire cit mai intinse

Avatar utilizator
cippy
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 20 Iun 2008, 11:09
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cippy » 12 Aug 2008, 16:25

Margescu Romeo scrie: Si nu ai incercat deloc la stiuca ? Eu nu am fost deloc ca duminica am nunta cu fata :cry:
nu am incercat pt ca nu aveam pestisori iar pe langa mal nu aveam unde sa dau ca sa prind vreo cativa bibanusi. Casa de Piatra , multa sanatate si noroc pt fata si ginerele dumneavoastra.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 12 Aug 2008, 23:04

Va multumesc la amandoi si tineti-mi pumnii ca am emotii. De, socru mic...Sper sa ma descurc, Si despre peste, dupa nunta al sparg

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 05 Oct 2008, 11:37

Am uitat sa va spun ca dupa nunta am avut 2iesiri si nu lam spart deloc. Sa fie vremea asta urata? Sau pescarul ? Oricum nici pescarii de pe balta nu prindeau :cry:

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de shopy » 05 Oct 2008, 11:54

Am fost pe Olt, zona Rusanesti, dupa salau... foarte slab a mers!`

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cristea radu » 05 Oct 2008, 21:21

Astazi am fost pe mures.Vremea a fost foarte rea(sa nu scoti cainele din casa).Am pescuit la scobar si rezultatul(pana la ora 12 am stat ca nu sa mai putut pescui din cauza vantului- iti lua varga din mana) a fost de 6 scobarei,2 morunasi,2 brenute si vreo 7-8 rateuri(toti eliberati).Am pescuit in mijlocul muresului (cu costum de neofren)-bat 7 m- nada mamaliga in care am mai bagat cus-cus si la viermisori.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 10 Oct 2008, 22:48

shopy scrie:Am fost pe Olt, zona Rusanesti, dupa salau... foarte slab a mers!`
Salut .Cat de slab ? Unde ai dat ,jos de baraj?

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de nando » 11 Oct 2008, 07:17

la FRUNZARU stie cineva merge ceva acum?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de shopy » 11 Oct 2008, 08:38

[quote="Margescu Romeo"][quote="shopy"]Am fost pe Olt, zona Rusanesti, dupa salau... foarte slab a mers!`[/quote]
Salut .Cat de slab ? Unde ai dat ,jos de baraj?[/quote]

Salut, am srar 3 zile, am dat mai intai in aval de baraj, la peninsula, era apa lompede si tragea doar biban, a doua zi m-am mutat pe coada lacului, am incercat la salau si la somn, doar strapazan si biban mai tragea, altii dadeau acolo dupa platica si luau, insa nu platica ma interesa... M-am mutat in baraj, curgea apa foarte tare, un plumb de 100 nu statea pe loc - un pic mai jos am luat ceva salau, pana in 2 kg, in general 0,5 - 1 kg, insa tot in curent, si era multa agatatura.

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cristea radu » 15 Oct 2008, 08:52

SALUTARI!!!Duminica dupamiaza am fost la TAURENI(jud.MURES)lacul 2 si am dat la salau.Pana luni la ora 13 cand am plecat de pe balta am prins 4 salai intre 1 si2,5kg. la pestisor viu.Dar am prins(din nou) o vreme capricioasa cu ceata care nu sa ridicat deloc.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de florentiniuga » 16 Oct 2008, 00:18

Fara poze, fara filmari. 24 de ore pe Straulesti (Buc.), chiar dupa "Doi Cocosi". Pescuit de "foame". Adica 50lei/zi + 50lei/noapte = 2 ciortani de 2,200 si 2,700 kg (moartea soacrei) + 4 strapazani (cum ii plac pustoaicei mele). :mrgreen: Apa in descrestere rapida in primele ore (20cm) si apoi crestere (30cm). Curent ca pe Dunare, gunoaie, pet-uri, pungi pe apa, mizerie de nedescris pe mal. Abureala si f. multa umezeala noaptea.
In rest, daca faceti abstractie de toate astea, balta chiar are peste dar trebuie sa te duci de cateva ori sa inveti de la "bastinasi" sa pescuiesti sau sa-l inveti cum vrei tu sa fie pescuit. Eu nu am mai fost de cativa ani si am ramas placut surprins ca aici inca nu a fost exterminat pestele.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de timer » 16 Oct 2008, 18:11

Azi am venit de la Olt... In zona Ipotesti(la Farcasele nu trage deloc)Am stat o zi si o noapte...11 carasi ,o rosioara si o platica.Amicul cu care am fost a prins si un ciortan de 1,5 Kg..In rest ,ne-am uitaaaaaaat la soare(a fost super,cald) si la stele noaptea(la doo ne-am culcat )..E cam letargie pe Olt..Se mediteaza mult... :cry: Fir intins!

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 16 Oct 2008, 20:59

Am fost si eu la o balta privata in Topoloveni Arges. Am momit cum am ajuns la prima ora si pe la 12 am avut 3 capturi una dupa alta cu toate trei unditele pe mal,am crezut ca al zapacesc dar asata a fost tot un Salonta si doi Teni,pe toata balta sa mai luat un caras.Cand e cald e prea cald cand e frig e prea frig, la iarna o fi bine? .Am in uscatarie in butoi vreo 200 de carasei pentru batrana stiuca din BUDEASA,deci ??????

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 19 Oct 2008, 20:57

Salut .Astazi am fost la stiuca in Bascov Budeasa,am inchiriat barca si am colindat tot barajul.Nu am avut nici un atac.Ce o fi avand ,sa intors pe dos tot pescuitul.daca nici acum cand ?. Tot a fost ceva am tras la vasle pana mam saturat,timp frumos ,peisaj mirific. Sanatate curata ,sata conteaza cel mai mult.

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”