Lansete Harrison sau Century

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
thew0rst
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 17 Mai 2009, 22:54

Re: Lansete Harrison sau Century

Mesaj de thew0rst » 17 Mai 2009, 23:30

Century FMJ

Avatar utilizator
voicu ionut
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 14 Sep 2008, 22:08
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lansete Harrison sau Century

Mesaj de voicu ionut » 17 Mai 2009, 23:38

aceeasi dilema o aveam si eu dar am optat pt FG-uri si sunt extrem de multumit, am si distanta si drill....asa ca eu le recomand

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: Lansete Harrison sau Century

Mesaj de Clabuc » 18 Mai 2009, 17:37

eu recomand cu caldura Daiwa Infinity. nu am pescuit nici cu century nici cu harison ca sa fac o comparatie insa dupa ce m-am obisnuit cu emblem-urile reusesc niste aruncari destul de lungi zic eu. Luati ca reper standul imediat din dreapta cabanei pe MV2 unde am reusit sa pierd mai multe naditoare in anti-braconajul din malul opus. In drill nu sunt extraordinare dar tot ce trece de 4 kg se simte relativ bine si nu ai probleme de rigiditate nici la 1m de mal cand intri pe inaintas.

Avatar utilizator
remi
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Aug 2008, 11:21

Re: Lansete Harrison sau Century

Mesaj de remi » 19 Mai 2009, 11:39

Neamtul scrie:M-am gandit sa readuc acest topic pe prima pagina ca ma intereseaza subiectul.
Balista,Torrix,Hi-S 200,NCS,FS,...care-i mai buna pentru distantza?Care-i mai subtire,care-i mai placuta in drill,care are blancul mai performant?
Ce parere aveti de seria Tribal de la Shimano?Mi se pare ca au blancuri foarte bune.Oare merita un XT-A,XTR-A sau un Tribal Extreme,fatza de un NCS,Balista,etc?Lansetele de top-class de la Daiwa nu le foloseste nimeni?Emblem,Longbow,Infinity Adv Carp,Tournament AKN,etc?Oare numai Century si Harrison stiu sa faca betze? @-)
Care firma produce blancurile mai performante,Harrison sau Century?
Ce e cu lansetele Rod Hutchinson?Nu sunt bune?Ati folosit careva Legend-ul?Arata bestial. >:) 8->
Venture,Ultimate,Sonik,Greys, :-??...chiar nu are nimeni? :-??
Mie mi se pare foarte interesant acest subiect.
Mai scrieti si voi ceva in acest topic ca-l tot urmaresc si...nimic,nimeni nu mai vrea sa scrie despre lansete.


PS:M-as baga pe forum-urile din Anglia dar...nu prea imi placea lb engleza la scoala. :)) =))
Nu numai Century si Harrison stiu sa faca bete, dar ei le fac pe cele mai bune; au fabricile in Anglia nu in China si lucreaza la cele mai inalte standarde de calitate; lucreaza cu carbon de cea mai buna calitae. Century de exemplu, produce piese de carbon pt. industria aeronautica si pt. formula 1, carbon din care fac si lansete... Incearca sa-ti dai seama la ce nivel sint fata de ceilalti...made in china.
p.s. in cazul lor preturile chiar reflecta realitatea; e ca in industria auto, nu degeaba costa un Mercedes cit zece Dacia

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Lansete Harrison sau Century

Mesaj de stefanflorin » 19 Mai 2009, 15:45

ieri pe ebay am vazut 2 century armalite plus inca un century spod vanzandu-se cu vreo 140 de lire. daca as avea cum sa trimit in tara as face avere cate chilipiruri gasesc :)) mai ales acum cand sunt in foame mare astia.
Work is for people who can't fish!

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”